Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasznos e a bölcsöde?

Hasznos e a bölcsöde?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak mások?


Hasznos e a bölcsöde, vagy elég ha oviban kezd?



2020. febr. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez teljesen a gyermek érettségétől, személyiségétől függ.

Én annak idején nem terveztem bölcsibe adni, de 2,5 éves korára annyira igényelte a közösséget, a gyerekek társaságát a játszótéren, hogy beirattam és volt 1 év bölcsi. Imádta, gyakorlatilag nem kellett beszoktatni sem, várta minden reggel. Voltak viszont társai, akik reggel ordítottak, hogy anyát akarják, haza akarnak menni stb...Ha ilyen lett volna, biztosan nem erőltettem volna. Persze van, aki az anyagiak miatt adja bölcsibe, azokat a gyerkőcöket sajnálom, mert rájuk van erőltetve egy olyan közösség, amire még nem készültek fel.

2020. febr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
45%
Ha dolgozol, és a munkaidőd alatt nincs, aki vigyázzon a gyerekedre, akkor hasznos. Minden más esetben teljesen fölösleges, és csak a helyet veszed el azok elől, akiknek fontos lenne.
2020. febr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Dolgozni nem dolgozom. 😊

Majd a gyes után megyek vissza csak.

Köszi a válaszokat.

2020. febr. 29. 17:37
 4/57 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekfüggő. Első gyerek nekem nem járt, de remekül elvoltunk itthon. Még az oviba is nehezen szokott be pedig már 3 éves volt. A kicsi jár bölcsibe, mert dolgozom. De neki kell is, imádja a társaságot. Nálunk a játszóterek sincsenek tele, még nyáron oké de ezen kívül ha foglalkozásra is járnánk, nem lenne annyi idő. Imádja a bölcsit egyébként.
2020. febr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
25%
A gyerekek többségének szükséges rossz, amiből nyilván próbálják a legtöbbet kihozni, a szülők pedig megideologizálni, hogy miért is volt remek döntés.
2020. febr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
38%
Sok otthon ülő, dolgozni nem akaró meg a végtelenségig sorolja a kifogásait, miért nem adja közösségbe 4-5 évig a gyerekét. Pedig ez csak itthon van így, más európai országokban nincs évekig otthon üldögélés.
2020. febr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
47%

A bölcsőde nagyon hasznos, mert így anyuka vissza tud menni dolgozni. Hobbiból, meg "jajdeigényliatársaságot" miatt felesleges, sőt, megkockáztatom, káros.

Az én gyerekem is járt bölcsibe, mert dolgoztam. Azért viszont soha nem adtam volna be, hogy otthon legyen időm a fenekemet vakarni.

2020. febr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
55%
Hasznos. Szocializáció kortárs környezetben. Ezt anyuci meg játszótér nem tudja biztosítani.
2020. febr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
19%

Az én gyerekem másfél éves korától fog járni heti pár napot fizetősen, hogy szocializálódjon. Ő imádja a gyerektársaságot.

Szeretnénk még egy babát, 3. Trimeszterben meg nekem is jól fog jönni, ha nem rohanva, kisgyerekfelügyelet mellett kell főzni, takarítani, vagy el tudok menni nyugidtan a vizsgálatokra. Az első teehességem is veszélyeztetett volt.

2020. febr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
37%
Én sem dolgozom, de beadtam 2 éves korában. Nagyon szeret járni.
2020. febr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!