Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan törvény amit ha...

Van olyan törvény amit ha munkába visszaállok és a gyerek megy 2évesen bölcsibe akkor be kell tartania a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
12órában dolgoztam nappalos,éjszakás műszakban,hétvégén,ünnepnap. Hallottam valami olyasmiről hogy nem is lehet 12órába se, meg éjszakázni se,meg hétvégén se dolgozni,igaz ez?
2019. júl. 31. 14:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
3 év alatti gyermek szülője nem éjszakázhat, nem túlórázhat.
2019. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Több kikötés nincs?
2019. júl. 31. 14:59
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Nincs. Csak ennyi, amit előttem leírtak. Hétvégén és ünnepnapon beoszthatnak.
2019. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. júl. 31. 15:23
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Én ia ugy tudom, hogy se tulórát, se éjszakába nem rakhatnak. A hétvégére nincs ilyen kikötés, beirhatnak.
2019. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Még annyi engedmény van, hogy nem muszáj visszamenned 8 órában, ha még nem akarsz. A gyermek 3 éves koráig kötelesek engedni, hogy csökkentett óraszámban dolgozz. Én is 6 órában mentem vissza, így havi 15-17 nap helyett, csak 10-12 napot dolgoztam. Szintén 12 órás munkarend.
2019. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. júl. 31. 15:28
 8/28 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itt csak 12óra van, nincs részmunkaidőre lehetőség.
2019. júl. 31. 15:29
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kitétel a gyermeket egyedül nevelő szülőre vonatkozik csak
2019. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

58. Az egyes munkavállalói csoportokra vonatkozó különös rendelkezések


113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni


a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,


b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,


c) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott egészségkárosító kockázat fennállásakor.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben


a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,


b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,


c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.


(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el.


(4) Az (1) bekezdés c) pontban meghatározott esetben a munkavállaló beosztás szerinti napi munkaideje éjszakai munkavégzés során a nyolc órát nem haladhatja meg.


(5) A gyermekét egyedül nevelő munkavállaló számára - gyermeke hároméves korától négyéves koráig - rendkívüli munkaidő vagy készenlét - a 108. § (2) bekezdésében foglaltakat kivéve - csak hozzájárulásával rendelhető el.

2019. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!