Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a mai világban majdnem...

Mi ez a mai világban majdnem minden gyerek bölcsis?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!!!!! Annyi barátságot olvasók mostanában,régen a dolgozó anyák adtak be,manapság otthon van sok anyuka nagyon jó anyagi körülmények közt (több ismeros van)és q gyerek bölcsibe 1;5 évesen,azzal a címszóval ,hogy I kevés neki....😐😐😐😐2 gyereket neveltem fel,nem tettem őket bölcsibe,okos értelmes emberek lettek,egyetemet végzett mindkettő.Sose unatkoztak pláne nem 1;5 évesen.....Nem értem ezt.....Kell a szocializálódás duma,meg társaság .....kevés vagyok neki blbablablabla....Mi mindig mentünk sétálni,játszótérre a gyerekeimmel egyáltalán nem unatkoztak,korán beszélt mindkettő,ovodaba is beszoktak minden probléma nélkül.Sajnos én azt látom,hogy sokan így akarnak az anyaság alol szabadulni ,és könnyebb a kifogás ,hogy kevés vagyok neki....Aki anyagiak miatt teszi be ,tényleg minden tiszteletem ,de szerintem sokkal több gyerek van indokolatlanul mint ahány kellene a munka miatt..Az ismert emberekről már ne is beszéljünk,hogy alig megszűnik már a gyerek bölcsibe.
2021. márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
80%
Én is beadtam 2 évesen, pedig nem volt fix munkahelyem. De iskolába jártam tanfolyamra, mellette a beteg férjem ápoltam plusz ha volt lehetőségem eljártam takarítani feketén, mikor hogy, volt hogy heti 4 nap is. Persze sok ilyen okoskodó nyanyának biztos én is úgy tűntem, hogy na minek szült ez is, gyerek bölcsiben ő meg otthon mereszti...
2021. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:
O jajj valakinél betalált a kérdésem 😀,én azt mondtam. Gyerekeimnek is ,hogy ha kell enido nincs azzal baj,én segíteni is fogok amennyit csak tudok.Menjenek nekik is jár a szabadság.De az nem egyenlő azzal ,hogy a gyereket hétfőtől péntekig ledojuk ,és egész héten mindent is csinálunk csak a gyereket ne keljen semmilyen szinten nevelni.Nem palinkaztam,és nem makosteaztam én a gyerekeimet ,ez egyenesen felháborító ,hogy ezzel védekezik bárki.A mai anyukakbol is vannak otthon 3 évig és nem azért mert kivárják a lábukat ,ahogy itt valaki írta,mert szerintem gyereket nevelni ,háztartást vezetni keményebb ,mint a munka.Szoval ha nem lenne keményebb nem lenne ennyi gyerek bölcsibe😀Abba még nem megyek bele ,hogy munkáltatói kell a bölcsibe mert írtam közvetlen ismerős is betette a gyereket,mert nevelni már nem akarja, kemyelmesebb otthon lenni,csavarogni.
2021. márc. 24. 17:56
 23/79 A kérdező kommentje:
Az kiabál akinek a haza ég,úgy látom sok anya magára ismert,lehet dolgozik az a bizonyos lelkiismeret furdalás,aztán ezért támad ilyen dolgokkal ,hogy jozanodjak ki.😀Akik úgy adják bölcsibe ,hogy nem dolgoznak azok mindig úgy megmagyarázzák ,hogy mennyire van szüksége a gyereknek erre,hogy az ihajj.De egy könyvet fellapozna ,hogy mit írnak erről pszichológusok is akkor lehet más lenne a véleménye,vagy tudja olvasta csak magasan lekakilja,hiszen k az első nem az anyaság 😀😀😀Gyerek arra kellett ,hogy pipa van,de nevelni már büdös.
2021. márc. 24. 18:00
 24/79 anonim ***** válasza:
92%
De kérdező, minek tetted fel a kérdést? Láthatóan nem érdekel, hogy kinek miért van bölcsiben a gyereke/ mi az élettörténete. Te eldöntötted magadban, hogy 20 évvel ezelőtt fantasztikus anya voltál, mert otthon volt veled 3 éves koráig a gyereked (hisz nem azért szülted őket, hogy lepasszold), a mai anyák, akik bölcsibe adják a gyereket, azok lepasszolják heti 5 napra. Biztos van 1-1 olyan, aki tényleg azért adja be, hogy megszabadulhasson, de ne tegyünk már úgy, mintha ez lenne az általános, vagy mintha 20-30 évvel ezelőtt mindenki fantasztikus szülő lett volna, csak a mai fiatal anyák lusták. Akiket mellesleg TI neveltetek fel.
2021. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
92%

