Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Érdemes most bölcsibe járatni...

Érdemes most bölcsibe járatni a gyereket?

Figyelt kérdés

Érdekelne mások ezzel kapcsolatos tapasztalata, véleménye.

2 éves múlt a gyermekem és júniusra várjuk a kistestvérét. Úgy volt, hogy februártól dolgozom szülésig, de kiderült, hogy veszélyeztetett vagyok és nem mehetek vissza. Szerencsére a munkahely engedi, hogy szabadságon, majd táppénzen legyek. Amikor még munka volt tervben, intéztem bölcsit és februártól várják a kicsit. Így, hogy végül otthon maradok, nem tudom, mit tegyek. Nagyon igényelné a társaságot. Sajnos keveset találkozunk gyerekekkel, mert kevés kisgyerekes ismerős van, a játszótéren pedig alig van valaki. Jó lenne neki a társaság. Ugyanakkor félek, hogy betegek leszünk a bölcsi miatt. Ti mit tennétek? Aki mostanában ment bölcsibe, mennyit betegeskedik és mennyire gyakori, hogy a covidot is hazaviszik a gyerekek?



2022. jan. 8. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Az ovik és iskolák gócpontok. A gyerekeim egy hetet járnak, kettőt itthon vannak. Nem csak covid jön haza, hanem hányós hasmenős és minden másféle betegség. Ha meg tudod oldani, inkább tartsd otthon.
2022. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Ha veszélyeztetett vagy, akkor gondolom pihenned is kell. Nekem ovis volt a nagy amikor vártuk a kicsit és nem merült fel hogy itthon legyen. Ha nem a bölcsiben akkor boltban, játszótéren találkoztok betegséggel, én erre sosem alapoztam. Ha veszélyeztetett terhes lettem volna, már csak azért is ment volna közösségbe, hogy ne kelljen emelgetnem, futni utána, folyamatosan talpon lenni. Itt inkább ezt kell mérlegelned. Persze a hazavihető betegségek is számítanak, de szerintem nagyobb gond ha megterheled magad úgy, hogy papírod van róla hogy pihenned kellene.
2022. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Hát nekünk mióta elkezdte a fiam (október) 1 hetet megy 2 hetet itthon van kb
2022. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem szeretem a paráztatást (a COVID hisztitől is kivagyok), de az elsőnek teljesen igazat adok.


A bölcsiből nagyon durva lefolyású betegségeket fog haza hozni a gyereked. A legjobb a hányós-hasmenős volt, amivel 1 napig a halálomon voltam.


Persze ez most már eső után köpönyeg, de meg kellett volna várnod míg oviba megy. Az oviból már nem hozna haza ilyen durva vírusokat.

2022. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

4: a fiam 5 éves és bölcsibe is járt. Sosem volt hasmenéses vagy más durva vírusa.

Nem alapértelmezett, hogy valaki hazaviszi.

2022. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
A korábbi hozzászólók gondolatait továbbfűzve: marha nagy szívás lesz, ha a pici is elkapja a bölcsis betegségeket. Egészen más, ha 1-1.5 éves korában kell ezeken átesnie.
2022. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Kisgyermeknevelő vagyok, nekem a halálom, amikor a várandós anyukák, meg a friss kismamák képesek behozni az idősebb tesót, egy bármilyen bölcsis járvány kellős közepén. Nem azt mondom, hogy az év minden napján betegek a gyerekek, de ha valami beindul, akkor az 1 jó hónapot is kitarthat.


Egy új gyerek a csoportban 2 hét után mindent összeszed és hazavisz a szülőknek.


Sajnos volt már rá példa, hogy szóltam a kismamának, hogy beindult valami durva orrfolyás, hányás, hasmenés, láz. A pici, 3 hónapos baba biztonsága érdekében javasoltam, hogy 1-2 hétig tartsa otthon a nagyot. Nem tette, a betegség haza ment, az anyuka, meg a baba majd egy hónapra kórházba kerültek.

2022. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nem dolgozol valahol be se veszik a gyereket, eleve nem igazán szokás úgy vinni bölcsibe, hogy közben otthon vagy terhesen, vagy a kicsivel vagy. És igen, nem csak azért, mert kell másnak a hely illetve juj mit gondolnak szegény nagy le van passzolva és a gondozónénik is esetleg rossz szemmel nézik, hanem a betegségek miatt is.

Más foglalkozások is vannak, ahonnan kisebb eséllyel visz haza mindenfélét és járványos időszakban nem kell menni.

Nálunk most jött haza a fosás-hányás és szinte mindig folyik az orruk. Amin a nagy könnyen túl az van az a kicsinek megterhelő. Nekem a nagy már kötelezően ovis volt a kicsi születésekor, onnan is hozott haza mindenfélét, ő 2 évesen volt beteg először, a húga már 2 hónaposan elkapta tőle.

2022. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
5-ös, természetesen nem törvényszerű, hogy így fog történni, de inkább fogadok az igenre, mint a nemre.
2022. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ebben a bölcsiben fogadják akkor is, ha otthon maradok, de így inkább nem viszem, igazatok van.
2022. jan. 8. 23:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!