Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nagyon félénk a lányom. Félek...

Nagyon félénk a lányom. Félek beadni bölcsibe, minden pillanatban aggódnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem fizetése kevés ahoz hogy egész hónapban enni tudjunk, albérletben lakunk, sajnos nagyon sok a kiadásunk. Ezért gondolkoztam azon hogy a másfél éves kislányomat be adnám szeptembertöl bölcsibe és én is válalnék valamilyen munkát. De sajnos nagyon félénk. Vidéken éltünk eddig. 3 hónapja költöztünk Budapestre. Mindig is nagyon félénk volt. Nélkülem egyáltalán nem marad sírás nélkül senkivel. Minden pillanatban aggódnék hogy sír e, jól van e, minden rendben van e, nem tudom hogy mit kellne tennem. Szerintetek egy nagyon félénk kislány megtudná ilyen korban szokni azt hogy hirtelen nincs mindent percben anya mellett?

2021. júl. 31. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem dolgozz akkor, mikor a fèrjed szabad, ès vigyazzon ő rà.
2021. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Eddig nem találtam olyan munkát ahová ne kellne bemenni heti 5 napot. Nem hiszem hogy a munkáltattó hozám igazodna. :(
2021. júl. 31. 21:05
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Meg kell próbálni ,ha nincs más választás. Mindig nehéz.Mi is rossz helyzetbe kerültünk így az én fiam is leadom.De ő egyáltalán nem felénk mégis nehéz és örlődök. Az eleje biztosan nehéz lesz ,nem sok gyerek van akik sírás nélkül "le tudnak válni" ,de nagyon sok pozitív hozadéka is van a bölcsinek.Arról nem beszélve más országokban nem maradhat anyuka 3évig a gyerekkel. Szóval nagy levegő...meg kell próbálni. Lehet ,hogy szeretni fogja.
2021. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy megszokja, pont azzal teszel neki rosszat, hogy ennyire túlfélted
2021. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Lehet pont ez fog segíteni neki hogy megnyíljon. Sztem amúgy kevés olyan anya van akinek ne lennének kétségei, mikor elkezd intézménybe járni a gyereke. Az én fiam most lesz 2 és megy bölcsibe. Nyílt, barátkozós gyerek. Már nagyon keresi, élvezi a gyerek társaságot. Mégis félek hogy fogja fogadni. És hogy én hogy fogom bírni. Lehet jobban sírok majd mint ő 😅
2021. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán van már bölcsi neki, mert a beiratkozás hónapokkal ezelőtt volt.
2021. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Azért félénk,mert te folyton szorongsz miatta. Próbálj lelazulni.
2021. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó válasz teljesen ok. Én is így érzem.
2021. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mindenki így érez mikor a gyermeke elkezdi a bölcsit/ovit.

Ilyenkor a felnőttek rosazabbul viselik,a gyerekek nagyon rugalmasak.

2021. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Őszinte leszek.

Te most túl drámázod. 🤷‍♀️

Ez az igazság.

Ne legyél helikopter szülő.

A gyerekek sokkal rugalmasabbak mint a szülő.

Gyerekednek is jót fog tenni a közösség.


Igazából választhatsz aközött, hogy nem tudjátok fentartani magatokat és ülsz a gyerek szoknyája mellett, vagy átlendültök ezen és bölcsibe adod.

2021. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!