Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nem korai 20 hónaposan bölcsőd...

Nem korai 20 hónaposan bölcsődét kezdeni?

Figyelt kérdés
A fiam januárban lesz 2 éves, addigra szeretném, ha felvennék bölcsődébe, mert vissza kell mennem dolgozni. A bölcsődében azt mondta az intézmény vezetője, hogy április-május környékén lesz beiratkozás, és szeptemberben kezdhet. Viszont én november-decembernél előbb nem szívesen adnám be. A vezető még azt is mondta, hogy ha lesz férőhely, menet közben is mehet. De arra nincs garancia. Lecsúszni semmiképpen nem szeretnék. Tehát minden bizonnyal szeptemberben, 20 hónaposan fogja kezdeni. Nem túl korai? Én csak januárban mennék vissza dolgozni, egyáltalán úgy felveszik, hogy itthon leszek? Tudom, vannak, akiket még korábban beadnak, de én szeretnék itthon lenni vele, amíg lehet, ha van rá mód. Esetleg, akinek a gyereke is 20 hónapos körül kezdte a bölcsit, milyen tapasztalata van?

2022. febr. 1. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk addig be sem vették a gyereket ,ameddig nem volt munkáltatóim. Szerintem év közben is mehet,nem fognak ezen problémázni .
2022. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban szerintem nem korai, de te ismered magatokat, te tudod, nektek mi a jó. Szeptemberig azért még sok minden változhat, az is lehet, hogy addigra a kisfiadnak már igénye lesz más ingerekre is rajtad kívül, és aztán örülni fogsz, hogy így döntöttél, ahogy.


A lányom 13 hónaposan kezdte a bölcsit, nálunk szuper döntésnek bizonyult. Szintén szeptembertől kezdte, áprilisban volt a jelentkezés, hát azért akkor még éppen 8 hónapos babaként erősen korainak éreztem én is, de egyrészt volt 5 hónapom nekem is rákészülni, másrészt meg annyi idő alatt annyira sokat változott, az egész nyarat kint töltöttük a játszótéren, játszóházakban, és láttam rajta, hogy ez mennyire tetszik neki, hogy egész bizakodva mentünk a beszoktatásra. Egyszer sem sírt, és azóta is mindig mosolyogva megy, reggelente alig várja, hogy induljunk. Neki jót tesz és neki egyáltalán nem korai, de ő az én lányom és én ismerem, láttam rajta, hogy ez a helyzet, ezért nem is féltem ettől. A te fiad lehet más természetű, őt te ismered, te tudod, hogy viselné.


Megjegyzem amúgy a most 1,5 éves lányom a bölcsis csoportjában a "nagyok" közé tartozik, van vagy 3 incifinci kis 1 év alatti manócska velük, és amikor az öltözőben látom őket a szüleikkel készülődni, akkor nem igazán mondanám egyiküket sem traumatizáltnak. Ahogyan a "nagyok" közül sincsenek rettentően szomorúak. Meg ha belegondolsz, külföldön ennél sokkal hamarabb is viszik a gyerekeket bölcsibe, egy barátnőm Hollandiában él és neki a fia 5 hónaposan kezdte a dolgot, még mászni sem tudott, mégis egész napra ott volt a gondozókkal. Most már 3 éves nagyfiú, kutya baja, egészséges, boldog srác, szuperül fejlődött és ahogy látom őket, a kötődés is remekül működik a szüleivel. Szóval nem ezen múlik.

2022. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ha szeptemberben kezdődik a "tanéve", az nem jelenti, hogy mindnenép akkor kezd.

Be szokták osztani, hogy melyik héten kit szoktatnak be. Sokan hamarra jelentkeznek.

Így kb novemberre fog kijönni Neked, ha a végére maradsz. És akkor még jönnek a betegségek.

2022. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a beszoktatás 2 hetente van, akkor jön 1-1 gyerek a 2 nevelőnek.

Így szeptembertől decemberig van beszoktatás, jelezd hogy neked nem sűrgős a beszoktatás, így előbb mennek majd akik előbb visszamennek dolgozni.

Szeptemberben, hogy lehetne 10 gyereket egyszerre beszoktatni?

2022. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A beszoktatásról eddig csak annyit tudtam (barátnőm kisfia is oda jár), hogy pár napig tartott csak, igaz ő év közben kezdte, nyáron íratták be, és csak ő volt akkor az egyedüli kezdő.
2022. febr. 1. 22:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz túl korai. Rengeteg gyerkőcöt hoztak hozzám is beszoktatásra (külföldön van családi napközim). Mindig 3 hónapostól 2,5 évesig voltak ők, amikor kezdtek nálam. A kisebbeket sokkal hamarabb sikerült (2-3 nap), míg a nagyoknál 2 hét is kellett már.

(Mielőtt valaki kiakadna, hogy egy 3 hónapos baba miért nincs a szüleivel leírom: Itt nálunk 3 hónaposak a babák, amikor az anyukák visszamennek dolgozni. Emiatt választják a szülők inkább a családias megoldást (3-5 gyerek egyszerre egy csoportban)).

2022. febr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Nagyobbik fiam decemberi, októberben kezdte, akkor 22 hónapos volt? Nem volt gond, szociális típusú volt akkor is.

A kisebbik nekem is korábban kezdi, februári és ugyanúgy ősztől lehet menni... Én is csak abban bízok, hogy a beszoktatás miatt nem kell szeptemberben egyből kezdeni, hanem állhat hátul is a sorban és akkor később indul. Nagyobbik fiamnál 2 hét/gyerek arányban ment a beszoktatás, mindig csak 1 gyerekkel nőtt a csoport.

2022. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos volt mikor kezdte a magánbölcsit, szinte minden gyerekre jutott egy gondozó.
2022. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20,5 hónaposan kezdte a lányom. 2 hét beszoktatás után jött egy hónap kihagyás (betegség + karácsony). Nem volt gond. Januártól (22 hónapos) jár rendszeresen és nincs vele probléma. Szereti szerintem. Sokat "mesél" róla, sok mondókát hozott haza, amiket itthon is énekelünk. Ezek pozitív dolgok. Az alvása nem borult meg, azon is látnánk ha gond lenne. Összességében én nem bántam meg, hogy 20 hónaposan kezdte, pedig én is a 2 éves kor előtt tuti nem híve voltam.
2022. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!