Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nagyon nehéz a beszokás. Mit...

Nagyon nehéz a beszokás. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves mult nyáron, októberben kezdte a bölcsit, én visszamentem dolgozni. A két hét beszoktatás alatt -amig részben egészben ott voltunk vele- nagyon jol érezte magát bent. Miota ott kell hagyni egész napra, azota teljesen megváltozott. Már reggel sir h nem akar menni, sirva adom át a gondozonönek.napközben kevésbé sir, de nyugtalan. Délután sirva a nyakamba omlik mikor érte megyek. Nagyon labilis lett lelkileg, mindenért sir, ez eddig nem volt jellemzö. Én már igy pár hét után belebetegedtem lelkileg, h szegényt "kicsinálja" a bölcsi. A gondozok azt mondták ilyenkor kell kitartonak és erösnek lenni, és nem elbizonytalanodni. Én mégis elbizonytalanodtam h vajon meg fogja e szokni. Egyáltalán meddig probálkozzunk, meddig normális h reggel még sir és nem akar menni? Már eszembe jutott h talán ki kéne venni és majd jövöre ovi...de mi a garancia h akkor jobb lesz? Most fel kéne adnom az uj munkahelyemet ha ugy döntenénk h maradjon még itthon. Nem egyszerü kisgyerekekkel (2 van) jo munkahelyet találni. Nekem sikerült, most ezt is dobjam sutba?
2019. okt. 31. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Ez a sírás csak neked szól vagy napközben is sokszor sirdogál konkrétan a hiányod miatt?


A kettö nem ugyan az. Ha napközben elvan, nem hiányol, akkor tudja, hogy ez egy nagy gond a számodra, és ezzel figyelmet kap töled, így kialakult rossz szokás lett. Ha napközben is sirdogál konkrétan a te hiányod miatt, akkor viszont elgondolkodtató, hogy bizony egy évre otthon maradsz még, vagy mindenképpen csak délelött adod be.


Nem tudom mennyit lehet nálatok tv-telefon, tablettezni. De a gyerek nem hülye, és tudja, hogy otthon anya játszik velem, ha nem akkor meg nézhetek amit akarok. ìgy inkább otthon akarok lenni, mint, hogy itt a sok ordító gyerek között dolgozzak...

2019. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 hét a beszokás hivatalosan, de ez a gyakorlatban lehet akár 2 hónap is...nekem a nevelő mondta. Az én fiamat kb 1 hónapig vittem, v talán több is volt, lényeg h értse meg az ottani rendszert, és meg kell tanulnia h anya megy érte, mindig, nem kell félnie h nem jön. Sztem az a baj, h hamar dobtad a mély vízbe, az én gyerekemnek is bőven több kellett mint 2 hét. Utána is volt sírás reggel, 2-3 hónapig, lelkileg nehéz volt így otthagyni, de ez csak nekem szólt, ahogy elmentem fél óra múlva vidáman játszott. Utána már sírás se volt, max biggyedés,de ennyi. Az ovi olyan könnyen ment utána h csak na. Se sírás, semmi. Szereti. Reggel sem hisztizik. Sztem ne hagyd ott a munkádat, ha már elkezdétek mostmár csak megszokja. Egy idő után rájön h azt csinál amit akar, anya nincs ott, élvezni fogja. Mondd el neki mindig h alvás v uzsi után mész érte, előbb utóbb tényleg megtanulja.
2019. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!