Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés

Bárányhimlős gyerek?

Hétfőn délutánra lázas lett a kisebb lányom, majd megjelentek a hólyagos kiütések. Pont két hete volt bárányhimlős a csoportjában, úgyhogy el is kapta. Mivel a nagyobb lányom még nem volt bárányhimlős és nagy valószínűséggel már a kicsi megfertőzte, otthon tartottam a nagyot is. Még nem mutatkoznak a jelek rajta. Mikor mondtam a nagy óvónőjének, hogy mi van a kicsivel, nem vinném a nagyot sem, mondták, hogy felőlük aztán vihetem, már akit megfertőzött azt úgyis megfertőzte.

Most dilemmázok, hogy vigyem-e, lehet ki sem jön rajta (bár ezen erősen meglepődnék, mert sülve-főve együtt vannak) és feleslegesen van itthon a kicsivel két hetet, de közbem meg a józan eszem azt mondja, hogy maradjon itthon. Szerintetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bárányhimlő, beteg

jún. 5. 09:25  Privát üzenet  

A válaszok
A te gyereked, a te dontesed.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 5. 09:29 Privát üzenet
Klasszikusan a nagyon két héttel azután lesznek pöttyök, miután a kicsin kijöttek az elsők. Jófej vagy szerintem, ha otthon tartod, de számolj össz egy hónap karanténnal, ill. az óvónők tudtommal nem várhatják el, hogy megelőzésből ne vidd, amíg ő nem beteg, szóval azt valahogy igazolnod kell majd.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 5. 09:32 Privát üzenet
Két hét a lappangási idő + a betegség. Tényleg otthon akarod tartani egy hónapig? Igaza van az óvónőnek, örülj, hogy lazán kezelik. Mivel a lappangási idő alatt már fertőz, így kb. tökmindegy.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 5. 09:56 Privát üzenet
Ha az óvónő rábólintott, én bevinném. Meg fog makkanni otthon egy hónapig, pláne, hogy ha a kicsi szarul van, nem is tudtok kimenni rendesen még sétálni se, játszótér és társai meg alapból kilőve. Mivel a kicsi is az oviból hozta, valszeg úgyis átmegy az egész óvodán. Nekem most lett túl rajta a fiam, 2 hétig otthon volt, már szanaszét unta magát.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 5. 10:28 Privát üzenet

Szerintem is tök mindegy, nem oszt, nem szoroz, hogy egy fertőző bárányhimlőst beviszel-e a lappangási idő alatt, amikor eleve onnan szedte össze a család.

Vinném simán.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 5. 10:47 Privát üzenet
piroska és a farkas nevű felhasználó válasza:

Vidd! Had jàtsszon a baràtaival amíg nem beteg.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 5. 11:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha van egy bölcsis gyerek, aki bárányhimlős, akkor az óvoda mondhatja azt hogy a szülő ne vigye oviba a testvérét amíg a kicsi beteg?
Bárányhimlős a nagyobbik, mikor kapja el a kisebbik szerintetek?
Veszélyes lehet a magzatra nézve, ha bárányhimlős gyerek közelében vagyok? ( En már voltam gyermekként bárányhimlős. )
Bárányhimlős gyerek dolgait milyen sűrűn kell mosni?
Bárányhimlős gyerek veszélyes a kismamára?
Bárányhimlős 2 gyerek az oviban: ti kivennétek pár napra a gyereket?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!