Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei krízis. Mit tennél...

Bölcsődei krízis. Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, lassan 1 éve jár bölcsibe. Sajnos csak úgy alszik el, hogy a cumisüveg (üresen) a kezében és a szájában van. Soha nem fogadott el pici cumit, csak a cumisüveg nyugtatja meg.

Ezt eddig a bölcsiben tolerálják, alváshoz odaadták neki, így (néha) el is aludt benn.

1 hete ellenőrzés volt a bölcsiben és a felügyelő letiltotta a gyerek cumisüvegét. Azóta a gyerekem nem akar menni, nem akar ott aludni, retteg a bolcsitől. Újra sírva adom át reggel, esténként teljesen kikészül, nem tud elaludni, azt hajtogatja, hogy nem akar menni, menjek hamarabb érte.

Ő is kikészül és én is.

Nem tudom, mi lenne a megoldás. Hozzam el alvás előtt? (4 órát dolgozok, nem érek oda altatás előtt, de kicsit később igen) De ez visszalépés lenne, szeretnék 6 órát dolgozni.

Hagyjam, hogy kínlódjon? Úgy látom, ez nem csak dac nála (a gondozó szerint dac miatt van, de ez nem hiszti, szenved), hanem ez neki egy lelki törés volt, nem volt felkészülve arra, hogy megvaljon a cumitól.

Te mit tennél a helyemben?


2023. jan. 30. 05:55
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
74%

Hát mondjuk nem 3 évesen kellene elkezdeni leszoktatni a cumisuvegrol, hanem sokkal korábban.

Otthon is így alszik el? Tessék elvenni tőle

2023. jan. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
83%

3 évesen már vannak olyan értelmesek a gyerekek hogy elmondod hogy ezt nem szabad a bölcsiben, mert (kitalálsz valamit amire felfigyel, emlékszik). Beszéljetek erről sokat mi fog történni, hogy ő már nagy fiú. Elmentek együtt egy jatékboltba, és kivalaszthat magának egy alvósjatékot, aminek mondjuk a kezét, labát, fükét-farkát szajába veheti. A cumisüveget meg ölelgetheti otthon.

Biztos nem hoznak el előbb, oviban meg főleg ne lesz cumisüveggel alvás.

2023. jan. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Igen, otthon is csak így tud elaludni. Ahogy írtam, soha nem fogadott el másik, pici cumit. Próbáltuk már elvenni tőle, de nem alszik el nélküle. Neki ez a nyugtató cumi.
2023. jan. 30. 06:11
 4/59 anonim ***** válasza:
82%
De, elasztikus nélküle is, ha fáradt. Amíg oda adod neki, addig nem fog leszokni róla.
2023. jan. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
85%
Elasztikus.... Elalszik akart lenni
2023. jan. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
92%

A lányom másfél évesen ment bölcsibe. Megmondták a szülői értekezleten, hogy nincs cumisüveg. És nem is kellett neki. Mert ott ezt szokta meg. Nálatok a gondozó is hibázott, mert alapból nem is kellett volna odaadnia. Mindig könnyebb egy új szokást bevezetni, mint egy régiről leszoktatni.

De 3 évesen már nem is kicsi, el lehet mondani, hogy ennyi, nincs.

2023. jan. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába mondom neki. A mai napig kérdezgeti, hogy miért kell bölcsibe menni, miért nem maradhatunk otthon együtt. Pedig kb 150x elmagyaráztam neki, de hiaba. Vagy nem érti, vagy nem fogadja el.

Van alvós takarójs is, azt beviheti a bölcsibe, azzal alszik. De ez nem elég neki, a takaró és a cumi együtt kell.

Nem, nem alszik el a cumi nélkül akkor sem, ha fáradt.

Volt olyan nap a múlt héten, amikor 1/2 6-kor ébredt, már úgy kelt, hogy ne menjünk bölcsibe. Este 8 után aludt el, pedig nagyon-nagyon fáradt volt, már 7kor lefektettem.

Múlt héten egyszer sem aludt a bölcsiben.

Idegrendszeri értetlensége van, nem tudom, ez mennyire befolyásolja az egészet.

2023. jan. 30. 07:09
 8/59 anonim ***** válasza:
95%
És hogy te állsz hozzá, mit kommunikálsz felé? Nagyon fontos, hogy rajtad azt látja, hogy te is tragédiaként éled meg és "jajgatsz", hogy milyen gonoszak a bölcsiben és sajnálod, hogy ezt kell átélnie, vagy hogy ez az élet rendje és büszke vagy rá, hogy már ilyen nagyfiú, hogy cumi nélkül is boldogul.
2023. jan. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
82%

"Nem, nem alszik el a cumi nélkül akkor sem, ha fáradt."


De, elalszik. Ha nem este 8kor, akkor majd éjfélkor. Elalszik, ha fáradt. Nem kell neki oda adni a cumisuveget. Rajtad múlik. Nyilván lesz pár xar napotok és éjszakátok, de aztán megoldodik a probléma.

2023. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Elmagyaráztam neki többször is, hogy egyrészt a bölcsi egy szuper hely, azért járnak oda a gyerekek, hogy együtt játszanak, amíg a szüleik dolgoznak. Dolgozni muszáj, mert pénzre van szükségünk.

A cumit (és a pelust) mondogatom neki, hogy már nagyfiú,és azoknak nincs se cumi, se pelus. Apának sincs, anyának sincs, sőt, van olyan bölcsis kisgyerek, aki ügyesen leszokott mindkettőről.

Nem óbégatok neki emiatt, eddig a bölcsi döntését támogattam, bár itthon egyelőre nem akartam ezzel stresszelni. Úgy gondoltam, a bölcsiben könnyebben elengedi a cumit, ha itthon megkapja.

Lehet, rosszul gondolom?

Tegnap este totál katasztrófa volt, fél 11kor aludt el, 2.5 óra sírás és bölcsi ellenes tiltakozás után.

2023. jan. 30. 07:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!