Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisgyermek gondozó nevelő?...

Hinimini kérdése:

Kisgyermek gondozó nevelő? Mit csinál?

Figyelt kérdés

Üdv!

Érdekelne, hogy a Kis gyermek gondozó nevelő: milyen feladatokat végez és, hogy hol dolgozik? 17F

Idén szeptemberben leszek 11.osztályos és lehet, hogy a szakma után megyek felső oktatásra. (Nem biztos)

Legjobban azért választanám ezt a szakmát, mert mozgássérült vagyok és lényegében ez “nem fizikai munka”


2019. aug. 8. 20:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
17.éves fiú vagyok
2019. aug. 8. 20:39
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De, fizikai munka (is). Gyakorlatilag bölcsődei gondozó. Jön-megy a gyerekek után, elkapja őket, ha esnek, etet, penekázik, mondókázik.
2019. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És az is érdekelne, hogy mennyit keress?
2019. aug. 8. 20:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szellemileg is ott kell lenni ennél a munkánál, de a fizikai része sem hanyagolható el. A fizetés rosszabb, mint a tanároké..
2019. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak nem kell annyit szenvedni az egyetemen :/
2019. aug. 8. 20:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira fizikai, hogy terhesen nem

Is végezhető.


Emelni kell a gyerkeket. Ha bölcsődei, akkor tisztába tenni.

Szaladni utánuk.

Játszani velük.


Általában a gondozó viszi wc-re őket.

Megterít, tálal, segít enni.. Elpakol.


A foglalkozásokat előkészíti


Alváshoz előkészül.

Ágyat oszt/ rendez, ágyaz, ha kell


Stb


Általában óvodában, bölcsődében dolgozik.


Nagyon keveset keresnek.


Mozgássérültként nem hiszem, hogy neked való munkakőr.


Főleg, hogy a szakmában alapból ritka a férfi

2019. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez van alkalmassági, én legalábbis nem tudom mozgássérült gondozót elképzelni.


Ha babákkal vagy, felveszed őket, cipeled, ringatod, átpelenkázod..


Nagyobbakkal már aktívan játszani kell és udvarra vinni őket, odamenni, ha bajuk van, szétválasztani őket..


Legyél szoftverfejlesztő, ha a kezeid rendben vannak! Ott meg sem

kell mozdulni és kakis pelenkához sem kell nyúlnod.


De mehetsz egy rakás másik szakra is!

2019. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Brutális fizikailagegy átlagos embernek is
2019. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Voltam bölcsődei gondozó és kőkemény fizikai munka nem is értem mit gondoltál...alkalmasságit meg sem kapod mozgassérültként. Válassz irodai munkát.

Plusz már 2020tól a bölcsikbe is csak diplomásokat vesznek fel és nem is baj ha nem lesz tele "csak azért vagyok itt mert nem akartam szenvedni az egyetemen" tipusu gondozókkal.

2019. aug. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt ajánlom felejtsd el, főleg ilyen mentalitással...

Ide kő kemény fizikai erőnlét kell, meg sem felelnél az alkalmassági vizsgálaton.

Kisgyermeknevelőként dolgozom, tudom miről beszélek.

Csecsemőcsoportban egész nap, állandó hajolás, emelés, pelenkázás, fürdetés. Kiságyba be, kiságyból ki.

Tipegő és nagycsoportban minden nap, mikor az idő engedi, udvarra menetel, öltözés, vetkőzés... Napi 4 étkezés lebonyolítása.

Egészséges embernek is megterhelő, mikor egyedül viszi a műszaki 12-14 gyerekkel.


egy kisgyermeknevelő

2019. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!