Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi kezdése 20 hónaposan?

Bölcsi kezdése 20 hónaposan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam májusban, 20 hónaposan fogja elkezdeni a bölcsit. A legjobb szeptembertől lett volna, 2 éves korában, de muszáj előbb visszamennem dolgozni. Július végén lesz a nyári szünet, így majdnem 3 hónapig fog járni előtte.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy akinek ennyi idősen kezdte a gyermeke, lelkileg hogy élte meg? Ez most nagyon nehêz, ha tehetném 3 évig is maradnék vele itthon. Sokat vártunk rá, csodálatos minden nap vele, nagyon jó a kapcsolatunk. De nincs mit tenni, menni kell dolgozni, annak is örülök, hogy eddig itthon voltunk, illetve még vagyunk. Nem hiszem, hogy neki különösebb gondot fog okozni a beszoktatás, járunk játszóházba, játszóterezni szereti a gyerekek társaságát.

Alváshoz szopizik még, ezen nem is szeretnék változtatni, úgy tudom a bölcsiben gond nélkül elalszanak délben a szopizós gyerekek is.

Igazából magamat kéne valahogy kicsit összeszedni, ha eljön a beszoktatás ideje ne vegye át az én érzéseimet, mert akkor nehéz lesz.

Szuper bölcsibe kerül, tudom hogy a lehető legjobb helyen lesz, de akkor is rettenetes nehéz elszakadnom tőle.

Ti hogy éltétek ezt meg?



2023. febr. 6. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A lányom is ennyi idős volt, egy hétre tervezték a beszoktatást, ő harmadik nap már vonult a többiekkel az ágyakba aludni. Aznap még nem tervezték a nevelők ott fogni, de utána már maradt délutánig. Imádta, lelkes volt végig, vidám, nagyon gyorsan fejlődött a gyerekek között. Nekem első nap volt nehéz, de láttam az ablakból lesve, hogy önfeledten játszik, nem hiányol és a nevelők végig figyelnek rá. Innentől elengedtem a bűntutadot és önmarcangolást. Csivitelve mesélt minden nap hazafelé, nem szakadt meg a szoros kapocs.
2023. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Fiam is ennyi idősen kezdte. Nagyon simán. Semmi hiszti nem volt. 1,5 éves kor körül a legideálisabb közösségbe szoktatni.
2023. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
simán lehet
2023. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne te szoktasd be, hanem az apja.

Megkönnyíted az ő és a saját dolgodat.

Sokkal könnyebben szokik be a gyerekek többsége ebben a korban, mintha csak 3+-osan menne oviba.

Az enyém 21 hónaposan kezdte a bölcsis. Most már bő egy éve jár és nagyon szereti. Sőt nálunk van havi egy péntek esti ottalvós pizsiparty, azt is nagyon várja mindig.

Én a bölcsi-ovi váltástól jobban félek. 7 fős, 2 gondozós magánból megy a 20-25 fős 1-2 ovónős államiba. 😒

2023. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan gyerek, aki még korábban kezdi a bölcsit. Az eleje nehéz lesz neki és neked is, de ha ott jól érzi magát, akkor semmi gond nem lesz, hamar beszokik. Én is nagyon féltem majdnem 2 éves fiammal, mert nagyon anyás, de hamar beszokott, szeret oda járni.
2023. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves kor körül szerintem teljesen megfelelő a bölcsibe szoktatas, minden rendben lesz.
2023. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
20 hónaposan ment a fiam is bölcsibe, teljesen jól viselte, azóta is nagyon szereti 😊
2023. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mazipa ***** válasza:

Az enyem 15 honaposan kezdte.

En elotte mar jo ket hettel mondogattam neki,hogy jujj,de Jo nemsokara megy a bolcsiben,es milyen szuperul erzi majd ott magat,stb. O COVID alatt szuletett baby volt, ugyhogy az apjan meg rajtam kivul senkit nem ismert kb. Elso nap 10 percet birt ki (itt a kapuban atvettek a gyereket,nem volt klasszikus beszoktatas a COVID miatt). Masodik nap ket orat jol ereztem magat,a het vegere mar semmi nem volt. Nehany honap mulva mar ugy szaladt be,nem is koszont nekunk. Imadta. Es nekem is Jo volt, hogy elotte ugymond felspanoltam,Mert mire az elso nap elerkezett, en is elhittem,hogy jol fogja magat erezni. Egy picit pityeregtem,amikor mar nem latott.

A masodik babank 7,5 honaposan kezdi majd (nalunk csak hat ho a gyes), ot egyszer mar hagytam a baratnomre, amig orvoshoz kellett mennem, semmi gond nem volt. Az oviban,ahova a nagyobbik is jar,mar alig varjak az ovonenik. Irto cukik.

Szerintem azt kell tudatositanod magadban es elhinned,hogy mas is kepes gondjat viselni a gyerekednek. Hogy ok is szereti fogjak es az a celjuk,hogy a leheto legjobban erezze magat. Raadasul szakemberek is, es rengeteg praktikak,tapasztalat van a tarsolyukban.

Egyebkent Jo otlet,Amit valaki mas itt,hogy inkabb apuka szoktassa be.

Sok sikert,es kitartast!

2023. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat😊

Jó olvasni, hogy a hasonló korban kezdett gyerekek gond nélkül szokták be, bízom benne nálunk is így lesz. Sajnos az nem opció, hogy apa szoktassa be. De májusig még van több mint 2,5 hónapunk, addig igyekszem magamban megerősíteni ezeket a dolgokat, és minden rendben fog menni!😊

2023. febr. 9. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!