Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Csak nálunk van ekkora kicseszés?

Csak nálunk van ekkora kicseszés?

Figyelt kérdés

Szeptemberben tölti a 2évet a lányom, nekem meg vissza kell mennem dolgozni.


Megyeszékhelytől 30km-re lakunk Fejér megyében.

Itt helyben csak ovi van, 2.5éves kortól, de reggel 7től fél4ig. Esélyem nincs igy 8-4ig dolgozni. Helyben nincs is munka, csak kihalásos alapon, igy a megyeszékhelyre mennék vissza.

Van 5 bölcsöde ott. Ma jelentkeztünk is az egyikbe, simán azt mondták mehet. Rengeteg hely van. Erre délután hívtak, hogy ja, hopp mégse. Szeptembertől a helyi varosi gyerekeket veszik fel, ha marad hely, januártól mehet majd.

A közelben nincs is másik bölcsöde, a városban pedig mind így működik.


Abban a 4 hónaoban egyszerűen nem tudom mit csináljak. Nyakamba kössem a gyereket?!


Máshol is ennyire lehetetlen a helyzet?


2023. jan. 25. 17:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem mész vissza dolgozni addig vagy megpróbálod a nagyszülőket, férjedet bevonni. Mind az összes bölcsiből visszautasították a jelentkezést?
2023. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nagyszülők nincsenek az életünkben jelen. Ha a férjem bevonom, ő marad max itthon, én meg dolgozok, rosszabbul vagyunk, mert ő jobban keres.


Nem megyek addig vissza... meddig?! Mert a január is talán. A gyesből és 1 fizetésből meg éljen meg az ember...


A többi bölcsibe is ez a rendszer :(

2023. jan. 25. 17:51
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát tudom sajnos, hogy édes kevés 1 fizu meg a gyes. Mondanám a fizetett segítséget de azzal meg nem sokra mész. De egyébként miért nem adod be most a bölcsibe ha most rengeteg hely van? Akkor szeptemberben már nem fogják kirakni.
2023. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Igen, mindenhol ez van sajnos, mindenhol túljelentkezés van, sokszor még a fizetős bölcsikben is és igen, a helyi, közelben lakó gyerekek előnyt élveznek.


És akkor tolják, hogy szülj, szülj, szülj, csak azzal nem foglalkoznak, utána mi van.

2023. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek csak addig fontos az államnak amíg megszületik. Oviba is nehéz lesz bekerülni, utána meg jön a szívás az iskolákkal 15-20 éven át.
2023. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

3!

Most még semmiképp nem tenném be, 16hónapos. Amúgy is 20hónapos korától vennék csak be.


4!

Nincs túljelentkezés, pont ezaz. Van még addigra rengeteg hely, elmondták. Csak várnak, nem veszik be, mert hátha megy helyi gyerek...

2023. jan. 25. 18:05
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen szabaly sehol nincs, hogy csak 20 honaptol veszik be, allami bolcsodere vonatkoznak a torvenyek, az pedig 6 honapos kort mond.


Ha most van rengeteg hely, akkor add be most, vidd max ugy, hogy csak par orat delelott, addig kiveszed a felgyulemlett szabijaid.

2023. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy is 20hónapos korától vennék csak be."


Miert?

2023. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
A lányomat csak egy városi magánbölcsibe vették fel, ami pont akkor nyílt. Brutál drága volt. A községben nem volt bölcsi, a városi államikba pedig csak a helyieket vették fel. Tavaly nyílt itt bölcsi, a fiamat már 3 hónaposan beírattam, hogy idén szeptemberben kezdhessen.
2023. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az a hölgy mondta a 20 hónapot, aki intézte a papírokat. Nem magamtól találtam ki. Még nost nem szeretnenk amúgy sem vinni, mint írtam.

Én szeptembertől tudok csak dolgozni, addig meg reggel bevinni, majd hazahozni, 100km naponta... nem tudjuk finanszírozni.

2023. jan. 25. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!