Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen már élvezik a bölcsit...

2 évesen már élvezik a bölcsit a gyerekek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a másik gyerekek társaságát mennyire igénylik már ilyenkor?

2022. szept. 11. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Általában semennyire. Még az átlag 3 éves is meglenne max. 1-2 személy társaságában, sok nekik egy egész csoport.
2022. szept. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Sztem ez gyerekfüggő. Az én 1,5 évesem imád társaságban lenni, ha hallja a szomszéd gyerekeket, már rohan az ajtóhoz, hogy menjünk ki - csak egy drótkerítés van köztünk -, az utcán is bandázik, a játszótéren is, programokon is.


De a 2 éves unokatestvére meg pont az ellenkezője, ő még a fiammal sem akar játszani, más gyerekekkel sem, egyáltalán nem nyitott erre, szégyenlős, nem szeret nagy társaságban lenni. Ő meg ilyen típus, pedig majdnem egykorúak.


Mondjuk, bölcsibe egyik sem megy.

2022. szept. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez gyerekfüggő. A fiam nagyon szerette, a lányom csak megszokta.
2022. szept. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon. Erre a korban kialakul már az érdeklődés más gyerekek iránt. Nem fognak együtt játszani, de kialakul szorosabb kötődés egyes gyerekek iránt.

Ráadásul a jó hatással van az evésre, sokat önállósodnak.

2022. szept. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Én már 8 hós korától hordtam játszóbölcsibe, és amikor mégcsak mászni tudott, akkor is kotort már a többiek után. Játszótéren a nagyobbak fogócskáztak is vele (hagyták hogy hozzájuk érjen:))


Nekem az volt fura hogy mennyi gyerek eljátszik magában vödörrel lapáttal úgy, hogy a társait észre sem veszi.


Szerintem nem árt őket korán szocializálni. Ne a bölcsi sokkolja le.

2022. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Óvónőként írom, hogy még óvoda kiscsoportban is egymás mellett szétszórva játszanak csak. Nagyon kevés az interakció. A kommunikációban fejlettebb gyerekek is jellemzően inkább a felnőtt társaságát keresik, nem a másik gyerekét.
2022. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan nem a kozvetlenul egyuttjatszast elveztek/elvezik a gyerekeim, hanem hogy vannak korulottuk sokan, ezt viszont mindketto nagyon igenyelte, a nagyobbikam fokent.
2022. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem nem árt őket korán szocializálni. Ne a bölcsi sokkolja le."


A szocializáció elsődleges színtere 3 év alatt a család.

A bölcsi nem kötelező.

Óvodára pedig egy egészséges kötődésű gyerek különösebb "szoktatás" nélkül készen áll.

De irreális elvárás, hogy "oda meg vissza" legyen még 3 évesen is a társaságtól.

Nem, nem az a szokatlan, ha valaki egyedül ül a homokozóban és csak a szüleivel társalog, hanem ez a normális.

2022. szept. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

A lányom szereti, de szerintem is gyerekfüggő. Vannak kis pajtásai, akikkel minden nap játszik, amikor megyek érte, minden nap hallom a nevüket, hogy most az XY-al vagy a ZW-vel egész nap nyúzták egymást :)

Van egy 5 hónappal idősebb unokatestvére, szintén kislány, együtt mentünk most nyáron nyaralni, hát nagyon nem egymás mellett játéknak nevezném, amit csináltak. Nem kártyajátékokra kell gondolni, de azért 2-2,5 éves gyerekekhez képest abszolút jól elvoltak ketten, főleg, hogy ez amúgy is az a kor, amikor mindig az a játék a legérdekesebb, amivel pont a másik játszik, szóval pont jól meg lehet őket tanítani a közös játékra ilyen apropóból :D

2022. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam második gyerekként sokkal jobban "szocializált". Testvérével egészen kicsi kora óta jól elvolt. Még járni se tudott, ment utána és játszott mellette, másolva a nagyot. Később az együtt játszás is hamarabb megfigyelhető volt. 1,5 éves kora előtt pl: már együtt "főztek".

DE

Ennek semmi köze nincs egy bölcsődei vagy óvodai helyzethez.

2,5 évesen lett bölcsis, egyáltalán nem volt elragadtatva. Könnyen, probléma nélkül beszokott, de a gondozókkal játszott a nap nagy részében, a korosztályával nem tudott mit kezdeni, mindenki csak egymás mellett játszott. Egy üres csoportban lett volna a legboldogabb.

Most kezdte az ovit, első nap már ott aludt, csak dicsérik, de ugyanazt látom, mint a bölcsinél. Amikor az óvónő nem vonja be a gyerekeket, csak elszórtan játszanak magukban.

2022. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!