Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a mai világban majdnem...

Mi ez a mai világban majdnem minden gyerek bölcsis?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek,akinek nem inge ne vegye magára!!!!! Annyi barátságot olvasók mostanában,régen a dolgozó anyák adtak be,manapság otthon van sok anyuka nagyon jó anyagi körülmények közt (több ismeros van)és q gyerek bölcsibe 1;5 évesen,azzal a címszóval ,hogy I kevés neki....😐😐😐😐2 gyereket neveltem fel,nem tettem őket bölcsibe,okos értelmes emberek lettek,egyetemet végzett mindkettő.Sose unatkoztak pláne nem 1;5 évesen.....Nem értem ezt.....Kell a szocializálódás duma,meg társaság .....kevés vagyok neki blbablablabla....Mi mindig mentünk sétálni,játszótérre a gyerekeimmel egyáltalán nem unatkoztak,korán beszélt mindkettő,ovodaba is beszoktak minden probléma nélkül.Sajnos én azt látom,hogy sokan így akarnak az anyaság alol szabadulni ,és könnyebb a kifogás ,hogy kevés vagyok neki....Aki anyagiak miatt teszi be ,tényleg minden tiszteletem ,de szerintem sokkal több gyerek van indokolatlanul mint ahány kellene a munka miatt..Az ismert emberekről már ne is beszéljünk,hogy alig megszűnik már a gyerek bölcsibe.
2021. márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok itt az ellentmondás. A vélemények épp attól függnek, hogy melyik oldal válaszol a kérdésre.

Mindig azt hallani, hogy a gyerek igenis szokja meg, hogy nem körülötte forog a világ, legyen el valamennyit magában is, értse meg, hogy anya nem mindig ér rá. Ugyanakkor anya 3 évig csak vele foglalkozzon, nem kell neki énidő, és egész nap csak a gyereket kell nevelni.

Anya ha már otthon van, csináljon meg minden házimunkát, főzzön, mosson, csillogjon a lakás, közben mondókázzon a gyerekkel. Másrészt nem kell minden nap házimunka, majd besegít a férj.

A gyerek szocializálódjon, tanuljon meg mással is ellenni. Ugyanakkor anya legyen otthon vele 3 évig és nem kell semmi segítség, hiszen, nem a nagyinak meg a bölcsinek szült.


Lényegében bármit csinálsz, valaki mindig rád mondja, hogy szarul csinálod.


Én például nem lennék arra ennyire büszke, hogy évekig otthon ültem, miközben a férjem belegebedt a munkába, és kvázi nem is látta a gyerekeket, mert sosem volt otthon (a kérdező írta, hogy lényegében egyedül nevelte őket). Szerintem ez már erősen a mártírkodás kategória, ami senkinek sem jó (se neki, se a gyereknek, se a férjnek), de meg van róla győződve, hogy minden más rossz.

2021. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:

"A sok elfoglalt minőségi időt gyerekkel töltő itt szájkaratézik a bölcsi idő alatt... :-D"


Már egyik se bölcsis korú. ;)

2021. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 A kérdező kommentje:
Amikor leírja ,hogy jól élnek de csak ezer megy vissza mert nem akar a gyerekkel lenni ,nekem hányinger.De nyugtassatok magatokat hogy jó ez így .
2021. márc. 25. 14:58
 54/79 anonim ***** válasza:
100%

#50 itt a gyk-n bárki lehet orvos házaspár. 😂

Covid van, hogy hogy van időd írni? Hmm...

Legalább az értő olvasás menjen, ha már orvos vagy.

