Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődei beszoktatás lehet...

A bölcsődei beszoktatás lehet rövidebb mint 2 hét?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi (főleg kisgyermeknevelők válasz érdekelne), hogy hivatalosan a beszoktatás lehet rövidebb mint két hét? Az egyik bölcsiben a nevelő 1 hét alatt szoktat be.

2022. máj. 20. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Lehet rövidebb. Igazából a gyerkőcön múlik az egész. Van akit elvarázsol a bölcsődei élet, a sok új játék és a gyerekek. Más gyerek pedig az anyja nélkül egy tapodtat sem mozdul. Ez utóbbi esetben hiába vagy ott vele 2 hétig, akkor sem lesz jobb a helyzet. Minden nap úgy fogod otthagyni, hogy ordít, aztán majd abbahagyja…

Arra kell törekedni, hogy folyamatos legyen a beszoktatást, először csak 2 órára hagyd ott, utàna egyre többet. Az első napokban mèg ne aludjon ott. Na így lépegetve el is repül a 2 hét pikk-pakk.

De persze, ha a te gyereked első naptól kezdve jól érzi ott magát akkor nem muszàj 2 hétig elhúzni.

2022. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A lányom a 4. nap már ott aludt, és maradt délután is, és onnantól járt rendesen.
2022. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊
2022. máj. 20. 20:20
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Első nap bent maradtam, második reggel úgy rohant be hogy mondták le se vegyem a cipőm, ebéd után kellett mennem érte ha nem telefonálnak, harmadik nap bent aludt. Mindkét lányommal így volt. Ez szerintem teljesen gyerek függő és hogy mennyire rugalmasak a bölcsiben.
2022. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
En kisfiamnak 2,5 hét volt 2 évesen, de van ismerős kislány aki 2,5 évesen 4.nap már bent volt egész nap és aludt is bent, nem sírt anyukája után egyáltalán. Szerintem személyiség és életkor függő is.
2022. máj. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Voltam bölcsődei nyílt napon, az egyiknek azt mondták hogy gyerekfüggő, 3 nap-2 hét között bármi lehet. A másik helyen azt mondták legalább 2 hét. Ez utóbbi szerintem nem annyira jó, hogy ha kell ha nem nem alhat ott, és elnyújtják, addig a többi gyerek vár a sorára hogy egyáltalán elkezdje a beszokast. Van egy tippem hogy a nevelőknek így kényelmesebb.
2022. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 😊
2022. máj. 20. 21:35
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Mi 1 hét alatt szoktuk elrendezni. Nem jó szerintem 2 hétig nyújtani.

#6, hidd el a nevelőknek sem kényelmes, hogy valaki a nyakukban liheg és lesi minden mozdulatukat.

2022. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk nem, mert tartjuk a kötelező pontokat. Hosszabb lehet, rövidebb nem.

Első hét szerda az ebéd, 2.hét kedd az ott alvás. Mondjuk ha ez jól megy, akkor csütörtök már jöhet az uzsi, de így is kb meg van a 2 hét.

2022. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ez az adminisztrációs munkában hogy működik akinek kevesebb mint 2 hétig tartott? Ugyan úgy csak 2 hét helyett 1 hetet ír?
2022. máj. 20. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!