Bárányhimlős gyerek?

Figyelt kérdés

Hétfőn délutánra lázas lett a kisebb lányom, majd megjelentek a hólyagos kiütések. Pont két hete volt bárányhimlős a csoportjában, úgyhogy el is kapta. Mivel a nagyobb lányom még nem volt bárányhimlős és nagy valószínűséggel már a kicsi megfertőzte, otthon tartottam a nagyot is. Még nem mutatkoznak a jelek rajta. Mikor mondtam a nagy óvónőjének, hogy mi van a kicsivel, nem vinném a nagyot sem, mondták, hogy felőlük aztán vihetem, már akit megfertőzött azt úgyis megfertőzte.

Most dilemmázok, hogy vigyem-e, lehet ki sem jön rajta (bár ezen erősen meglepődnék, mert sülve-főve együtt vannak) és feleslegesen van itthon a kicsivel két hetet, de közbem meg a józan eszem azt mondja, hogy maradjon itthon. Szerintetek?



2019. jún. 5. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A te gyereked, a te dontesed.
2019. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Klasszikusan a nagyon két héttel azután lesznek pöttyök, miután a kicsin kijöttek az elsők. Jófej vagy szerintem, ha otthon tartod, de számolj össz egy hónap karanténnal, ill. az óvónők tudtommal nem várhatják el, hogy megelőzésből ne vidd, amíg ő nem beteg, szóval azt valahogy igazolnod kell majd.
2019. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Két hét a lappangási idő + a betegség. Tényleg otthon akarod tartani egy hónapig? Igaza van az óvónőnek, örülj, hogy lazán kezelik. Mivel a lappangási idő alatt már fertőz, így kb. tökmindegy.
2019. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha az óvónő rábólintott, én bevinném. Meg fog makkanni otthon egy hónapig, pláne, hogy ha a kicsi szarul van, nem is tudtok kimenni rendesen még sétálni se, játszótér és társai meg alapból kilőve. Mivel a kicsi is az oviból hozta, valszeg úgyis átmegy az egész óvodán. Nekem most lett túl rajta a fiam, 2 hétig otthon volt, már szanaszét unta magát.
2019. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is tök mindegy, nem oszt, nem szoroz, hogy egy fertőző bárányhimlőst beviszel-e a lappangási idő alatt, amikor eleve onnan szedte össze a család.

Vinném simán.

2019. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Vidd! Had jàtsszon a baràtaival amíg nem beteg.
2019. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!