Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Máshol is ilyen árak vannak?

Máshol is ilyen árak vannak?

Figyelt kérdés

Megjött a bölcsiből az értesítés, miszerint sajnos nem veszik fel a gyerekeket (2 éves ikrek) a kövi nevelési évre férőhely hiányában.

A férjem dolgozik, én is szeptemberben kezdenék (a szabik kivételével) a kicsiken kívül van még egy iskolás lányunk. Szóval nem tudom h ki az akit felvettek, és mi alapján, de nem is ez a lényeg.

Agglomerációban lakunk.

Tegnap körbetelefonáltam a magánbölcsiket. Hát majd seg. re ültem.

80-120 ezer ft/hó/gyerek!!!!!


Tehát ahol van állami kedvezmény nekünk az is minimum 100ezer ft.

Én 2 éve N:280ezerrel jöttem el. Gondolom ez nem lesz több ha visszamegyek. Ráadásul most 6 órásba szerettem volna lenni (mert nekem kell hozni vinni a gyerekeket és a közlekedés katasztrófa)

Ha visszamegyek, kb 220ezerrel számolok, amiből 120 a bölcsi, mondjuk 30 ezer a tankolás, tehát 70 ezrem marad mint fizetés


Máshol ennyivel jobban keresnek, vagy olcsóbb a bölcsi vagy nem is értem hogy hogy lehetnek tömve ezek az intézmények?


2022. jún. 23. 06:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
37%
Fel kell lebbezni, nagy családos vagy elsőbséged van, jó tudom másnak is, de hátha ha valaki még sem megy, és ha nyoma van, hogy adtál be kérvényt behívhatnak.
2022. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%
A magán bölcsi / ovi sosem volt olcsó!
2022. jún. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%
Mindenhol drága.
2022. jún. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ez ilyen :(

Egy gyerekre aki tojás allergiás 140ezer volt a bölcsi mert államiba nem vették fel.

Ovi meg 170 lesz.. mindezt azért mert túl zsúfolt az ovi és egy allergiás gyerek nekik gondot jelent.

2022. jún. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
89%
Mi is így jàrtunk, meg még egy csomó ismerősöm. Mindenki beviszi a gyereket Budapestre ottani àllami bölcsibe. Persze informalódni kell, hogy hol van annyi hely, hogy nem helyiként is pàlyàzhatsz.
2022. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
75%
Én visszamennék, hogy addig is épüljön a karrierem és ne maradjak ki még évekig. A csökkent bevétel is bevétel és az ember nem esik ki a gyakorlatból sem.
2022. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%

Szintén agglomerációban élünk és hasonló árak vannak, igen. Mondjuk nekünk belefér, de attól még bicskanyitogatónak tartom, hogy az ember fizeti az adót és járulékokat, mint a katonatiszt, meg szüljél gyereket komám tonna szám, de cserébe se normális orvosi ellátás (csak ha újra zsebbe nyúlok), se normál intézményi rendszer, bölcsi, ovi, oktatás (csak ha megint zsebbe nyúlok), se semmi.

Szerintem szánalmas amerre haladunk... Az államnak az jó ha nők sorra döntenek úgy, hogy inkább nem mennek vissza a munkaerőpiacra 1-2 év után, mert nem éri meg azért az aprópénzért felkelni, ami marad a magánbölcsi kifizetése után!?

2022. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
56%

#16


A kérdező elmondta, hogy asszisztens egy kisvállalkozásban, nem lebecsülendőn mondom, de mi ebben a karrier amit építeni kell? Egy idő múlva ő lenne a tulajdonos? Vagy látsz feljebb lépési lehetőséget? Ha meg átmegy máshova szerintem ott már édes mindegy hogy 2 vagy 3 évet volt-e otthon a gyerekekkel, szinte bárhova el tud menni ezzel a tudásával, ami van ezt már jobban nem tudja itt csiszolni, viszont az a sok extra energia amit egy napba be kell rakni biztosan nem ér 70 ezer ft-ot. Ami lassan 2 bevásárlás, vagy 1 nagy. Nekem nem érne ennyit az időm és energiám, van amikor tudni kell, hogy megéri-e gürizni vagy sem.


Amúgy nekem ez olyan fura mentalitás, hogy semmi pénzekért elmegy az ember dolgozni, hogy le vagyok döbbenve, főleg mondta hogy 8 órában volt ilyen a fizetése, 6 órában még lehet ő fizetne azért, hogy jár dolgozni…

2022. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
10%

Hetvenezer forint nem kevés pénz, amit így elveszít a család. A gyerekek is közösséghez szoktak, ami így megszűnik a bölcsi kimaradásával. A munkaerőpiacra lelkileg is vissza kell kerülni és nem mindegy, hogy valaki 1 éve nem dolgozik vagy 3. Minden hónappal nehezebb lesz.

Ezen kívül asszisztensből is léphet bárki feljebb más osztályokba is, ez a lehetőségeken múlik, de mehet jobb állásba is más helyre. Ha otthon van két gyerekkel, ez lehetetlen.

2022. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy szereti a munkáját, és szeretne dolgozni.
2022. jún. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!