Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés

Bárányhimlő lehetőséggel rendezvényre?

Kisfiam ovis társán péntek este jöttek ki a pöttyök, így esélyes hogy csüt-péntek összefetrőzhetett bárkit a csoportban.

Jövő szombaton hivatalosak vagyunk egy céges családi szabadtéri rendezvényre, ahol kb 70 gyerek, és vagy 200 felnőtt lesz, köztük kismama is van. Ezek miatt arra gondoltam lemondom a részvételt, férjem szerint a semmin problémázok. Ti elmennétek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bárányhimlő, fertőzés, rendezvény

máj. 26. 20:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Részletek: [link]

"A lappangási idő 14 nap, de lehet ennél hosszabb is, leginkább a tünetek jelentkezése előtti néhány napban fertőző. Rendkívül ragályos a vírus, a fertőzés közvetlen érintkezés (használati tárgyak) és cseppfertőzés útján levegőn keresztül (köhögés, tüsszentés, beszéd) is terjed. A bárányhimlős beteg rövid jelenléte is elég a fogékonyak fertőzéséhez, így akik még nem estek át a betegségen vagy nem kaptak védőoltást, azok negyedórás egy helyiségben való tartózkodás esetén is megfertőződhetnek."

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont máj. 26. 20:58 Privát üzenet
Jövő szombatig kiderül, ha 270 személy lesz , akkor nem hiszem hogy gond ha nem mondod le egy héttel előtte.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont máj. 26. 20:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pont a hosszú lappangás miatt gondoltam lemondani. Hisz ha nem is jönnek rajta ki a pöttyök addig (ha egyátalán elkapta), simán fertőzhet már majd.

Én tuti idegbajt kapnék, ha megtudnám utána, hogy egy fertőző beteg gyerekkel odajött valaki.

# 3/18Időpont máj. 26. 21:03 Privát üzenet
Be van oltva?

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont máj. 26. 21:12 Privát üzenet
Én így kihagynám inkább, nem kockáztatnék.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont máj. 26. 21:14 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Én a védőnőtől vagy a gyerekorvostól kérnék tanácsot, és amit mondanak, azt tenném.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont máj. 26. 21:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincs beoltva.

# 7/18Időpont máj. 26. 21:15 Privát üzenet

Akkot én lemondanám.

És ha még lehet, akkor beoltatnám.

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont máj. 26. 21:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

# 9/18Időpont máj. 26. 21:44 Privát üzenet
Kismamakent en kiborulnek, ha ezt megtudnam. Lemondanam :)

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont máj. 26. 22:08 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire gyakori az, hogy a kismama 9 hónapos terhesen 1 családi, vagy rokoni rendezvényre hivatalos és elmegy arra utána meg szülni megy a kórházba, baba beérkezés után 1-2...
Jól tettem, hogy élek ezzel a lehetőséggel?
Hogy kezelitek azt a szitut mikor kimentek egy városi rendezvényre, ahol természetesen a 'korhintas-celbalovos' társaság is kint van, viszont rájuk nem akartok annyit költeni?
Mivel kellene rendelnem (milyen küldési lehetőséggel) egy 2 méteres csúszdát? Hogyan olcsóbb?
Iskolai rendezvenyre milyen tombolatargyat vennel?
Férfiak! Ti élnétek a lehetőséggel és elmennétek gyesre? A munkaadótok mit szólna? Szülők! Mit gondoltok erről Svédország nyújtotta lehetőségről?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!