Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyivel előbb kell jelentkez...

Mennyivel előbb kell jelentkezni bölcsibe? Hogyan megy a beszoktatás?

Figyelt kérdés

Bár még arrébb van, de novemberben tölti a 2-t a kisfiam és muszáj visszamennem dolgozni.

Annak van bármi realitása hogy szeptembertől elkezdjük a beszoktatást és én novembertől kezdek normálisan dolgozni vagy hogyan működik ez a dolog?


Félreértés ne essék nem azért nem szeptembertől szeretnék dolgozni mert büdös a munka szeretem a munkámat, de a kisfiamat jobban és ezért szeretném ha fokozatos lenne ez az egész.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 29. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általanosságban senki nem fogja tudni megmondani. Minden bölcsiben más a helyzet. Mindenki max arra tud válaszolni hogy az ő bölcsijében mi a helyzet.
2022. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, bölcsifüggő, településfüggő stb..


Sógornőm 3 hónaposan iratta be a gyereket, hogy 2 evesen tudjon menni. 2 hely volt összesen addigra.


Én 1 évesen irattam be, 2évesen mehessen. Volt még par hely


Barátnőm csak telefonált, másnap vihette.

2022. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem is gondoltam volna, hogy ilyen nagy differenciák vannak.

Ezek szerint minél hamarabb meg kell érdeklődünk, mert már lehet, hogy most lecsúsztunk.

2022. jan. 29. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tavasszal kell jelentkezni a következő nevelési évre.

Az én fiam is novemberi. Mi novemberben kezdtük a beszoktatást. Két hétre ütemezik. Én januártól voltam állományban, de ugye ekkor még szabin. Február közepén kezdtem ténylegesen dolgozni. Ő nagyon sokat beteg. Épp hogy betudtam szoktatni februárig. De azóta is többet vagyok itthon mint amennyit dolgozom. Már 3 éves. Idén többet pedig mint tavaly.

2022. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is tavasszal kell jelentkezni a következő nevelési évre és legkésőbb novemberi beszoktatással lehet kezdeni a normál felvételi eljárás szerint. Évközben csak 1-2 hely ürül, amire nehéz lecsapni.
2022. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 11 hós, 2évesen szeretném beadni. A 12fős csoportban ő a 11. úgyhogy épp időbe mentem. Kaptam néhány papírt, közte a beszoktatásról is. Itt 2hetes és le van írva, hogy melyik nap mikor, hogy hagyom ott és megyek érte
2022. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyik hónapban jeleztem, érdeklődtem.Következő hónapban már vihettem volna.Viszont a környékbeli kisvárosba élő barátnőm meg azt meséli, hogy már a gyerek születésekor be kell jelentkezni ahhoz, hogy aztán legyen a gyereknek helye is.Durva különbségek vannak.
2022. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!


Álmomban nem gondoltam volna, hogy ez ennyire változó. És én meg azt hittem korai ezen gondolkozni 😅

2022. jan. 29. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én se gondoltam. Eszembe se jutott amíg egy anyukás csoportba ahol egyidősek a gyerekeink fel nem tették a kérdést. Másnap már rohantam is a bölcsibe érdeklődni. Pedig mi nem is városba vagyunk hanem egy faluba, rengeteg gyerek van..
2022. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik megyeszékhelyen ,ahol dolgoztam volt már terhes anyuka, aki a biztonság kedvéért feliratta,hogy tuti legyen helye. Szóval hétfőn a helyedben utána járnék. Utána falun dolgoztam bölcsiben, ott sajnos volt olyan is ,akit már nem tudtunk felvenni, át kellett vinnie másik faluba.
2022. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!