Te azt nagyon belelátsz mindenki életébe. Gusztustalan egy ember vagy ne is haragudj. Senki életébe nem látsz bele, csak okoskodsz. Mint írtam fentebb, én pl szültem egy gyereket egy boldog házasságba, jó körülményekbe, aztán jött az hogy a férjem súlyos beteg lett, munkaképtelen, nem akartunk éhen halni, elkeztem egy iskolát hogy legyen normálisabb végzettségem, mert fel kellett készülnöm a legrosszabbra, mellette ápoltam a férjemet, és takarítani jártam irodákba, magánházakba. De én ezt sosem mondtam senkinek, semmit, mert senkinek nincs köze hozzá. Lehet rólam is csak annyit láttak csavargok meg kényelmesebb nekem így, közben meg nem kívánom senkinek amit átéltem....Könnyű ítélkezni marhára. Én nem szólok meg senkit, mindenki azt csinál amit akar.


Nekem volt barátnőm, aki igen 1 év után is még szülés utáni depresszióban szenvedett, nem érezte magát jól otthon, nem a gyerekkel volt baja, hanem hogy mindenki lekakálta a fejét, az ajtót alig nyitotta rá valaki, nem ezt várta, magába volt fordulva, a gyereknek sem tesz jót ha a szülő nem boldog és kiegyensúlyozott, 2 éves korában visszament 4 órában dolgozni, gyerek bölcsibe és teljesen kicserélték, még a gyerekkel is teljesen látni hogy más lett a kapcsolata jó értelemben.


Ne bíráljál te senkit, biztosan téged is lehet sokmindenért..

2021. márc. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem minden gyerek megy. Környezetemben sokan nem adják bölcsibe, főleg ha több gyereket terveznek, akkor legfeljebb a legkisebb megy és az is csak amennyit muszáj.

Egyébként én azt az egyet nem értem, amikor valaki azért adja be, mert a kicsi mellett "nem tud" foglalkozni az 1-2 éves nagyobbal. Akkor minek vállalt kis korkülönbséggel? Az ovi már kötelező: ha azt megvárja a másodikkal, "legálisan" passzolhatná le.

2021. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
100%
25. Sajnálom, mi lett a férjeddel ha nem tolakodó kérdés?
2021. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 1.5 év betegség után 2019-ben elment..
2021. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
77%
Már bocsánat, de szerintem kevesen engedhetik meg maguknak,hogy a 3.évben is itthonmaradjanak a gyerekkel...Másrészt ismerős anyuka azért adta be a nagyobbat, - bàr otthon volt a kisebbel- mert a nagyobb igenyelte a gyerektàrsasàgot és a játszòterezést...ami kisbaba mellett nem megy olyan könnyen. Szerintem nem olyan sok azok száma akik otthon meresztik a feneküket és csak poénból adják a gyereket bölcsibe...Igazi utálatos savanyú nőnek tűnsz...
2021. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
75%

Nem is tudom, én hova soroljam magam. Jártam bölcsibe anno, és egyetemet végeztem, sőt még talán értelmes ember is vagyok. Beszélni is tudok. Hmm... Akkor most megbukott az elméleted.

Nem értem, miért gondolod, hogy a gyereket nem lehet nevelni, csak mert 3-4 órát egy nap a bölcsiben van. Szerintem senki sem nyomja be 10 órára, mert ő shoppingolni akar.

Ne is haragudj, de nekem is nagyon unszimpatikus ez a duma, amit nyomsz. Te így csináltad, és ez az etalon. Fantasztikus.

Azt már félve kérdezem meg, hogy a te gyerekednek miért kell az énidő? Most mondtad, hogy mész neki segíteni, ha kell. Ő miért nem áldozza fel magát és neveli egész nap a gyerekét? Hisz pont most harsogod, hogy így kell csinálni, és mindenki más semmirekellő.

2021. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!