Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődébe, óvodába milyen...

Bölcsődébe, óvodába milyen ruhában viszitek a gyereke(ke)t?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen állapotúakat. Több hirdetésben láttam olcsón eladó, eléggé használtas gyerek ruhákat, és oda szokták írni, hogy bölcsibe, oviba jók. Egyik barátnőm meg bölcsibe mindig a drága, jó minőségű ruhákba vitte a fiát, most az óvodába is. Azt mondta, igényesen viszi, nehogy megszólják. Viszont amikor az én lányom kezdte az ovit, az óvónő azt mondta, hogy annyira nem ajánlja a drága, márkás ruhákat, ha vmi történik velük, az a mi felelősségünk. Szerintetek milyen ruhát érdemes rájuk adni?

2022. szept. 29. 17:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Fiam sima pepcos ruhákat hord. Vagy olyat, amit anya varrt(varrónő).

Összefestékezi, leeszi, kiszakítja. Ezért nem fogok márkásakat venni

Azokat máshova adom rá

2022. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
80%
Olyat amit nem sajnálsz. Játék közben bárhogy összekenhetik a gyerekek.
2022. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek bárhol, bármikor, bármelyik ruháját leeszi/összesarazza/elszakítja/akármi. Úgyhogy én azt adom rá, amelyik épp a kezembe akad, és az időjárásnak megfelelő. Illetve ez volt kb. egy fél évvel ezelőttig, aztán egy hétig minden reggel megvétózta a döntésemet, azóta az ő dolga a választás.
2022. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem semmi értelme a márkás, drága ruháknak oviba, mert úgyis tönkreteszik.


Mondjuk, elhasználtban sem vinném, én turiban vásárolok, ott csak jó állapotú ruhákat veszek meg, szóval így nem márkásban megy, de nem is csövesben.

2022. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónő logikáját teljesen megértem, ugyanakkor a használtan kapott ruhákat mi is inkább otthonra, kertbe, játszótérre használtuk.

Annak ellenére, hogy ha óvodában kimennek az udvarra játszani, pont annyira lesz piszkos a ruhájuk, mintha játszótérre mentek volna. És az is igaz, hogy a benti ruha festékes, tollas, filctollas, ételfoltos lehet. Mondjuk mi hétköznapra óvodába sem márkás ruhában hordjuk, csak egyszerűen bolti (újonnan vett) ruhában.

2022. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem márkás és drága ruhában, de nem is elhasználtban. Egyik gyerekemre sem adok foltos, kinyúlt, kopott ruhákat, azokat maximum itthon adom rá.
2022. szept. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Pont ahogy a #4 írja.

Nem agyon foltozott, tiszta bolyhos macinaciban, de nem is 6000ftos nadrágban.

Szintén szeretek turizni, vagy pepco, f&f (3 nadrág egy csomagban) és lidl márkás (ezeket szeretem a legjobban) ruhái vannak.

2022. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Én egy ilyen kérdésnél már leírtam,hogy koszos,foltos, elnyűtt,bolyhos ruhát nem adok a lányomra.

Igen lepontoztak érte..pedig nem hord márkás ruhákat, én se vagyok milliomos.

De igényességre tanítom,hogy adjon magára. Szokja meg fiatalon. Kislány, akiből nagylány lesz és nő. Mindig elmondom, hogy körme,haja, foga, ruhája tiszta,ápolt legyen, ha kimozdul. Akárhová.

2022. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ruhát örökölt, így elég keveset veszek neki. Bölcsibe a foltos, szakadt ruhát nem adom rá (mondjuk mashova se jellemző, max itthon festeni), de a kicsit kopottabb nálam még belefér. Az új ruhák helyett inkább élményekre, közös programokra költjük a pénzt.
2022. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szép, tiszta ruhában viszem (Pepco, Sinsay,H&M, Next - mikor mi)
2022. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!