Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan, hogy egy 2 éves...

Van olyan, hogy egy 2 éves nem tud beszokni a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Egyik anyuka mesélte hogy a 2 éves kisfia beszoktatása sikertelen volt 1 hét után így nem is vitte többet. Én ezen meglepődtem és meg is ijedtem, mert az én 2 éves kisfiam jövő héten kezdi a beszokást ugyanabba a családi napközibe. Én abszolut nem egy rossz dolognak élem meg ezt a leválást, teljesen pozitívan állok hozzá, heti 3 napot fog járni, és fel sem merült bennem, hogy nem szokna be, nem érezné majd jól magát, de most elbizonytalanodtam.

Az anyuka hozzátette eddig sem vitte közösségbe, majd most megpróbálja több helyre vinni. Mi a véleményetek?

Ha valaki kérdezné: Azért megy bölcsibe mert egyrészt dolgozok pár napot, másrészt, sem a babaklub, sem a többi baba foglalkozás nem köti már le, felénk játszótéren napközben alig van valaki és igényelné a mozgalmasabb programokat és más társaságát.


2019. szept. 19. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Olyan van, hogy anyuka egy hét után feladja és eddig se vitte közösségbe.


Nekem vissza kell mennem dolgozni, 15 hónapos a 3. Lányom, akivel a legtovább itthon voltam.

Egy hetünk volt, hogy beszokjon, nem annyira sikerült de a héten már ott alszik. Mostanra hagyta abba a huppogest, nekem dolgozni kell, ő egy szuper családi napköziben van.


Ez a dolga, mint ahogy nekem is

2019. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy az illető anyuka megteheti, hogy nem viszi bölcsibe, ennyi. Egy hét után nem lehet ilyen kimondani, hogy "sikertelen volt a beszoktatása". Ez mégis mi jelent? Sírt, amikor otthagyta? Persze, hogy sírt. Sírni is fog. Lehet, hogy elváláskor még hetekig, hónapokig. Vagy mindig. Akkor nem jó, ha utána sem nyugszik meg. De ez nem egy-két hét alatt derül ki, az elején teljesen normális, hogy random sírdogálnak, főleg elváláskor. Akkor nem jó, ha hónapok óta oda jár és végigsírja a napot. Na akkor még tényleg nem érett meg rá! De nem értem, hogy bárki mit vár egy hét alatt...
2019. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta nagyon drasztikusan akarták a nevelők, hogy hagyja ott a gyereket az anyuka és sírt a kisfia. Nekem mondjuk azt mondták, hogy sokszor barom nagy nehézség, hogy anyuka nagyon "drámázik", mert jaj mi lesz a gyerekkel. Sokat számít az anya hozzáállása is, és hogy maradjak pozitív, mosolygós, búcsúzzak el határozottan.
2019. szept. 19. 12:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem adnám fel 1 hét után.. neverségesen rövid idö egy 2 éves el ha ilyen... Az is lehet hogy a következö héten már basírizott volna gond nélkül.. az is lehet hogy a harmadik héten megint nem akart volna menni.. stb.. az opciók kimeríthetetlenek.. De ha a szülönek van ideje hogy türelmes legyen mwrt mondjuk a munkája idöben megengedi akkor bizony lehet hogy hónapokig is eltart ez! Az én lányomnak 3 teljes hónap kellett és a téli szünet után vígan ment. A fiamnak meg semennyi idö se kellett mert akarta. Persze vannak nehezebben induló napok kisgyerekekkel. Nagyon sok türelem kell. Az egy hét amit írtál az egy vicc...
2019. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
*baromi
2019. szept. 19. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen, de szerintem amelyik gyerek társaságkedvelő, azzal nem lesz baj :) Az enyémek is két évesen mentek, már mint a játszótéri bandák oszlopos tagjai. A nagyobbik simán ment, majd két hét múlva lett nyűgös, amikor rájött, hogy de minden reggel kell menni és onnantól egy hónap nagyon durva hiszti következett útközben (majd mire beértünk és meglátta a többieket, elfelejtette). A kisebbik anyásabb volt, ő csak néha sírt, de szegény olyan kis visszafogott és szótlan volt pár hétig, szóval láttam rajta, hogy stresszes azért neki. Mindkettőnél igaz volt, amit a néni mondtak, hogy bár két hét a beszoktatás, amiből általában elég egy, viszont 3 hónap mire tényleg beszokik, ugyanúgy, mint ahogy egy új munkahelyen is meg kell tanulni, mik a szabályok meg az új hangokat, ki kicsoda és mi merre van. Egyébként mind a ketten nagyon megszerették aztán a bölcsit, ha elmegyünk előtte, mg iskolásként is emlegetik az ottani néniket, barátokat, eseményeket, és vannak családok, akik a mai napig is barátaink maradtak.
2019. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és persze én is sírtam titokban mindkettőnél kicsit (anya kiszoktatása:)), de őket mindig próbáltam lelkesíteni. Szerintem is fontos, hogy érezze a gyerek, a bölcsi nem opció, hanem az élet rendje nálatok, te biztonságban tudod őt ott, sőt büszke vagy rá, hogy önállósodik.
2019. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A nevelőnők nem azért akarták drasztikusan leválasztani a gyereket, mert szívtelen állatok, hanem mert a gyereknek tízmilliószor nehezebb, ha anyuka még zokokva ott tyütyörgeti az ajtóban fél órát. Ebből a gyerek annyit vesz le, hogy valami baj van, veszélyben van, naná, hogy pánikba esik és úgy tűnik, nem szokik be. Beszoktatáskor gyorsan, határozottan, vidáman (!) kell elköszönni a gyerektől, ezzel segítjük nekik a legtöbbet. Az kínozza legjobban a gyerekét, aki az ajtóban szorongatja, puszilgatja, meg visszakopog neki az ablakon.
2019. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as! Igen pont ezt mondták, hogy nem szabad a szülőnek kétségbe esni.

Köszi a hozzászólásokat, megnyugodtam. A drasztikus szót mondjuk én is túlzónak éreztem, bár én simán ráhagyom nagyszülőkre a kisfiam, hozzá van szokva hogy van hogy nem vagyunk vele.

2019. szept. 19. 13:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztosan van, leginkább akkor, ha anya nem dolgozik és nem fontos, hogy bölcsiben legyen a gyermek. Én pl. odáig jutottam, hogy egyáltalán nem viszem, nem dolgozok, a magánbölcsi baromi drága, ha ott nyivákolna egy hetet, tuti nem vinném többet.
2019. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!