Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nemsoká bölcsibe megy a 10...

Nemsoká bölcsibe megy a 10 hós kislányom, mire kell készülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem régiben megkeresett a munkahelyemtől, ahova nagyon várnak vissza, hogy indul egy nagy projekt és nekem szánták a csapat "vezetését", amire egyébként mindig is vágytam. Így hát elfogadtam az ajánlatot, amúgy sem maradtam volna itthon többet 1 évnél. De ugye így a lányom bölcsibe fog menni, 10 hós, lassan már 11. Tapasztalt szülők válasza érdekelne, akik el tudnak látni néhány jó tanáccsal. Pl mennyi idő kb míg beszokik a gyerek (nyilván gyerekfüggő is, de az is érdekel, hogy kinek mennyi volt), kell-e vinni be pl tápszert vagy bármi mást?

Minden tanácsot szívesen fogadok! :)



2019. nov. 7. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Túl vagytok már a szeparációs szorongáson?
2019. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem volt szeparációs szorongás, elvan mamával is, papával is, barátnőmmel is, szóval ezzel nincs gond, nincs olyan hogy csak velem akarna lenni és másnál sír.

De ez amúgy sem jelentkezik minden gyereknél, lehet nála sem fog, ennyi idős korára azért már lett volna valami jele, nem?

2019. nov. 7. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Én nem vittem volna ilyen korán, úgy láttam, hogy egy másfél éves már százszor értelmesebb, mint egy 1 éves. Amiket kérdeztél az bölcsifüggö, az meg, hogy mikor szokik be, ki tudja, van aki 1 nap alatt, van aki soha.
2019. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahova a kisfiam jár, ott fixen két hét a beszoktatasi idő, szigorú szabályokkal. Pl. Első nap egy órát lehet bent lenni szülővel. Akkor is ha a gyerek ott hagyja a szülőt és sir mikor hazaviszik.


Nálunk pelenkat, pipsitorlot és tisztasági csomagot kell vinni. Az én fiam két évesen kezdett, így a tapszerrol nincs információm, viszont az étlapon van pure az egy évnél fiatalabb gyerekeknek.

2019. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs olyan korán, de szíved-joga így érezni, nálunk viszont már el van döntve a bölcsi, ezért kérdeztem, hogy van-e bármi tippetek, tanácsotok.

Amúgy ügyes, korához képest értelmes kislány (tényleg nem csak azért mondom, mert az én lányom :D), annyira nem is félek attól, hogy soha ne szokná meg a bölcsit, csak azért kicsit mégis izgulok úgymond, ezért is érdekelne mások tapasztalata.


#4 Köszönöm szépen!! :)

2019. nov. 7. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Van amelyik gyermek egy nap alatt szokik be van amelyik később. Nekünk 2 hét volt a beszoktatás elég hamar sikerült bár az én kislányom 2 éves volt akkor. Egy 10 hónapos babánál nem tudni. Majd kiderűl ha ott lesztek. A bölcsiben a dajkákkal a tápszer kérdést meg egyébb dolgokat szerintem megtudjátok beszélni.Nálunk a vizes kis kulacsát bevihettük abból is ivott meg pohárból is.
2019. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom most jár bolcsibe, 18 hónapos. Van egy 12’honapos baba, láthatóan szenved és az anyukája mellett érezné a legjobban magát. Ettől függetlenül lehet, hogy a te babad más habitusú. Írj majd mi újság, hogy birjatok.
2019. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!