Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A kisgyereknevelők 3hetente...

A kisgyereknevelők 3hetente szokatnak be új gyereket a bölcsibe, vagy hogy szokott ez lenni? Mennyire nehéz nekik hogy folyton új gyerekeket kell beszokassanak altassanak, etessenek. Mert egy 20-24 hós még nem föltétlen tud egyedül enni,inni

Figyelt kérdés

#dajka #gondozó #Kisgyereknevelő #Óvnéni
2022. okt. 25. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Na de egyébként, hogy mindenkit megnyugtassak (😂) én sem csinálok mindent jól, sőt. Csak próbálkozom 😁 de a próbálkozás már király szerintem. Engedjétek meg, ha nem szeretem, mikor valaki szül egy gyereket és utána nem tesz bele melót 🤷‍♀️ nekem ez nem szimpatikus. Sajnálom, ha keményen fogalmaztam. Úgy éreztem ezt máshogy nem lehet kifejezni. Hajrá mindenkinek és bízom benne, hogy mindenki beletesz anyait-apait, hogy jó legyen a gyerkőce élete. 😊


U.i.: a gyerek már tudja a Himnusz első versszakát, tegnap este megtanítottam neki


😂

2022. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

A szobatisztaság meg pont olyan amihez a szülőnek sok köze nincs, az érési folyamat.

Az evés az olyan, hogy hagyod vagy nem, a fiam 18 hósan egyedül evett.

A csoportomban most kezdtek nincs 18 hós, de hagyom és ok hogy nem tisztán és a végén amikor fárad segítem, de egyedül eszik.

2022. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hülyeség ilyeneken ősszeveszni, hogy hány hósan kéne önállóan kanalazzon. Különbözők a gyerekek. Az egyik megtanulja pikk-pakk magától, a másikkal vért izzadhatsz, de hiába. Butaság azt gondolni, hogy ha az én gyerekem X hósan ezt már tudta, akkor más gyereke is tuti meg tudta volna tanulni.


Egyébként az én fiam 14 hós, és kiválóan eszik - a kicsi kezével. A kanalat eldobálja meg kalimpál vele, vagy fejjel lefelé veszi a szájába.

2022. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

10 nagyon remélem hogy soha hozzád hasonló kézre nem kerül a gyerekem.

Amugy igen, ahogy fennebb írták vért izzadtam en is hogy egyen , nyilvan lehet en sem csináltam mindent jól biztosan de különbözőek a körülmények minden gyerekeknél.

Pl.az én kicsimnek evési szopizasi nehézségei voltak,8 hósan vágták fel a nyelvét mert alig tudott szopizni, a kajatol pedig rendesen fulladozott.

Végül egy doki rájött a tobbedik után hogy csak annyi hogy szegénynek nagyon le van tapadva a nyelve. Egy db kenyertol pl.7-8honaposan tényleg majdnem megfulladt.

Mindegy, egyébként masban lehet jobb, butaság hasonlítani es megnagyobb itelkezni amíg nem hallgatod meg a másikat hogy miért..


A témától eltávolodtunk sajnos nagyon..

Akkor a beszokatas mindenhol olyan 2 hét?

Köszönöm?

2022. okt. 26. 20:48
 15/18 A kérdező kommentje:
Bocsi nem kérdő jel hanem ! jel akart lenni
2022. okt. 26. 20:51
 16/18 anonim ***** válasza:
A nagykönyv szerint 2 de azért ebbe a gyereknek is van beleszólása, ha nagyon nem megy lehet több is, de ha a szülőnek menni kell dolgozni, akkor 2 hét a minimum.
2022. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el a gyerekeknek mindenben segítek, bármilyen életkorban is legyenek és bármilyen képességeket is tudjanak maguk mögött. :) én a szülőkre vagyok mérges, azokra a szülőkre, akik nem fektetnek energiát a gyerekük felnevelésébe. Például nem hagyják őket önállósodni (enni, öltözni, segíteni a törölgetésben) vagy nem hagyják mozogni (babakocsiba vágják őket folyton). És mindezt amiatt, hogy nekik könnyebb és gyorsabb legyen az életük. Ezt nem szeretem.

Sajnálom, hogy ilyen nehézségekkel találtátok szemben magatokat. És jó hallani, hogy te igazán sok energiát fektetsz abba, hogy a gyermeked fejlődését a megfelelő módon támogatni tudd. Sajnos ez nem mindenkiről mondható el.

Ha a gyermeked hozzámkerülne, mindennél jobban szeretném, mint eddig minden eddigi gyereket, aki hozzámkerült :) szóval akár még bizakodhatnál is ebben. :D


A témához visszakanyarodva: szerintem bölcsinként eltérhet, legalábbis én már láttam ilyet is, olyat is. Érdemes a bölcsivezetőnél és a gondozóknál érdeklődni. És hogy mennyire nehéz? Nagyon. De nekik ez a munkájuk és csak az marad a pályán, aki ezt szívvel-lélekkel tudja csinálni. Szóval beletesz mindenki sok melót :)

Segítség a szülők részéről, ha pl nem úgy adják be a gyerkőcöt, h semmire nem képes 24 hónaposan :D ami amúgy 2 éves. Nem baba, kisgyerek.

2022. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Első lányomnál 3 nap, másodiknál 2 nap volt a beszoktatás. Mindkettő másfél évesen kezdte.

Ők mindig sok emberrel voltak koörülvéve a munkánkból kifolyólag és sokat utaztunk pici koruktól kezdve így gondolom ez miatt is hamar ment.

2022. okt. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!