Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a mai világban majdnem...

Mi ez a mai világban majdnem minden gyerek bölcsis?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!!!!! Annyi barátságot olvasók mostanában,régen a dolgozó anyák adtak be,manapság otthon van sok anyuka nagyon jó anyagi körülmények közt (több ismeros van)és q gyerek bölcsibe 1;5 évesen,azzal a címszóval ,hogy I kevés neki....😐😐😐😐2 gyereket neveltem fel,nem tettem őket bölcsibe,okos értelmes emberek lettek,egyetemet végzett mindkettő.Sose unatkoztak pláne nem 1;5 évesen.....Nem értem ezt.....Kell a szocializálódás duma,meg társaság .....kevés vagyok neki blbablablabla....Mi mindig mentünk sétálni,játszótérre a gyerekeimmel egyáltalán nem unatkoztak,korán beszélt mindkettő,ovodaba is beszoktak minden probléma nélkül.Sajnos én azt látom,hogy sokan így akarnak az anyaság alol szabadulni ,és könnyebb a kifogás ,hogy kevés vagyok neki....Aki anyagiak miatt teszi be ,tényleg minden tiszteletem ,de szerintem sokkal több gyerek van indokolatlanul mint ahány kellene a munka miatt..Az ismert emberekről már ne is beszéljünk,hogy alig megszűnik már a gyerek bölcsibe.
2021. márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 A kérdező kommentje:
Na végre valaki aki értő olvasás,és szövegértést is használ.Na igen még mindig a lepasszolt gyerekekről van szó,és ezek az anyák semmilyen lelki ismeret furdalást nem éreznek,meg magyarázzák,azt amit nem lehet.Olvasgattam sokat erről a témáról,és szembejött egy olyan ,ahol nevelők írják le,hogy semmi szükség az 1-1;5 éves gyereket beadni mert kb a nevelők lóg,egy akkora gyerek nem tudja elmondani ,hogy neki otthon lenne jó,anyukát még nem is érdekli a lényeg ne vele legyen.Sajnalom igen ezeket a gyerekeket ,és igen az én szememben ezek nem anyák,na bumm.Akkir védekezni kell ,és amikor megérik rá normálisan anyuka akkor vállalni gyereket.Nem a bolcsinek kell szülni,és a nevelőknek.Tisztelt a kivétel meg egyszer leírom.De akik itt nagyon kiakadtak az iromanyon látszik,hogy magukra vettek azaz,a gyerek nem azért van bölcsibe mert dolgozik hanem mert nyűg és unta.Egyszerubb nevelje más!!Majd az ovi ,és iskola,és valahogy így felnő szerencsétlen.
2021. márc. 25. 09:09
 42/79 A kérdező kommentje:
36 ak talán nem kellett volna vállalni gyereket ha már ekkora nyűg neked.Sajanlom a gyereket ,így beszélni róla 😥😥😥😥Megy bölcsibe szépen 1;5evesen az O lelki világa hol érdekel téged,lényeg hogy te ne neveld ,szegyeld magad
2021. márc. 25. 09:12
 43/79 A kérdező kommentje:
36 válaszát mindenképp kifotozom,mert még ilyen indulattal beszélni nem láttam és nem is hallottam senkit,így kilenni a saját gyereketol,te nem normális, a legtöbb gyerek ebben az időszakban még bőven szopizik te anyák gyöngye és bedugod bölcsibe úgy ,hogy le is írod ,hogy jól éltek.Na képet tapsikolni anyukák ,erről beszéltem!!!!!! Csak kibújt a szög a zsákból ,hogy vannak ilyen anyák,akik nem a munka miatt teszik be hanem nem akar nevelni,se foglalkozni a SAJÁT vérével.Undorito vagy mást nem tudok mondani
2021. márc. 25. 09:17
 44/79 anonim ***** válasza:
91%

Én értem mit szeretne a kérdező. Nem arra gondol, hogy valaki beadja bölcsibe, mert dolgoznia kell vagy esetleg továbbképzésre jár stb.

Ismerősöm a tipikus példa.

Most már 3 gyerek van.

A nagy 6 éves a középső 4 a kicsi most született. Nagy kertes ház, komplett játszó a kertben stb. Anyós 3 utcányira lakik tőlük.

A két nagy tavaly járt oviba ügyeletre. Anyós főz, visz ebédet és sokszor megy a gyerekekért. Takarítónő jár hozzájuk hetente. Ismerősöm panaszkodik, hogy anyós mindig főz és már hiányzik neki, hogy ő főzhessen. 😂 Most, hogy megszületett a harmadik ingyenes a közétkeztetés, ezért ő megrendelte a két gyereknek (hiszen ingyen van). Nem tanul, nem dolgozik, egyszóval nem csinál semmit, de az ő gyerekeinek szűksége van a társaságra, azért adja be oviba. Egyértelmű, hogy szabadulni szeretne tőlük, de magát ezzel a szöveggel nyugtatja.

