Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Visszamennél dolgozni ha nem...

Visszamennél dolgozni ha nem lenne muszáj?

Figyelt kérdés
A munkahelyem nincs veszélyben és akkor is meg tudunk teljesen átlagos színvonalon élni, ha vége a gyednek. Azonban a férjem nagyon abba az irányba akar tolni, hogy adjuk két évesen bölcsődébe a gyereket, mert akkor többet hoznék a házhoz. Nem így mondja ki szószerint, hanem virágnyelven, de ez a lényeg, hogy ha betölti a kettőt, akkor nem fogok eleget hozni a házhoz. Én nem akarok visszamenni, az eleve munkábajárással azt fogja jelenteni, hogy napi minimum kilenc órát lesz a bölcsődében a lányunk, plusz én rendszeresen vittem haza kazallal az adminisztrálnivalót, meg mikor ki kell menni terepre... de ő csak arra terel, hogy a pénz, meg majd biztos kirúgnak, ha nem sietek vissza, meg ilyenek. Nagyon bánt ez engem, tudom, hogy ide fogok visszamenni amúgy is, szeretem is csinálni, de nem mindegy, hogy mekkora lesz a gyerek mikor egész napra ott marad és otthon is lesz még több - rádásul határidős és hibákat nem toleráló- elfoglaltságom. Főleg, hogy a férjem mikor otthon van is csak félgőzzel foglalkozik vele pár percet, holott már 18 hónapos, azért már lehet vele mit kezdeni, nem "csak" egy baba, mert akkor még sok férfit kimentenek azzal, hogy "majd ha nagyobb lesz, hát még nem tud vele mit kezdeni". Most én itthon vagyok felkiáltással mindent én csinálok még a bevásárlást is, ő csak dolgozik meg tv-t néz, meg este nyolckor lefekszik és onnantól egy pisszenés se legyen, mert ő korán kel, mivel ő dolgozik. Attól félek, hogy ez ugyanígy maradna és túl korai lenne ennyi mindennel foglalkoznom egy két éves mellett, ha valójában nem vagyunk rászorulva.
2020. jan. 20. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Én inkább azt próbálnám ki, hogy apuka legyen otthon a gyerekkel.(nyilván ebbe nem menne bele)


Esetleg reszmunkaidoben dolgoznék. Pici gyerek mellett egyébként se lehet teljes állásban dolgozni.


Egyébként meg neked kell meggyőznöd, hogy nem tudod a munkádat kisgyerek mellett ellatni, főleg ha a kisujjat se mozdítja.

Erről is lehetne vele beszélni.

2020. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Két éves gyerek abszolút kész van a bölcsődère. Osztom a férjed véleményét.
2020. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A férjed nem akar benneteket eltartani, és nem úgy látja, hogy nem vagytok rászorulva. Én visszmennèk, de a háztartási dolgok és gyerekkel való foglalkozás hozás - vivès közös lenne ezentúl.
2020. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem is mentem. Mondjuk nálunk a helyzet sem ilyen.
2020. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a gyereknek nem lenne baja ha visszamennel. Esetleg reszmunkaido megoldhato, asszem van is valamj szabaly hogy kisgyerekest kotelesek igy foglalkoztatni. Nem tudom, hogy hany eves korig, de nezz utana h van-e ilyen.


Ha nagyon nem akarsz visszamenni, akkor pedig sok beszelgetes. Harman vagytok a csaladban, nem csak a te es a gyerek szenpontjai fontosak, hanem a ferjede is.

2020. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szempont
2020. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem azzal nincs baj hogy menj vissza dolgozni, az viszont nem normális ahogy a férjed viselkedik -persze nem ismerjük a másik oldalt, de hiszek neked. Ez nem fog attól változni ha te dolgozni fogsz. Menj dolgozni és válj el.. legalábbis inkább ezen gondolkodj, hogy meddig mehet ez így (egy pisszenés se legyen..? Az én férjem éjjel is felkel, ő jár vásárolni, este fürdet stb., én enèlkül biztos hogy kiábrándulnék belőle).
2020. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Èn részmunka idöben mentem vissza dolgozni.

10 órát dolgozok egy héten. Ez pont elég nekem, még így is ha délutános vagyok a férjemnek be kell segítenie.


Engem a férjem nem küldött vissza, söt elég sokáig otthon maradtam a második gyerek után is. Amikor én láttam, hogy most már menni akarok akkor mentem vissza dolgozni.


A háztartás 90%-t én csinálom, de ez még bele fér, mert a gyerekek már oviban vannak. Ha 40 órában dolgoznék egy héten, akkor tuti, hogy a férjem a háztartás 50%-t csinálná. Ahogy ömneki is mennie kell a balett órákra...

2020. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem gáz, ha a gyerek bölcsis lesz két évesen, a legtöbb gyereknek jót tesz, persze nagyban függ a személyiségtől. Viszont a férjed hozzáállása már az meg az is, hogy olyan munkád lenne, amit még haza is viszel. Akkor mennék a helyedben, ha a férjedre lehetne számítani (beszéld meg vele) házimunka és gyerekhordás megosztásában meg betegszabik esetén, illetve ha a munkahelyeddel ki tudnál alkudni 6 órásat vagy rugalmas munkavégzést főleg otthonról.
2020. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem mennék vissza, ha a férjem támogatna ebben. Téged viszont nem támogat, tehát nem kérdéses. A GYES tényleg semmi, akkor meg azon menne folyton a vita.
2020. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!