Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha a gyermekem betöltötte, a...

Ha a gyermekem betöltötte, a 3. Életévét, de még nem szobatiszta, attól még oviba kell járnia?

Figyelt kérdés
A gyermekem bölcsibe jár, még nem szobatiszta. A kérelmet, hogy még maradjon 1 évet nekem vagy a bölcsinek kell megírni? Ha nekem kell, akkor csak az ovinak kell és ennyi?

2021. ápr. 15. 00:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Oviba mehet nem szobatisztán, már jogszabály szerint fel kell venniük.


Viszont a bölcsi már nagyon nem egy ovisnak való, unatkozna és nemmkapná meg a neki szükséges fejlesztést.

Ovi első honapjában kb csak az nem esik vissza szobatisztaságban aki már nagyon stabil de általában első félévre megoldódik ez a dolog, ezért ne tartsd vissza.

2021. ápr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam sem szoba tiszta de beirattam az oviba. Azért szeptemberig csak sikerül elhagyni a pelust.
2021. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Nekem is megáll az eszem, hogy milyen bunkó és tiszteletlen emberek vannak. Szerintem ez kulturált módon is le lehet írni a véleményed. Elsőnek is nem csak ez a probléma, de az szerintem nem tartozik rád. Másodjára, te szakember vagy? Nem hiszem, mert akkor tudnád, hogy a szobatisztaság az idegrendszer érésétől függ, a gyermekét lehet segíteni, biztatni, de erőltetni nem lehet, mert ez következményekkel jár pl pszichés problámák.

2021. ápr. 15. 08:44
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a bölcsőde szabályzata szerint nem engedélyezett az óvodáskorú gyerekek jelenléte.

Októberi a lányunk, ő így maradhatott a 3. év betöltése után, hiszen csak a következő évtől volt neki kötelező az óvoda.

Kérdezz rá, nálatok mi az eljárás.

2021. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni az ovodavezetövel. Én felhivtam, mondta, hogy írjak egy kérvényt, hogy nem szobatiszta, kaptunk két hónap haladékot, addig szobatiszta is lett.
2021. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha be van iratva az oviba, akkor már nem mehet bölcsibe, így otthon kell maradnod vele, viszont általában hamarabb rendeződik ez, mint 1 év, így én nem tartanám a bölcsiben, mert nagyon unná.
2021. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Ez a troll nagyon meg lenne lepődve ha szuletne egy gyermeke akit nem tud 3 alatt szobatisztasagra nevelni.

A joisten mentse meg az ilyen arrogans korlátolt szülőktől a gyermekeket

2021. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5%
A gyerekem, nekem a trollnak a 2. születésnapja után egy héttel lett szobatiszta. Miért? Mert minden erőnkkel ezen dolgoztunk heteken át az apjával, a gyerek minden rezdülésére azonnal reagáltunk, bátorítottuk. Nyugodjatok meg, hogy a mai napig ellenne pelenkában ha hagyom, és akkor mondhatnám hogy jaj szegénykém éretlen. Vagy ezek szerint zseni a gyerekem, ezt akarod mondani?
2021. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A szobatisztaság agyi érettség kérdése, olyan mint hogy a darabostól öklendezik és egyik nap meg már többet nem.

Na mármost én is elkezdtem időben levenni a pelust, bevetettem minden módszert de csak az lett belőle h már sírt ellenállt szorulasa lett. Aztán pihentettem a dolgot és ujrakezdtuk. Elvittem az ovi javaslatára pszichológushoz ahol azt mondták h a nagy könyvben nem 3 év a szobatisztaságra előírt norma, ezt az óvoda várja el, nyilván a gyerekek többsége leteszi addig. Én már kezeltem ezt kiborulva higgadtan turelmesen és egyik napról a masikra tette le éjszakára is.


Valószínűleg a te gyermeked akkor érett meg rá amikor probalkoztatok így az érdemet magadnak akarod de hidd el ez rajta múlt nem rajtad

2021. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves volt ekkor, késő igen. Hidd el bátorítottam, és úgy ovi kezdésig nem is paráztam, csak utána.

És a tiéd is zseni és az enyém is az, ahogy minden kisgyermek jó valamiben. Az hogy mikor lesz szobatiszta nem iq függő, olyan ez mint az iskola érettség kérdése

2021. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!