Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ezek a dolgok mennyire általán...

Ezek a dolgok mennyire általánosak egy magánbölcsiben?

Figyelt kérdés

Első gyerekesként nem tudom mire lehet számítani, de van 1-2 fura dolog abban a magánbölcsiben ahova a kislányom járni fog, nem kevés pénzért.

- Folyamatos beszoktatás miatt nincsenek egyáltalán foglalkozások, majd csak novembertől talán.

- Dadus nekem be sem mutatkozott, 3 nap után sem nagyon nyitott a kisfiam felé

- 2 nevelő van, akik közt érezhető egy kis feszültség

- Egyik nevelő állandóan az éppen nem ott lévő anyukákkal telefonál

- Csak a másik nevelő vonta be a kislányomat a játékba, de a dadus pl. nem hívta őt kezet mosni, stb.

- Ők mondják meg melyik 3 nap mehetünk

- Havidíjból csak az ebédet térítik vissza ha hiányzik mondjuk 2 hetet.



Vidéken a környéken csak ez az egy bölcsi van, nincs állami sem. Igazából azért szeretném ha járna a kislányom, mert szeretném ha kicsit változatosabb környezetben lenne, tudna játszani másik gyerekekkel stb. Erősen elgondolkodtam hogy abból a pénzből inkább elhordom játszóházba, más programokra.

2 éves múlt a kislányom.


2019. szept. 26. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A közösségben az állandó személyek fontosak leginkább, ha elhordod máshova, nem biztos, hogy lesznek.


Nem normális dolgok, államiban is van ennél különb.


2 évesnek kell a vátozatossàg, keress csanàt, vagy fix haverokat, vagy másik bölcsit.

2019. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

"Folyamatos beszoktatás miatt nincsenek egyáltalán foglalkozások, majd csak novembertől talán."

Bölcsődében igen ritkán vannak foglalkozások, mivel a 3 év alatti gyerekek figyelmet így nehéz lekötni.


"Dadus nekem be sem mutatkozott, 3 nap után sem nagyon nyitott a kisfiam felé"

Felenk az érkező mutatkozik be.


"2 nevelő van, akik közt érezhető egy kis feszültség"

Minden munkahelyen van ilyen.


"Egyik nevelő állandóan az éppen nem ott lévő anyukákkal telefonál"

Ha te hívod, neked is fel kell vennie, nem az ö hibája, higy zaklatják.


"Csak a másik nevelő vonta be a kislányomat a játékba, de a dadus pl. nem hívta őt kezet mosni, stb."

Lehet higy náluk ez a szokas


"Ők mondják meg melyik 3 nap mehetünk"

Egyértelmű, elvégre ők tudjak, mikor van hely


"Havidíjból csak az ebédet térítik vissza ha hiányzik mondjuk 2 hetet."

Egyértelmű, hiszen fenntartják a gyerek helyet.

2019. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Folyamatos beszoktatás miatt nincsenek egyáltalán foglalkozások, majd csak novembertől talán."


Bölcsődében igen ritkán vannak foglalkozások, mivel a 3 év alatti gyerekek figyelmet így nehéz lekötni. - akkor nem kell hangoztatni hogy van gyurmázástól elkezdve zenebölcsin át minden napra valami, ilyen egyszerű 2-3 évesek felénk kibírnak egy 20-30 perces közös mondókázást, vagy zsírkrétázást.



"Dadus nekem be sem mutatkozott, 3 nap után sem nagyon nyitott a kisfiam felé"


Felenk az érkező mutatkozik be. - Érkeztem, üdvözöltem, intett és ment a dolgára, gyerektől annyit nem kérdezett hogy mi a neve...



"2 nevelő van, akik közt érezhető egy kis feszültség"


Minden munkahelyen van ilyen. - OK csak ezt nem a szülő arcába kellene tolni.



"Egyik nevelő állandóan az éppen nem ott lévő anyukákkal telefonál"


Ha te hívod, neked is fel kell vennie, nem az ö hibája, higy zaklatják. - Ő hívta a szülőt nem a szülő zaklatta



"Csak a másik nevelő vonta be a kislányomat a játékba, de a dadus pl. nem hívta őt kezet mosni, stb."


Lehet higy náluk ez a szokas - Lehet



"Ők mondják meg melyik 3 nap mehetünk"


Egyértelmű, elvégre ők tudjak, mikor van hely - Egyik nap azt mondták én döntsem el, de jobb lene 1 nap ott 1 nap itthon, majd másnapra kitalálták sz-cs-p



"Havidíjból csak az ebédet térítik vissza ha hiányzik mondjuk 2 hetet."


Egyértelmű, hiszen fenntartják a gyerek helyet. - Rendben, ezt nem tudtam

2019. szept. 26. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Most akkor lányod van, vagy fiad?
2019. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"akkor nem kell hangoztatni hogy van gyurmázástól elkezdve zenebölcsin át minden napra valami, ilyen egyszerű 2-3 évesek felénk kibírnak egy 20-30 perces közös mondókázást, vagy zsírkrétázást."

Ezek közül a zenebolcsi az egyetlen foglalkozás, a tobbi átlagos napi tev3kenyseg. Feletek különleges gyerekek vannak, ugyanis az átlag 2-3 évest csoda 10 percre is lekötni. Az iskolaérettség egyik feltétele a minimum 45 percig tartó figyelem, 6 évesen.



"Érkeztem, üdvözöltem, intett és ment a dolgára, gyerektől annyit nem kérdezett hogy mi a neve...

"

A macska rúgja meg, hogy átlépés volt a munkáját végezni és nem előtted hasra esni.



"OK csak ezt nem a szülő arcába kellene tolni."

Te mindig képes vagy eltitkolni az érzelmeidet?



"Ő hívta a szülőt nem a szülő zaklatta"

Aha. Folyamatosan ugyanazt a szülőt? Érdekes....



"Egyik nap azt mondták én döntsem el, de jobb lene 1 nap ott 1 nap itthon, majd másnapra kitalálták sz-cs-p"

Kiderült hogy mi a megfelelő beosztás. Ezzel konkrétan mi a probléma ?



Amúgy engem is érdekelne, hogy fiú vagy lány az a gyerek

2019. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hogy lehet elbacni, hogy fiad van vagy lányod?
2019. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam már ovis, de nálunk is így van, hogy hisnyzaskor csak az ebédet lehet lemondani, a havidíjat akkor is ki kell fizetni ha 3hetet hiányzik. Nálunk is vannak beszoktatosok, mert egy vegyes csoport van, októbertől indulnak a foglalkozások. A nevelőkkel nálunk nincsenek ilyen problémák.
2019. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!