2021. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, te is remek ember lehetsz, hogy ismeretlenül lehanyingerezel másokat. Nekem meg az nem éppen szimpatikus, hogy a férjed hülyére dolgozza magát, hogy eltartson titeket, amíg te évekig otthon szambázol. Biztos ő is ugyanúgy élvezte a gyerekei első éveit, mint te.
2021. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ,mint írtam,ismerünk olyat akit a férje tart el,és a gyerek bölcsibe mert nevelni nem akarja....Az én férjem is ezt támogatta ,hogy én a gyerekeimmel otthon legyek ,mi is jól éltünk ,köszönjük az aggodast nem kellett halálra dolgoznia magát.Nem kellenek a kifogás hegyek,most azokról beszélünk ,aki terepjáróval viszi a gyereket aki épp ,hogy elindult,és utána megy a szépségszalon a,mert neki nem való a mondokazas,reménykedem ezeket az anyukákat majd a gyerek szépen beteszi egy idősotthonba,azzal a felkiáltással ,hogy nem ér rá vele foglalkozni,és kedve sincs hozzá,így ahogy anyuka tette vele , amikor anyára lett volna a legnagyobb szüksége.
2021. márc. 25. 18:46
 57/79 anonim ***** válasza:
79%

Pff, hogy mik vannak.

Mondják egyesek, hogy remélik, hogy hamarosan kihal a kérdező korosztálya. Háát, én nem vagyok benne biztos, hogy az újabbal jobban járnánk!

Mondom ezt úgy, hogy 32 vagyok és az első gyerekemet várom.

Hogy emberek tényleg nem értik a kérdést...

Én igazat adok a kérdezőnek abban, hogy akinek NEM muszály, miért adja be?

Miért jobb ha más játszik vele?

Nálunk példaul a párom el se tudná képzelni, hogy ne maradjak vele itthon.

Én sem mondjuk. Szeretném én megtanítani mindenre, gondját viselni.

Igaza van abban is kérdezőnek, hogy sokan nem olvastak el egy pszhihológia könyvet sem. Ami kicsit mélyebben benne van a gyerekkor rejtelmeiben. Hogy mi miért van.

Na de mindegy.

Nem értem azt, hogy annak, akinek párja, férje van, nem tudnak megegyezni, hogy legyen a nőnek is pár órája magára? És fordítva?

Nekem is szükségem van rá, páromnak is. Így vállaltunk gyereket, hogy ezt elötte tisztáztuk.

Másoknál nem volt ilyen?

2021. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
38%

Most komolyan hány terepjaros anyukát látsz a bolcsinel, hogy ebből általánositasz, hogy a többség ilyen?

Te írtad, hogy egyedül nevelted a gyerekeket, mert a férjed állandóan dolgozott. De már jön a szépítés, hogy mégsem.

De téged miért zavar a terepjaros anyuka? Nem mindegy neked? Te elvoltal otthon évekig, ő meg nem. Ettől te jobb ember lettél?

2021. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy nem tudom miért olyan hihetetlen az is hogy van olyan gyerek akinek kevés az anyja már 2 felett..

Az én lányom miután 2-t betöltötte már nem akart bent lenni soha, egész nap kint akart kóricálni ha esett ha fújt mert semmi sem kötötte bent le, hiába ültem le vele olvasni, színezni, játszani, már nem volt lelkes ezekben, 2 percig tartott minden..

Ha utcán gyereket látott képes volt utána visítani még csak látta.

Végül elvittem 2 éves kora után nem sokkal bölcsibe, mert láttam hogy kell neki, imádja is első perctől kezdve le voltam ejtve, és azóta is olyan boldog, reggel kinyitja a szemét az az első neki, hogy bölcsibe menjünk meg gyerekekhez menjünk, ki van cserélve azóta mióta jár. Igenis van olyan gyerek aki igényli már 2 évesen..

2021. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
18%
Akinek még gyereke sincs az miért okoskodik ide? Olyan egyszerűnek tűnik előre kitalálni hogy majd milyen szép család lesztek. Aztán majd pofán vág a valóság. Lehet hogy nem lesznek komoly gondok, de hogy nem tudod most hogy mit akarsz a gyerek 1-2 éves korában az tuti biztos. És azt sem tudhatod hogy a férjed hogy fogja bírni.
2021. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!