Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha nem tej és szójafehérje...

Ha nem tej és szójafehérje érzékenység, akkor mi?

Figyelt kérdés
3 hete kezdődött, hogy véres nyák van a másfél hónapos kisfiam székletében. Voltunk 4 napot a gyermekosztályon emiatt, ahol labort csináltak + kitenyésztésre küldték a kakát és pisit.. Minden eredmény negatív lett. Alapjába véve kisfiam egészségesnek látszik, eszik-alszik-nézelődik, néha fáj a hasa esténként. Amikor először észleltem a véres darabot a kakájában, háziorvos tanácsára elhagytam mindenféle tejtartalmú élelmiszert, tápszert is váltottunk, ami kifejezetten tejfehérje érzékeny csecsemőknek való. A véres kaka még azóta sem múlt, pedig már azóta vegán lettem teljesen, a szója fehérjét is mellőztem, de még így sem múlik a dolog.. Szerdán megyünk magán úton gasztroenterológushoz, de addig is szétvág az ideg, hogy mitől lehet ez... Valakivel történt már ilyen?

2019. máj. 26. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

6 hét mire kiürül az allergén addig nem kell kísérletezned mással, ha 6 hét után is tünetel akkor lehet tovább menni.

Nálunk tej-tojás-szója allergia van ezek gyakran járnak egy cipőben,de lehet nálatok csak szimplán nem ürült ki.

2019. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, a tojást is mellőzöm.. Ez a 6 hét ez mennyire biztos? Mert ezen agyaltam már én is, hogy vajon mennyi idő mire kiürül a szervezetből a tejfehérje és hasonlók, hogy tünetmentes legyen..


A dologban az is érdekes, hogy volt néhány nap, amikor egyáltalán nem volt vér a kakiban.

2019. máj. 26. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szó szerint 6 hét , hivatalosan 4-6 hét, tehát 1 hónapot mindenképp várj türelmesen.

Nekünk pl most volt tejterhelés és csak 3 hétig borult fel az emésztése, de ő már 3 éves erősebb az immunrendszere,hamarabb átment rajta.

2019. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a cirkusz megy épp, annyi különbséggel, hogy az en babám 5,5 hónapos. Nálunk a diéta megkezdése utáni 5. héten lett minden minta negatív. Most vagyunk a 6.hétben,ma megyünk újabb kontrollra. Kíváncsi leszek.

Nem kapott esetleg rota oltást a tünetek kezdete előtt? Nálunk volt arra is tipp, bár orvos ezt nem erősít(h)ette meg.

2019. máj. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig csak a bcg oltást kapta.. Akkor ti voltatok gasztroenterológusnál is? Hogyan zajlik ennek kivizsgálása?
2019. máj. 27. 07:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Szintén ezzel küzdünk, négy hónapos, tej, tojás, szója, aprómagvas gyümölcsök, diófélék, mogyoró, ezeket kerülöm, még a nyomokbanosokat is. De volt hogy becsúszott egy diétahiba, ilyenkor vissza a kezdővonalhoz, és elölről az egész. Már nagyon kivagyok tőle, másfél hétig semmi, tisztulni látszik a dolog, aztán újra zöld kaki vérrel

és találjam ki, hogy mi okozza... 😞 Elkezdtem étkezési naplót vezetni, hátha úgy rájövök, mi van még.

2019. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Látom annyira nem is egyedi ez a probléma... :(
2019. máj. 27. 13:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Negyedik válaszoló vagyok, most jövünk az orvostól, megint pozitívak a mintáink. Nálunk nincs szemmel látható vér, de kimutatható sajnos még. Gasztroenterológushoz két hét múlva megyünk, akkorra kaptunk időpontot (magánrendelésre).

Most az orvos speciális tápszert írt fel, de már most rettegek, mert nem fogadja el a cumisüveget, eddig csak anyatejet kapott. Nem tudom, hogy lesz. A másik opció, hogy megtükrözik...

Kezdenek rámenni az idegeim erre az egészre.

2019. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki, hogy ne adj neki anyatejet? :(

Mi pont ellenkezőleg vagyunk ezzel a cumisüveg dologgal, mert az első hónap azzal ment el, hogy vért izzadtam, mire elfogadta a cicit és pótlásként kap tápszert, mert nagybaba és még annyi tejem nincs, hogy őt kielégítse.

2019. máj. 27. 14:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt mondták, ha a tápszertől megszűnik a vér, akkor 100% hogy tejallergia. Ha ne, akkor kórház. Én nagyon sajnálom, mert van még mindig bőven tejem... De inkább ez, mint 1000 vizsgálat.
2019. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!