Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha nem veszik fel a gyereket...

Ha nem veszik fel a gyereket a bölcsibe mit tudok tenni? Hallottam olyat hogy az önkormányzatnál kérvényezzem, ilyen tényleg van?

Figyelt kérdés

1,5 éves mult a fima, egyedul maradtam vele, es a bölcsibe nem veszik fel mondván nincs hely, magánba nem vihezem mert annyit nem keresnék

Itthon meg nem maradhatok mert a gyes-családi édes kevés hogy eltartsam magunkat


2019. okt. 14. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kirakni senkit nem fognak, hogy a te gyereked bekerüljön. Amit tenni tudsz, hogy a helyzetre való tekintettel kéred, hogy a várólista elejére kerüljetek. Hány bölcsi van a környéken?
2019. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2019. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vidd másikba.
2019. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én nem is mondtam hogy bárkit tegyenek ki. Nem is értem hogy ilyen egyáltalán hogy jut eszedbe. Annyi volt a kérdésem hogy mit tudok tenni

A településen 2 bölcsödr van 1 állami és 1 magán, illetve úgy tudom hogy csak azon a településen veszik fel ahova a lakcíme van

Arról meg már ne beszéljünk hogy oké a lista elejére, na és? Ha 2honap mulva uresedik meg egy hely és esetleg valamiért nem kapnánk meg a támogatást (ami amugy gyesel egyutt kb a szamlainkra,pelenkara meg ures kenyerre futja. Ami nem pont megfelelo taplalek egy gyereknek) akkor 2honapig hidegvizen meg kenyeren fog élni egy 1,5 hónapos gyerek?

2019. okt. 14. 13:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Gyerekorvossal, védőnővel próbalj meg beszélni, úgy tudom ők kérhetik, a gyermek felvételét.
2019. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező vegyél vissza! Teljesen normálisan válaszoltam, te meg egyből támadsz. Azért írtam, hogy senkit nem fognak kirakni, mert azt írtad, hogy hallottad, a jegyzőnél lehet kérni a felvételt. Erről ugyan nem tudok, de tételezzük fel, hogy így van. Ha a jegyző elrendezi, hogy felvegyék a gyerekedet, az csak úgy lehetséges, hogy valakit kiraknak, hiszen telt ház esetén nem lehet senkit felvenni. Megvan szabva egy csoportba hány gyermek lehet. Nem fognak berakni +1-et ha fullos a létszám. Ez nem így működik. És igen, annyit tehetsz, hogy várólistára kéred magatokat. Amúgy a bölcsödék nincsenek körzetesítve, oda viszed ahova akarod, persze nincs rá biztosíték, hogy más településen felveszik, mivel az ott lakók előnyt élveznek.

Más lehetőség magánbölcsi, rokon vagy fizetett segítség.

2019. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Közeli településen egy másik bölcsi? Ha esetleg ott van hely, meg lehet próbálni beadni hozzájuk is kérelmet. Nem hiszem, hogy minden településen pont annyi férőhely van, ahányra szükség lenne, így viszik a szülők máshová is a gyereket. Az enyém 20 hós lesz, most kezdjük mi is novemberben. Én anno a munkahelyemhez legközelebb eső bölcsibe adtam be a jelentkezést. Remélem sikerül neked is!
2019. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

A lakcím miatt ne aggódj!


Besétálsz a szomszéd falu bölcsijébe. Ha van hely és felvennék, akkor irány az okmányiroda, és kérj abba a faluba szóló TELEPÜLÉSI LAKCÍMKÁRTYÁT. Ezen csak a falu neve lesz, utca vagy házszám nem. Így már fel kell oda venniük.


100% LEGÁLIS!!!

2019. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Na és miért csak gyest kapsz? 2 éves koráig gyed járna, ha normálisan dolgoztál és gondolkoztál volna a gyerek előtt.
2019. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A teltház azt jelenti, hogy még van a gondozononkenti 7 gyerek. Ennél többet alapból nem vésznek fel. De: amennyiben jegyzői/orvosi/védőnői/családsegítői javaslatra jelentkezik valaki, be szoktak passzírozni egy gyereket csoportonként. Tehát 14 gyerek per csoport a normális, ettől nem szeretnek és nem is nagyon javasolt eltérni, de különleges esetben bekerülhet egy 15. gyerek. Legalábbis nálunk így van. Tehát senkit nem tesznek ki, beveszik az egy pluszt, ha van komoly javaslat. Az anyagi helyzet nem kimondottan az, hiszen ha gyest kapsz, ezzel már akkor is tisztában kellett lenned, amikor teherbe estél....
2019. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!