Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elkaphatta fél éves babám a...

Elkaphatta fél éves babám a barányhimlőt?

Figyelt kérdés
Rokonoknál voltunk egy hete,akkor az ottani gyereken még nem látszott, nem tudtak róla. Ha elkapta az én babám mikor derül ki? Jól tudom hogy a kiütések megjelenése előtt pár nappal kezd fertőzni?

2019. máj. 15. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen. És akár 21 napig lappanghat is.

De ha nem puszilgatta vagy hajolt az arcába a gyerek, akkor azért nem valószínű.

2019. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az oltás is már késő igaz?
2019. máj. 15. 20:43
 3/9 anonim válasza:
25%

1- minek akarsz oltást? Ez tök normális betegség, amit mellesleg jobb kiskorban elkapni mint később

2- igen, már késő lenne az oltás, kb ugyanannyi lenne a hatása mint a most benne lévő virusnak

3- én 4 hónaposan kaptam el, hálisteneknek nem emlékszem rá, azóta is boldogan élek és azóta sem kaptam el újra

4- nem fog összedőlni a világ egy bárányhimlőtől. Kell a gyereknek immunrendszer

2019. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nem túl kicsi fél évesen? Csak az a bajom.Tudom,hogy jobb átesni rajta gyerekként.
2019. máj. 15. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
nem
2019. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Kérdezd meg a dokit, elvileg 9 hónapos kortól oltanak, de ha van esély, hogy fertőzött igenis célszerű "ráoltani", mert sokkal enyhébb lefolyású lehet a betegség. Ha most nem kapta el 9 hós kora után oltathatod.
2019. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a legnagyobb gyerek 5 hónapos korában kapta el, jól viselte. A tesói ovis korukban voltak himlősek, ők sokkal jobban szenvedtek. Egyébként a lappangási idő 14-21 nap, és az alatt is fertőz.
2019. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy tudom, hogy a bárányhimlő főleg a pöttyök megjelenése után fertőz, illetve előttük pár nappal.(Hogy az a pár nap mennyi??) Szerintem (nyilván nem orvosi diplomám van) nem valószínű, hogy elkapta mert azért az 1 hét nem épp pár nap.

Mivel nemrég kaptunk felvilágosítás bárányhimlő oltás ügyében a gyerekorvosnál még az lehet információ számodra, hogy az oltás akkor gyengíti a betegség lefolyását, ha 72 órán belül be van adva.Viszont 9 hónapnál idősebb csecsemőknek,gyerekeknek ajánlják.

2019. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem oltanak be ilyen pici babát, de kérdezd meg a gyerekdokit.
2019. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!