Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha valaki nem megy vissza...

Ha valaki nem megy vissza dolgozni, hanem kistesó miatt vagy azért mert terhes akarja beadni a bölcsibe az megteheti?

Figyelt kérdés

Mert én vissza szeretnék menni dolgozni de még nem indítottam el a cégemet, nyilván nem is fogom előbb csak akkortól mikor dolgozok. Na most ez nem megfelelő az intézményvezetőnek, állítsak ki a cégemtől(ami még nem létezik) papírt.

Mindegy, vhogy megoldom.

Inkább az dühít, hogy én nekem valóban vissza kell mennem dolgozni, mert nem tehetjük meg, h itthon legyek, nem kamuzok. Viszont rengetegen vannak akik azért adják be mert pihenni akarnak a kistesós terhességük alatt. Őket akkor h veszik fel? 😠



2022. ápr. 11. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban azokat a gyerekeket veszik be, akiknek az édesanyjuk dolgoznak (kérnek munkáltatóit). Én ezért sem próbáltam beadni a nagyot, amikor a kicsivel terhes lettem. Max akkor beveszik, ha van hely. Nem tudom, biztos van olyan bölcsőde, ahol ezt nem nézik, de amit én kinéztem, ott igencsak válogatnak. Meg úgy általában az összesben itt a városban. Kevés a férőhely.
2022. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak dolgozó szülők gyermekét veszik be a bölcsibe.6000 fős település,összesen 1 csoport van,ami 12 fős.Esetleg olyan városokban tudom elképzelni,hogy bevesznek olyan gyereket akinek nem dolgozik a szülője,ahol van több bölcsőde,vagy több csoport,és van pluszban hely.
2022. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
És nem dolgozó szülőnek mi értelme bölcsibe adni a gyereket, ha emiatt bukja a GYED-et? Buta emberre vall, nem túl logikus.
2022. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem lesz munkáltatói igazolásom, a fiam mégsem biztos, hogy bekerül a bölcsibe, mert ha egy 3 gyerekes család iratja be egy gyerekét, akkor ők előrébb valók, mint az én kevésbé hátrányos helyzetű gyerekem (függetlenül attól, hogy a háromgyermekes anya dolgozik-e vagy sem). Az elvált szülő gyereke is előbb kerül be az enyémnél. És akkor még vannak a fenntaetott helyek az intézményvezető/polgármester barátainak.

Nekem meg nagylelkűen ajánlgatják a magán intézményeket a környező városokban havi 80-100e forintért. Ezzel a fizetésem fele el is menne, de ez nem gond, mert ott is telt ház van. Nem vagyok tehetősebb másoknál, de kevesebbet szültem és a férjem sem hagyott el, így már szerencsésnek érezhetem magam. Ergo oldjam meg a munkát, ahogy tudom. Ez elég általános helyzet sajnos.

2022. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Az ÁLLAMI bölcsibe kb 90% - ban csak munkáltatóival vesznek fel gyereket. Prioritás van ott is. Előrébb veszik a nagycsaládost, egyedülállót stb. Magán intézménybe tudod csak beadni. Havi 60-120.000 Ft.

Az ovi az más. Oda fel kell venniük. Szerintem lehet kevered azzal, hogy vagy magán / alapítványi intézetbe járnak a gyerekeik vagy már ovisok. Esetleg van hely a bölcsiben (ritka). Van olyan is, hogy kamu munkáltatóival veszik fel, de az megint más.

2022. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj hogy nem a valóság hanem papír alapján megy minden.


Aki terhes a másodikkal az papíron visszamegy dolgozni, a munkáltatói igazolást bemutatja a bölcsnek, közben meg az orvos kiírja (valójában jogosulatlanul) táppénzre.


És itt erre még buzdítani is szokták egymást...

2022. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt még hozzáteszem hogy így kapja a gyedet+a táppénzt+ az "ingyen" bölcsödét.


Más aki még tényleg dolgozna és már csak gyesre jogosult nem tud miatta...

2022. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
4-es, nekem is volt olyan 3 gyerekes ismerősöm, akinek a gyerekét bevették bölcsibe, ő meg elvolt otthon. Reggel 7.30-kor leadta a gyerekeket bölcsibe, oviba, iskolába, aztán 5 körül ment értük. Szinte mindig ő volt az utolsó, aki elhozta az oviból a gyereket, sokszor az óvónők nem tudtak elmenni haza miatta, mert 5 után ért oda, mert neki olyan nehéz 3 gyerekkel. Közben egész nap ráért.
2022. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ma már felveszim a gyeses anyukàt is.. nálunk kettő is van , és betegen is bent vannak, mert kijelentette , hogy neki kettő már sok. A dolgozò anyukák gyerekeinek meg nincs hely..
2022. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes válaszok ,nekem már nagy gyerekem van(6)de a jatszon több anyuka is mondta,hogy szeptemberben kezdi a bölcsit a gyerek,és nem dolgoznak nem is akarnak.Kamu munkáltatóit meg bárki szerez 10 perc alatt...
2022. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!