Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan gyerek, aki nem tud...

Van olyan gyerek, aki nem tud aludni a bölcsiben?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam most van beszoktatáson a bölcsiben. Nagyon jól elvan, napközben ott is hagyom. Ma volt az első alvási próba. Nem ment. Nem sírt, csak nem akart, nem tudott aludni. Így holnap újra próbálkozunk. Nehezen alszik idegen helyen, amúgy nincs baj az alvással, hamar el tud aludni. Csak gondolom, szokatlan volt neki. De kissé félek, hogy nem vagy csak nehezen fog menni neki ez az ott alvás. Van olyan kisgyerek, akinek nehezen vagy egyáltalán nem megy? Vele mit csinálnak? Januárban kell visszamennem dolgozni, van még ebből a hétből 2 nap, meg 3 a jövő héten. Aztán ráadásul hosszú kimaradás, így eléggé szorít az idő.

2022. dec. 14. 14:07
1 2
 1/16 Hovarju ***** válasza:
86%

Lehet, hogy nem baj, ha nem alszik. Elég ha csendben van ez idő alatt.


Én az óvodai alvások alatt csak feküdtem az ágyamon és egy kisautóval játszottam csendben. (igaz, ez már jó rég volt, nem tudom mi a szokás mostanában)

A bölcsiben mit mondtak?

2022. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Be ne szarj már egy alkalom után!

Amelyik gyerek még otthon alszik, az foga a bölcsiben, oviban is. Csak egy kis idő kell neki.

Amelyik nem alszik otthon, na velük szokott gond lenni. De még közülük is sokan "beadják a derekukat".

2022. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom másfél évesen ment bölcsibe, és nem aludt ott. Mondjuk ő itthon se aludt akkor már. De sosem volt gond, mert csendesen elfeküdt ő is a többiekkel. Néha a gondozó olvasott neki mesét, de általában csak csendben elvolt addig.
2022. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem nem aludt egy éves korától. Megertette, hogy a bölcsiben a többi gyerek alszik, csendben kell feküdni
2022. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az elején az enyém se akart aludni, 1-2 hét után sikerült elaltatniuk, persze azután is előfordult pár nap, amikor nem aludt és még a többieket is ébren tartotta. Most ovis, ugyanez a séma ott is. Mondjuk itthon is előfordul, hogy nem alszik délután. Nálunk vannak gyerekek, akik nem alszanak sose, ők csendben fekszenek vagy rajzolgatnak.
2022. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az enyém nem aludt bölcsiben, volt gond belőle, mivel zavarta a többieket, mert nem volt képes 2-3 órát csendben feküdni a helyén. El kellett hoznom korábban, amint hazaértünk egykor-fél kettőkor kidőlt jó két órát aludt. Kb egy év volt, mire aludt a bölcsiben is, az kellett hozzá, hogy biztonságban érezze magát, és a gondozónő az arcára tegye a kezét, amíg elalszik.
2022. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, hogy nem fog menni neki és emiatt el kell hoznom előbb, ami a munkámból kifolyólag nem lehetséges. Pont azért adtam bölcsibe, hogy mellette tudjak dolgozni. De bizakodó vagyok, nem szarok be, mint ahogy a kettes válaszoló írja. 😅
2022. dec. 14. 17:21
 8/16 anonim ***** válasza:

Aludni fog, megszokja majd a rendszert. Nálunk 2 év 8 hónaposan ovi szoktatás volt szeptembertől. Nagyon izgultam mi lesz, előtte kicsivel szokott le a szopizás közbeni elalvásról, és máshol nem tudott elaludni, csak otthon. Soha nem aludt még nélkülem mikor oviba került.

Októberben már mondta, hogy szeretne bent aludni, addig elhoztam ebéd után, de sokat beszéltem neki róla hogy milyen jó bent aludni, meseolvasás van, a többiek is alszanak a pici ágyakon. Választott alvós állatot, benti pizsamát és azóta bent is szépen alszik. Kellett neki hogy megismerje a benti szokásokat, napirendet, bízzon az óvónőkben, barátkozzon. Nálatok is meg fogja szokni, csak ne lássa rajtad hogy izgulsz.

2022. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagy átlag nem alszik el az első 2 nap, félelmetes számukra, hogy mi lesz utána, mikor jön anya stb.

Ilyenkor kérjük, hogy jöjjenek korábban, keltsék fel őket otthon, hogy fáradtak legyenek, ha az első alvás sikerül, megnyugszik megtapasztalja, hogy nem változott semmi, így következőre jobban megy(vagy nem sajnos ilyen is van, de ez a ritkább).

Mi nem küldjük el aki nem alszik mivel azért jött bölcsibe mert anya dolgozik, tavaly volt egy kis fiú 3 hónapig sírt alvás alatt, sajnos ez van neki eddig tartott(20 évem alatt ő volt az aki ilyen sokáig sírt)

A fiam ő is tavaly volt bölcsis otthon 3 órákat is vígan alud, gyorsan is elaludt, na a bölcsbe jó volt ha 2-nagyon max 3x ha aludt a héten, ő nem sírt csak mocorgott.

Az oviban, sőt mostmár itthon sem alszik el max 1x a héten.

Nyugi a nevelők megoldják, te azt teheted, hogy felkelted korábban, ez hátha segít.

2022. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nalam ugy ment hogy meseltemneki hogy a nyuszi es a malacka mennek a bolcsibe. Hogy a malacka ott nagyon szeretett aludni de nyuszika nem akart elaludni. De a malacka azt mondta neki hogy aludjon mert utanna mennek jatszani🤣 es akkor elaludt a nyuszi .

Nekem ettől kedvet kapott, nagyon elhitte 😀, utanna ki is vittem a játszótérre, hogy lefaradjon ill. reggel koran kelt o is. 7kor.

2022. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!