Nem azzal van a baj, hogy szabadulni akar, ugyanis az ő élete. Hanem az ilyenek miatt "nézik le" azokat, akiknek muszáj bölcsibe vagy ügyeletre vinni a gyereküket. Az ismerősöm úgy tűnik a gyerekei érdekeit nézi, amíg akinek dolgoznia kell önző. Miközben pont fordítva van.

2021. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
27%

Ne mondjátok már, hogy az otthon lévő anya teljes időben a gyerekkel foglalkozik. Már csak itt a gyk-n lehet olvasni, hogy mennyi dolga van: takarítás, főzés, mosás, kert, állatok, stb. Komolyan el kell hinni, hogy ennyi háztartási munka mellett az anyák végig a gyerekkel foglalkoznak?

Mivel jobb egy másfél évesnek, hogy anya után lohol, aki tereget meg porszívózik, mintha a bölcsiben énekel meg játszik, amíg anyu otthon kitakarít?

Ha nem dolgozó anya gyerekétől veszi el a helyet, nem értem, mi ebben a szörnyűség. Attól, hogy valaki otthon van a gyerekkel, még nem jelenti azt, hogy normálisan foglalkozik is vele.

2021. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
82%

"hogy mennyi dolga van: takarítás, főzés, mosás, kert, állatok, stb."


Nekem semmi dolgom nem volt, csak a gyerekek, amikor otthon voltam. A házimunka nem volt jelentősen több ahhoz képest, mint amikor munka után volt csak időm rá, így gyerekek mellett se terhelt le jobban. Az a kis mosás, takarítás pedig pont játék volt a gyerekeknek is. Engem nem zavart hogy lassabban haladok vagy hogy nincs olyan rend mint korábban. Jobban zavart volna, hogy más látja az első lépéseit, más mellett mondja az első szavait (vagy éppen az, hogy nem tudja elmondani, hogy mi történt a bölcsiben, mi fájt mi nem...). Az ovi teljesen más, ott már egészen nagyok, önállóak.

2021. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
35%

Én csak azért írtam ezt, mert itt a gyk-n folyamatosan megy a szöveg, hogy semmire nincs idő, mert egész nap takarítani meg főzni kell. Akkor valamelyik nem igaz.

De szerintem akkor is túlzás ez a kérdező által idetolt "szégyeld magad" meg "minek neked gyerek" szöveg. Nem ismeri az embereket, csak általánosságban fröcsög, mert neki van egy véleménye. Nem tudom, neki hogy esne, hogy őt kritizálnák ilyen szinten valamiért, amivel senkinek sem ártott.

És mielőtt megkapom, hogy gyenge pontomon érintett a kérdés meg lelkiismeret-furdalásom van: nem vagyok ilyen helyzetben, csak a hangnem és a fölényeskedés zavar.

2021. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
80%

#45 otthon a megszokott környezetben nem jobb játszani? Főzés közben lehet vele beszélgetni. Megkérni hozza oda a krumplit stb.

A szennyest ki lehet együtt válogatni. Állatoknál is lehet segíteni.

Csak annak a gyereke lohol az anyja után, aki nem foglalkozik vele.

És általában nem kell mindennap nagytakarítást csinálni.

2021. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:

#47 a sok házimunka kamu 😉

Annak lehet baromi nehéz, akinek a férje sem segít be. De ott sem nonstop házimunkát végez az anyuka.

2021. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
18%

A sok elfoglalt minőségi időt gyerekkel töltő itt szájkaratézik a bölcsi idő alatt... :-D hát hol az érdemi foglalkozás anyukák?


Kérdező, örülök hogy az ingerszegény életedbe ilyen örömet hoztam, hogy printezkrínre vetemedsz. Már megéri ezekért a pillanatokért évente egyszer kommentelni. Alkalomadtán gondold végig, hogy vajon nincs-e szükséged neked is egy kis énidőre :-)


A gyerekemért ne aggódj, statisztikailag a körülményei és háttere miatt szép előnnyel indul az életben. Sajnos nem a három év otthon ücsörgés fogja az életkilátásait javítani. Különben a félanalfabéta munkanélküli lakosság termelné a kiegyensúlyozott lelkületű gyerekeket, míg az orvosházaspár gyerekei lennének a megnyomorodott idegroncsok...

2021. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!