Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mik a családi bölcsőde személy...

Mik a családi bölcsőde személyi feltételei? Mint szülő, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Gyermekem családi bölcsődébe jár (magán). 5 gyermekfős csoportok pontosabban 2 ilyen csoport található a bölcsődében. Van napi fotó szolgáltatás, napi angol stbstb. A bölcsődében összesen 2 fő dolgozik, a vezető + egy kisgyermeknevelő. Tudomásom szerint :

Családi bölcsődében legfeljebb 5 gyermek nevelhető, gondozható, kivéve, ha a bölcsődei szolgáltatást nyújtó személy mellett segítő személyt is alkalmaznak – ebben az esetben a meghatározott létszámon felül még 2 gyermek ellátása biztosítható.

A bölcsődébe jelenleg 12 gyermek jár, és tudomásom szerint lesznek jóval többen is 14-15en esetleg 16-an(ebből van, aki járni sem tud) mindösszesen 2 gondozóval. Hogyan tudnak ketten ennyi gyermekre vigyázni, gondozni őket, ágyazni,étkeztetést, pelenkázást megoldani? Tudnak eleget “foglalkozni” a gyerekekkel? Többször kaptam a gyermeket haza kakis /koszos ruhában és hanyagul felöltöztetve, én nem ezért fizetem a több,mint 100ezer ft-os havidíjat. Úgy érzem nincs a gyerekkel eléggé foglalkozva és nincsenek megfelelően gondozva, véleményem szerint 2 ember kevés erre a munkára. Mi szülők nem mehetünk be a bölcsődébe, nem tusom mi folyik ott napközben. Persze “vegyem ki a gyereket” már megkaptam, de ettől függetlenül szeret bölcsibe járni csak úgy érzem nem fejlődik semmit. Mint szülő tudok-e tenni valamit ezügyben? Lehet e ennyi gyermek a bölcsiben 2 gondozóra? Tanácstalan vagyok..



2021. jan. 22. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Melyik ez a bölcsi? Név és hely?
2021. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Bocs az offért: várnak vissza dolgozni, bölcsibe adnám a picit, de ez minden félelmem (hanyagság), amit itt leírtál.
2021. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Az enyém is magánba jár (havi 30ezer) sokan vannak a gyerekek,de a személyi feltételek is adottak,nem 2 gondozó van 21 gyerekre,hanem 6-7. Sosem kaptam vissza a gyerekemet koszosan teli pelenkával vagy éhesen.Szerintem nem normális dolog,amit csinálnak és szerintem nem is törvényes. Én nem vinném többet,főleg úgy, hogy nem fejlődik és elhanyagoltan kerül vissza hozzád. Rengeteget fizetsz érte egyébként. Ennél olcsóbban is lehet szuper bölcsit találni.
2021. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Jellemző, hogy előbb jut eszedbe a feljelentés, mint az, hogy oda vidd a gyereket, ahol nincs gond...
2021. jan. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

13.kerulet,Bp

Kedves utolsó, sajnálom a többi gyermeket is, feljelentésről szó sem volt, nem hiányzik még egy nyűg a nyakamra. Az oké, hogy kiveszem a gyereket, de most augusztusba fog ballagni, nem tennem ki újabb beszoktatásnak stb arra a kis időre... de ez nagyon bosszant, hogy ilyet megtehetnek!!! Nem hiszem el,hogy nincsenek pont ezért ellenőrzések vagy bármi.

2021. jan. 24. 14:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam,hogy több szülő is tett már feljelentést a bölcsöde ellen..
2021. jan. 25. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!