Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy irassam így be?

Hogy irassam így be?

Figyelt kérdés
Úgy nez ki elköltözöm a gyerekem apjatól es visszamegyek dolgozni. Viszont nemtudom masra bizni 8 orat a gyereket, igy bekene iratnom bölibe. Ilyen hirtelen felveszik? Es mégis hova, melyikbe? Marmint a falumba nincs böli. Arra gondoltam hogy ahol dolgozni fogok varos, oda vinnem melo elött. Igy lehetseges? Koszi
2019. nov. 18. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni a bölcsődét és megkérdezni
2019. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz, mindenhol más a szokás. Kislányomat felvették oda ahol dolgoztam, de rá kellett írnom a jelentkezési lapra, hogy költözésünk folyamatban. Viszont most a kisfiamnak keresek bölcsit, egy megyeszékhelyű nagy városba (Miskolc). Államiba csak úgy veszik fel, ha a beiratkozásra viszem a miskolci lakcímű lakcímkártyánkat, ami nyílván nincs mert mi is falunk lakunk a közelben. Itt bölcsi nincs.

Jelenleg kézzel lábbal keresek magán bölcsit. Eddig 5 bölcsivel beszéltem, ebből 2 szinte rögtön elutasított, 2020 októberében lenne helyük, 2 helyre beadtam a jelentkezésünket, de nem biztos, hogy lesz hely, amikor mi szeretnénk. És egy hely mondta azt, hogy csak szeptembertől vesznek fel új gyereket.

Bízom benne, hogy a két hely valamelyikébe felveszik, mert ha nem akkor nincs megoldás, várni szeptemberig.

2019. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Második hozzászóló vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy hiába a tv, hogy 6 hónapos kortól lehet bölcsibe adni a kicsiket. Nekem mindegyik magán bölcsiben azt mondták, hogy csak egy éves kortól és már járni tudó gyereket vesznek föl.

Az államit nem tudom, mivel mint írtam már a lakcímkártyánál elbuktunk.

2019. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az a legbiztosabb, ha felhívod a bölcsi(ke)t. Van,a hol van hely, van ahol hosszú a várólista, van ahol év közben is beveszik, másutt csak mindig szeptembertől.
2019. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt ahogy előttem is írták egy éves kor a határ, járni tudjon és vegyes táplálkozás. Államiban is. Hiába a törvényben megszabott hat hónapos kor. Azért egy ilyen pici babának teljesen más gondozás szükséges, mint egy 1-2 éves kisgyerekhez, erre pedig nincs se kapacitásuk, se szakemberük a bölcsiknek Magyarországon. De ez így esélytelen kb. Szeptemberben jelentkeztünk, azt mondták, hogy jövőre biztosan nincs hely, de 2021-ben sem biztos, hogy be tud kerülni.
2019. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Állami bolcsibe jár a fiam, ő 2 éves, de több egy év alatti gyerek is jár a bolcsibe. Nekik külön menü van.
2019. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben holnap reggel az összes szóbajöhető helyet felhívnám sorban. Bölcsi, családi napközik
2019. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam anno 11 honaposan kezdtem az allami bolcsit, mert mindig szeptembertol toltottek fel. Nagy tuljelentkezes volt. Zuglo.

Falura koltoztunk, itt magan bolcsit is nehezen talaltunk.

A munkahelyemnel bevennek allamiba, mindig van hely. 8 ker. A 9. kerületben viszont Nagy a tuljelentkezes. Szoval tenyleg nagyon helyfuggo.

Sok sikert!

Viszont, ha magant valasztasz, igenyeld a tamogatast, ha lehet. Nagyon nem mindegy...

2019. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!