Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben mi az uzsonna?

Bölcsiben mi az uzsonna?

Figyelt kérdés
Meglepôdtem, amikor mondta a vezetô, hogy náluk többnyire gyümölcslé. Nem éhesek a gyerekek du?
2021. febr. 17. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi más csak gyümölcslé???

Az én válaszom nem lesz releváns mert külföld. De nálunk az uzsi gyümölcs és mellé ott készült pogácsa pl vagy puffasztott rizs, pirítós, heti 2x a gyümölcs helyett pl zöldség ropogós pl uborka houmous mártogatós

Mellé tejet kapnak inni

2021. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

korosztály szerint más


nagyobbaknál:teljes kiőrlésű kifli/zsömle/kenyér lekvárral, sajtkrémmel, vajkrémmel, májkrémmel, sonkával, tojáskrémmel zöldségkrémekkel,péksütemény, virsli kenyérrel, ha sós az uzsonna ahhoz van mindig reszelt sárgarépa, vagy uborka, paprika

2021. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kicsi, most fogja kezdeni, valószínûleg kiscsoportban.


Azt mondta, ha van idénygyümölcs, akkor az, de inkább gyümölcslé. Meg is kérdeztem, hogy kell-e gyümölcsöt vinni, mint az oviban. Azt mondta nem, sok gyümölcsöt kapnak 🤷🏼‍♀️ Talán tízóraira vagy ebéd után.


De nekem ez az uzsi nagyon szegényesnek tûnik, itthon is szilárd étel van uzsira, nem csak ivólé

2021. febr. 17. 16:20
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk pl ez a héten:


Tejszínes sajtkrém(7), Telj. kiőrlésű

kenyér(1), Sokmagvas szórat

kisétkezéshez(11), Zöldség


Sajtos croissant(1,3,7)



Gépsonka baromfi, Margarin, Telj.kiőrlésű

rozsos zsemle(1), Zöldség


Teljes kiőrlésű kifli(1), Gyümölcsjoghurt(7)



Kenőmájas, Telj.kiőrlésű zsemle(1),

Zöldség



Nem fizet nálunk senki az étkeztetésért, önbevalláson megy a fizetés, havi 140e/fő jövedelem alattt kellene fizetni, de nem kérnek róla papírt hogy mennyi a jövedelem, úgyhogy beírták mindenkinek ingyenesre, mi 3-an vagyunk, nekünk is meghaladja a 420-at a havi jövedelem, de elfogadtam az ingyeneset, egy gyerekkel úgyis fizetünk mindenhol mindenért eleget. Külföldön pl barátnőm Franciaországban él, valami havi 50e ft-nyi eurót fizet a gyerek étkezésére, Angliában élő unokatesóm hasonlóan, na ezt pl nem bánom, hogy itt nem kell. És Angliában is mondta az unokatesóm hogy tízórai is egy üres kifli max vagy egy alma, szóval ezért a pénzért még nem is kapnak fullos menüt egész nap.

2021. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ilyesmi az oviban van a másik gyereknek, azt hittem, a bölcsiben is hasonló lesz.
2021. febr. 17. 16:39
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes, mondjuk nálunk egyházi bölcsi nem állami. Vagy az nem számít ? Nem tudom.
2021. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tízórai szokott ivólé lenni, uzsonnára valami masszívabb volt emlékeim szerint.
2021. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet,hogy "mit kapnak enni?" helyett "mit kapnak inni?"-t értett.
2021. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 nem valószínû, mert az étkezésrôl kérdeztem általánosságban, és mind a 4 étkezésrôl mondott valamit, az uzsonnáról ezt. De majd rákérdezek újra, hátha.
2021. febr. 17. 17:30
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

bolcsiben dolgozom.

nálunk reggelire

tej+vmilyen kenyér/zsemle/kifli (margarinos+sonkafélék, vagy vajkrém, húskrém, stb.) +zöldség, időnként van turos lepeny, kakaos csiga, pizzás kifli, tej/gyümölcsturmix +kukoricapehely. néha kakaó, karamell, tejeskave.


tízórai: tea/gyümölcslé, ritkán gyümölcs (hetente-kéthetente 1x)


ebéd: általában főzelékek vmilyen feltéttel, heti 1x leves+masodik, 1x vmi rakott vagy csőben sült. utána szinte mindig van gyümölcs.


uzsonna: hasonló mint a reggeli, csak van hogy teával, illetve szokott tejbegríz, tejberizs, zabkása is lenni.

2021. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!