Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a mai világban majdnem...

Mi ez a mai világban majdnem minden gyerek bölcsis?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!!!!! Annyi barátságot olvasók mostanában,régen a dolgozó anyák adtak be,manapság otthon van sok anyuka nagyon jó anyagi körülmények közt (több ismeros van)és q gyerek bölcsibe 1;5 évesen,azzal a címszóval ,hogy I kevés neki....😐😐😐😐2 gyereket neveltem fel,nem tettem őket bölcsibe,okos értelmes emberek lettek,egyetemet végzett mindkettő.Sose unatkoztak pláne nem 1;5 évesen.....Nem értem ezt.....Kell a szocializálódás duma,meg társaság .....kevés vagyok neki blbablablabla....Mi mindig mentünk sétálni,játszótérre a gyerekeimmel egyáltalán nem unatkoztak,korán beszélt mindkettő,ovodaba is beszoktak minden probléma nélkül.Sajnos én azt látom,hogy sokan így akarnak az anyaság alol szabadulni ,és könnyebb a kifogás ,hogy kevés vagyok neki....Aki anyagiak miatt teszi be ,tényleg minden tiszteletem ,de szerintem sokkal több gyerek van indokolatlanul mint ahány kellene a munka miatt..Az ismert emberekről már ne is beszéljünk,hogy alig megszűnik már a gyerek bölcsibe.
2021. márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
97%
Hát én negyven felett vagyok. A húgom bölcsis volt. Rengeteg kisgyerek volt akkoriban a csoportokban, akár 25-30 is a két gondozónőre. Az emlékek megszépítenek ám sokmindent....
2021. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:
Senki nem szaranyazott,senkit,én csupán ezt mondom mindenkinek,hogy lehet nehéz ,mert nehéz senki nem mondja ,hogy nem de azok az évek nem jönnek vissza amikor picik.Minel több időt legyünk velük.Aki még magára veszi ezt a kérdést ,arról én nem tehetek,írtam is ,hogy tisztelem a kivételt,aki nem a gyereknevelés alól próbál menekülni.
2021. márc. 24. 16:33
 13/79 anonim ***** válasza:
69%

Először is a kérdés felét nem is értem, máskor először józanodj ki, és azután tegyél fel kérdést.

Amit a kérdésből megértettem arra a válasz: Manapság egyrészről sokan karriert építenek, abba meg nem fér bele, hogy évekig otthon lógatják a lábukat. A kitartott htb-k meg sokszor(általában) nem azért vállalnak gyereket mert akarnak, csak a helyzetüket akarják bebiztosítani. De nekik csak egy nyűg a gyerek, ezért amikor csak lehet lepasszolják.

2021. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
31%

13!


Azta de agresszív vagy....


Az megvan, hogy régen sokminden más volt? Pl válás se volt annyi - Nem azért, mert olyan jók voltak a házasságok...- a munkahelyed is kb betonbiztos volt, "ismeretlen" volt a depresszió, stb. Ma nyitottabb a világ, bizony ki lehet mondani, hoyg az ember nem vsak bebiszitter akar lenni, hanem saját életre is vagyok a gyerek mellett, esetleg kényszer neki a munka, mert a pasija lelepett/kirúgták, szülés utáni depresszióban szenved, stb. Millió oka van annak, ha egy gyereket bölcsibe adnak és a legritkább eset az, amikor anyukának ah otthoni lablogatas a célja.

2021. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
86%

Nem szaranyázol..

De pontosan csak nem mondod írod le nyíltan.

Kérlek ne legyél olyan mint anyám! "felneveltem 2 gyereket" ez és ez volt,ezt így ezt úgy csináltam.. Rendben. De tessék nyíltan felfogni, hogy ez múlt idő.

Ne keverjük a 20 meg 30 évvel ezelőtti akkori helyzetet a mostanival, a mostani szemléletet, a mostani fiatalságot, mert azóta nagyon sok minden változott.

Anyám detto ugyan ilyen felháborodtan beszél a régmúltról pl az "énidővel" kapcsolatban. Micsoda megátalkodott fiatalság vagyunk akik vágyunk az énidőre, más ne adj isten karriert is épít és nem csak a gyerek oltárán szeretné magát "feláldozni". Milyen rossz anyák vagyunk, hogy a férjjel merünk pelenkát cseréltetni és elvárjuk, hogy ne csak a nő dolga legyen a gyerek. Ugye?

Most őszintén? Neked nem teljesen mindegy ki milyen okból kifolyólag adja be a gyermekét bölcsibe? Nem mindenki egyforma, nem mindenki vágyik 3 éves koráig csak a gyerekkel a 4 fal között lenni.

Írom ezt úgy, hogy nekem 3 gyermekem van, nincs bölcsöde, de 2.5 évesen igen is ment oviba a középső gyermekem mert így volt jó.

2021. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
83%
De jó is volt régen. A férjed szülei alkoholisták, a szüleid meg szartak a gyerekekre. Ez ám a szép gyerekkor.
2021. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
81%

A bölcsihez munkáltató igazolás kell..

Csak mondom.

Magánba lehet esetleg anélkül.

Amúgy én a 80-as években születtem, már akkor is voltak mini csoportosok bölcsisek rengeteg olyan ahol az anya háztartásbeli volt.. Te szuper vagy, küldök egy virtuális kockacukrot.

2021. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
74%

16 Ja, ezen nevettem én is.. Inkább a bölcsi mint ez a régi stílus!

Asszonyok bemákozták meg bepálinkázták a gyereket hogy hallgasson egész nap, meg kivitték a földekre kapálni magukkal azt olyan napszúrást kapott hogy holtan vitte haza.

Régi szép idők 😊 A bölcsi az egy internálótábor, aki beadja a gyerekét ássa el magát!!!! Csak régen volt jó minden, amikor a 4 éves már kiment a mezőre libát őrizni egész napra anyuka meg énidőzhetett a szalmakazalba a szomszéddal.

2021. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
80%
Irigylem a leendő menyed :D
2021. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
81%
5-ös azért adtam be másfél évesen mert akkor sikerült. Nem úgy műkődik ám hogy megmondom mikor akarok kezdeni.. meg kellett adni egy legkorábbi időpontot, onnantól kezdve szólnak ha van hely, ha nem kezd a gyerek pontosan akkor, megy vissza a várólista végére. Ami azt jelenti hogy már nem fog bekerülni vagy csak 2 és fél évesen. Ráadásul munkát is kellett keresnem, és azt is úgy amikor már tudtam hogy mikor kezdhet a bölcsiben, előtte két héttel legyen szàndéknyilatkozat az új munkáltatótól. Hát igen, mivel mindent ki kell sakkozni, másfél éves kort adtam meg kezdésnek, hogy ha valami csúszik ne maradjunk pénz nélkül.
2021. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!