Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok arrol a norol...

Mit gondoltok arrol a norol aki 4 honaposan bolcsodebe rakja a gyereket?

Figyelt kérdés

Kulfoldon el, es ennyi szabadsag jar allitasa szerint....a munkabol nem akar felmondani, ugy hogy berakja a bolcsodebe.


Pedig mondtuk neki, hogy meg a szules elott haza kellett volna jonnie ahol rendesen 3 evet otthon lehet maradni a kicsivel. (ha dolgozik egy evet.)


Meg is milyen anya kepes lepasszolni a gyereket 4 honap utan a munkaert?



2019. nov. 1. 21:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%

Sok országban pl Hollandia, ez a helyzet, de ott a bölcsödék is alkalmasak erre.

Ilyen körülmènyek közt persze hogy visszamegy vki és nem játssza el az állását.

2019. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
De akkor komolyan minek vallal gyereket? Nem is o neveli, olyan mint ha estere kolcson adna neki a bolcsode kb.
2019. nov. 1. 21:58
 3/38 anonim ***** válasza:
85%

Azzal kell összevetni, hogy az ottani anyák hogyan szokták csinálni.

Én annak a híve volnék, hogy az anya 3 évig legyen otthon a gyerekkel. Vagy ha anyuka karriert akar építeni, akkor 1 év után az apa menjen gyedre, gyesre. De nyugaton ez nagyon másképp van, és ők sem omlottak össze eddig.

És persze lehetnek anyagi kényszerhelyzetek is, de egy 4 hónapos még annyira de annyira pici...

2019. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
54%
Hát elég embertelen dolog, azt hiszem, nálunk 6 hónapos kor alatt be sem veszik.
2019. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan már. Teljesen logikus, hogy az orvos vagy mérnök vagy fodrasz anya dolgozni menjen, és a csecsemőkakit az törölgesse, akinek meg ez a foglalkozása.

Ezekben az országokban elég boldogak amúgy a gyerekek.


Nem értem a "mért akarr gyereket" felvetést. Talán nem a csecsemőgondozás 24 órában belőle a kedvenc része és megteheti, hogy dolgozzon.

2019. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%
Ez tuti Svàjc, èn is itt èlek itt 14 hetet tölthetsz itthon a gyerekkel utàna mehetsz dolgozni. Igazsàgtalan? Igen annak tartom mert mindenfèle meleget, migrànst tàmogatnak itt az anyàkat meg ilyen vàlasztàs elè àllítjàk! Van egy 3 hònaposom 1 hónap múlva elvileg vissza kellene mennem dolgozni őt meg a kitàba adni mert màs segítsègem nincs!Így gondoltam szülès előtt!Nemtudnàm megtenni!annyira kicsi mèg!Felmondok ès itthon maradok ès majd összehuzzuk a nadràgszíjat, meg hètvègente ha úgy van elmegyek felszolgàlni...nemtudnäm beadni, de sajnos van aki nem tehet màst!
2019. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
81%
Most kövezzetek meg, de én meg pont az itthoni helyzetet nem értem. Oké, szerintetek a 4 hónap kevés, de a 3 év nem sok?! Minek 3 teljes évig otthon lenni egy gyerekkel és kimaradni emiatt a munkából? Amúgy meg csak nappalra van ,,lepasszolva” a gyerek, nem mindig. Ezzel meg, hogy minek szüljön az ilyen, az egész nyugati kultúrát leszóljátok. És nem mi vagyunk előrébb...
2019. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok, mèg annyit, igen itt a svàjciak (nem az idevàndorolt külföldiek mint èn is) szeretik bölcsibe adni meg nevelőnőnek aki van amikor velük is lakik, a gyereket! Èn biztos règi módi vagyok ès beathatnàm èn is oda amit azèrt hozzàteszek, 2000 chf alsó hangon tehàt a fele fizetèsem, de nem teszem mert èn úgy gondolom ennyi idősen a gyereknek az anyja mellett a helye!
2019. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%
Nem gondolok rosszat ha ott ez a szokás akkor nincs mit tenni. Külföldön meg a 3 évet furcsálják amit itthon maradhatunk Magyarországon.
2019. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Metionin ***** válasza:
89%
Semmit. Az ő dolga. Ha ott ez a szokás és nincs akadálya (tehát megkapja a gyerek a bölcsit) akkor miért ne? Sok hely van ahol nem ülnek otthon a gyerekkel évekig, van 4-6 hónap szabi azt go vissza dolgozni. De ha lenne lehetőség maradni csak ő nem akar, akkor is lelke rajta. Nem tudom ti kije vagytok de semmi közötök hozzá hogy mit csinál.
2019. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!