Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor mentetek vissza dolgozni?

Mikor mentetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

14 honapos lesz a kislányom decemberben. Kapom utána a GYED-et, de ugye az maximalizalva van, elég sok kiesik igy a kasszából.

Legkésőbb 2 éves korában mindenképp visszamennék dolgozni, de nagyon gondolkodom rajta, hogy hamarabb kéne, addig is 4 vagy 6 órában. Anyósom mondta, hogy szívesen vigyáz rá, nagyon szereti az unokáját. Meg ugye ott a bölcsi, mint lehetőség, de egyelőre nem tudom elképzelni, hogy ott hagyom idegen emberekre, egyszerűen nem. Így is rosszul érzem magam, hacsak belegondolok,hogy nem én leszek vele, hanem mondjuk az anyósom, ki tudja miről maradok le. Borzasztóan hiányozna, már a gondolat is fáj.

Viszont közben nagyon szeretnék dolgozni, a felnőtt társaság is nagyon hiányzik, hogy igazán hasznosnak érezzem magam, meg persze a pénz is nagyon jól jönne. Azelőtt vonatoztam a munkahelyre, de így már biztos nem fogok ingazni. Viszont nem tudom mennyire tudnának a közelben atrakni engem. Ez is nagy kérdés. Szóval semmit sem tudok.

Nektek mikor és hogy alakultak ezek a dolgok? Voltak hasonló erzeseitek?



2022. nov. 24. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Én egymás után szültem a két gyereket, 2.5év különbséggel.


A nagy 3.5éves, a kicsi 14hónapos. En gyedet 120ezret kapok.


Szeptember végén tölti a kicsi a 2évet. Szeptember elején beszoktatom a bölcsibe és utána keresek munkát, a régi hely megszűnt.

Feltéve ha lesz hely. Ha nem, akkor 2.5évesen kezdi az ovit, akkor pedig 6órában megyek valahova.

2022. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Lehet anyos imadja az unokat, de azert nem lenne eros az kicsit, hogy minden hetkonap 6 orat (plusz utazas) vigyazzon ra?
2022. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére 10 percre lakunk egymástól autóval, valamint ő ajánlotta fel. En is mondtam, hogy azért az túlzás lenne minden nap 4 vagy 6 óra, neki is van dolga, de azt mondta részéről semmi akadálya. De valóban én is túlzásnak érezném. Meg a bölcsiben lenne társasága,találkozna más kisgyerekkel is, ez viszont a bölcsi mellett szól.
2022. nov. 24. 22:46
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Ja, egy 2 évesnek annyira kell a többi gyerek, mint hátára egy púp. Te meg nem akkor leszel hasznos ha elkavezgatsz a munkahelyen, hanem ha anyósod és idegenek helyett te neveled.
2022. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

4-es, nem minden gyerek egyforma! Az enyem 1,5 evesen kerult bolcsibe, nagyon hamar beszokott es imadott menni.

Miert kell itelkezni mas anyak felett? Es akinek mondjuk tenyleg muszaj dolgoznia? Akkor inkabb haljon ehen, vonjon meg magatol es a gyerektol mindent, de legalabb otthon maradt a gyerekkel 3 eves koraig.

Az jobb, igaz?

Komolyan mondom, amiota anya vagyok, tepem a hajam, hogy milyen emberek vannak. Nemhogy tamogatnank egymast, esetleg tanacsot adnank, nem, helyette tamadas es itelkezes van :(

2022. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

15 hónapos volt a lányom, amikor az apja lelépett. Azt mondta, nem neki való a felelősség....

Így aztán 18 hónapos korában vissza kellett mennem dolgozni. Nem akartam, nyilván szívesebben maradtam volna vele itthon. De a kényszer nagy úr.

Nagyon könnyen beszokott, szeretett is oda járni. Más kérdés, hogy sokat volt beteg, ami miatt otthon kellett vele maradni. Mondjuk szerencsére akkoriban elég rugalmas munkahelyem volt. Így meg tudtam oldani.

Ha mondjuk 4 vagy 6 órában mész vissza dolgozni, az azért jó, mert akár el is hozhatod ebéd után. Vagy anyósod, ha te nem végzel addig. És akkor azért a délutánok még mindig ott vannak.

2022. nov. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Előre felkészültünk amyagilag, emiatt ki sit kicsúszott a gyerekvállalás, így csak a 3. Gyerek után megyek vissza ( közben lediplomázom, mert korábban sajnos másképpen alakult az életem)


A 3. Csak most van úton..

2022. nov. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Most kezdem a szülési szabimat, de én legkésőbb a gyerek 2 éves korában megyek vissza dolgozni, még kérdés, hogy bölcsibe megy, vagy én leszek home office-ban. Neked nem opció esetleg a HO? Ilyenkor nagyon jól tud jönni, még ha be is íratod bölcsibe, akár ebédszünetben érte tudnál menni.
2022. nov. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt a lányom. De ő csak 3 évesen ment bölcsibe.
2022. nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
8 mi az a HO?
2022. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!