Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » GYES-ről munkaviszonyba...

GYES-ről munkaviszonyba visszatérők, hány óra munkát vállaltok? 4 vagy 6 esetleg 8?

Figyelt kérdés
Adott esetben én hozom-viszem a manót, de már most látom, hogy 8 óra munka mellett nem tudom majd megoldani. A munkáltató köteles visszavenni akkor is, ha csak 6 órában szeretném folytatni a korábbi munkavégzést? Vagy ha nem tud ilyet biztosítani, akkor fel kell mondjak?

2021. dec. 20. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 órában mentem vissza. A munkáltató köteles visszavenni a gyes után, de másnap már felmondhat.
2021. dec. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
12
2021. dec. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos már nem is köteles visszavenni. Az van a jogszabályban, hogyha nincs a szakképzettségednek, tudásodnak megfelelő üresedés, felmondhat. Köszönjük Fidesz, ők írták át, apróbetűbe, ahogy a védett kort is megszüntették. 6 órásba meg pláne nem köteles.
2021. dec. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdésnek 4 órát javasolnék 2-3 hónapig.

Majd 6 óra kb 1 évig.

Végül jöhet a 8 óra.

2022. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!