Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Harap a kislányom a bölcsiben,...

Harap a kislányom a bölcsiben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeptember óta jár bölcsibe, 2,5 éves kislány, nagyon szereti. Valamikor októberben egy hatalmas harapással jött haza (amit senki nem látott bent), azóta sajnos harap ő is, de csak bent, itthon nem. Sőt, ha más közegben van gyerekekkel (akár a kis bolcsis társaival), nem fordul elő, nagyon szépen elvan velük.

Többször kerültünk nagyon megalázó helyzetbe, most a legújabb, hogy vigyük el a nevelési tanácsadóba.

Úgy érzem, hogy már több túlkapás volt kislányommal szemben, aminek hangot is adtam nem egyszer, az valahogy el lett sikálva (minden baj, amit csinál, más szülőktől is hallottam már). Mindig csak annyit mondanak, hogy ezt vagy azt csinálta, okot nem hallunk, úgy raktuk össze a másik szülőkkel, és az esetek nagy részében nem a kislányom kezdi a vitát, mégis csak ő van elővéve.

Pénteken már úgy beszélt a nevelő a gyermekemről, hogy már elsírtam magam, akkor említették a nevelési tanácsadót is.

Én úgy érzem, mindenben partnerek voltunk, bármit is kértek. Természetesen nem okoskodni szeretnék, hanem megoldást találni, de jelenleg ott tartunk már, hogy nem szeretnénk, ha bölcsődébe járna (visszamentem dolgozni).

Több szakemberrel és más bölcsiben dolgozó nevelőkkel is beszéltem már (mivel már hónapok óta fennáll ez az egész), és valahogy nagyon egyöntetű a válaszuk, hogy a bölcsiben a kislányunk a fekete bárány, bármit is tesz.

Én vádaskodni nem szeretnék, nem is fogok, de úgy gondolom, hogy elég volt ebből, és inkább kiveszem, de nem hagyom ezt


Bárki, akinek van valami ötlete, vagy tapasztalata, szívesen veszem, ha megosztja velem, velünk!


Köszönöm szépen!



2023. jan. 30. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Átvinni másik bölcsibe nem lehetne?
2023. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most épp azon vagyunk.

Viszont szeptemberben kezdi az ovit, nem tudom, mekkora törés lenne neki, ha kiszakítanánk a társaitól (akikkel imádják egymást), megszokik egy újat, majd utána megint más közösségbe kerül. :⁠-⁠(

2023. jan. 30. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
A lányom ennyi idős volt, amikor mini csoportban ovit kezdett. Soha előtte nem volt vele probléma (mondjuk nem volt bölcsis), de akkor ő is elkezdett harapni más gyerekeket. Odáig fajult a dolog, hogy a pedagógiai szakszolgálatra küldött az óvoda. Ott kiderült, hogy SNI-s és fejlesztésekre kell járnia. De az óvoda sokkal szigorúbban veszi az ilyen dolgokat, főleg hogy a szülők is zúgololódtak és emiatt rendkívüli szülői értekezletet is kellett tartani. Az oké, hogy a lányom SNI-s, de az esetekben többségében azért harap, mert kiprovokálkja másik gyerek. A többi sem szent, vmelyik üt, vmelyik rúg, vmelyik rúgdos. Csak azoknak kevésbé van látszata, mint a harapásnak. Egyik barátnőm kisfia bölcsis volt, egyik csoport társra is harapott, érdekes ott nem csináltak belőle problémát, azt mondták, hogy ez életkori sajátosság, majd kinövő. Lehet, hogy érdemes elmenni azért a nevezési tanácsadóba, max azt mondják, semmi baja, ezt el kell fogadnia a bölcsődének. Vagy tényleg másik bölcsit érdemes nézni.
2023. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Én szerintem nem venném ki.Van kb 3-4 hónap utána elvileg nyári leállás, átkerül más közegbe és lehet el is tűnik ez a probléma.

Viszont a nevelési tanácsadóba elvinném. Ott nem csak a nevelők észrevételeit fogják komolyan venni, hanem a tiédet is.Annak oka van ha csak adott helyen harap, más közegbe akár ugyanazokkal a gyerekekkel nem agresszív.

A nevelő dolga volna, hogy rendet tartson a csoportba és ha épp ,,vita", feszültség alakul ki a gyerekek között akkor közbelépjen, megakadályozva azt hogy alkalom adtán egymásnak essenek a gyerekek.DE nyilván lecarják, mert egyszerűbb azt mondani, hogy a gyerekkel van a baj.

A harapás amúgy valóban lehet életkori sajátosság is, amit ha helyesen van odaállva kinő.Most még nyilván nem tudja máshogy levezetni a feszültségét, frusztráltságát.

Nálunk kérdezték, hogy ha dühös lesz vagy frusztrált, akkor mit csinál a gyerek.Pld hogy harap vagy üt vagy csak sír.Pont azért, hogy a ,,veszélyesebb" gyerekeknél odafigyeljenek, hogy ne tehesen kárt, vagy hogy időben kezelve legyenek a helyzetek.

2023. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korosztályban gyakori a harapás, a gondozónőnek kéne jobban figyelni azt a gyereket aki harap és időben közbelépni, és segíteni máshogy megoldani a konfliktust.
2023. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon furcsa érzésem van, ugyanis ma beszéltem a vezetővel, aki kihangsúlyozta, hogy a legnagyobb baj az, hogy nem beszél a lányom, és ez miatt nem tudja kifejezni magát, és ezért kell vinnünk szakemberhez.

Na most az a helyzet, folyékonyan beszél a kislányom, igaz van még pár "ismeretlen" szó a beszédében, de teljesen érthető mások számára is.

Szóval nem tudom, mire megy ki ez az egész, tudom, rossz lenne kiszakítani a kis haverjai közül, de mellette meg minden más érv azt erősíti, hogy innen menni kell.

2023. jan. 30. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És a bölcsibe is beszél, van olyan gyerek akinek a hangját nem hallottuk,mikor anya átvette az egész napját elmesélte.
2023. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

En vinném.

Nehogy már az en lanyom legyen a "fekete bárány"

A gondozó nők ha nem kedvesek ha igy viselkednek vele hagyd.

Ha a gyereked harap az amiatt van mert a gondozó nők tököltek közbe lépni, igy a te lanyod kellett úgymond-megvédje magát-

Passz ha igy viselkednek a gyerekgondozók , normális kozegben megnyilik a gyerek , de nalad ott van a harag, dul benne vmi amit o meg nem tud elmondani.


De azis lehet hogy sokat megy bolcsibe es igy adja ki magából tudod neki is fel kell dolgozni hogy nincs ott anya, es anya helyett"anyara kell talaljon" akibe kapaszkodhat- igenis ott abban az időben amig ott van.


Ha nem tudnám biztonsagba tudni a gyerekem hagynám és lépnék

2023. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!