Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lenne egy munkalehetőségem...

Lenne egy munkalehetőségem ,ha van e esély arra hogy felvegyék a bölcsibe ? A másik kérdésem anyumék nagyon ellenzik a bölcsit tényleg traumát okoz neki ha be adom?

Figyelt kérdés
A gyerekem már két éves múlt eddig mama férjem vigyázzott rá csak .Azzal érvel , hogy 3 éves kor alatt nem érett úgy érzékeli hogy elhagytam ,ha baj van nem tudja elmondani ,mert még nem mondatokban beszél. Így már kezdem úgy érezni hogy rosszat teszek ezzel . Tisztában vagyok ,hogy van negatív meg pozitív hatása de tényleg ilyen sok a negatív a bölcsinek.

2023. márc. 18. 12:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon jó a bölcsi szocializálódik..

Ha tudod vidd..én anyosom meg férjem is ellenzi,sajnos én nem.tudom vinni mert allapotos lettem.

De tuti.vinném 2 unokaöcsém 2 hugom bölcsis vol imádták

2023. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
A lányom 1 éves kora óta bölcsis, nem traumatizálta. Helyette sok olyan szociális helyzetet megtanult kezelni, ami a játszótéren, mellettem nem merült volna fel sosem. 2,5 éves már, nagyon okos-ügyes kislány, és nem befolyásolta sem a kettőnk kapcsolatát, sem a fejlődését negatív irányba a bölcsi. Én csak pozitívumait látom.
2023. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%

1, honnan tudjuk, hogy nálatok milyen lehetőségek vannak a bölcsire? Mennyire telített, van-e folyamatos felvétel...stb?

2, anyádék nyakán éltek? Akkor van beleszólásuk. Egyébként nem, csak a gyerek apjának.

3, igen, szükséges rossz a bölcsi. Kevesebb gyereknek jó, mint ahánynak igen. De az ovi legeleje ugyanilyen lesz. Nem minden gyerek áll készen rá 3 évesen sem.

2023. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Az USA-ban vannak rá tanulmányok. Egy éves kor alatt lehet negatív hatása kötődés szempontjából. Aki két éves kor után járt bölcsibe, annak könnyebben ment a társas kapcsolatok kialakítása. Talán nyolc éves korban visszamérve.
2023. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Kisfiam 2.5 évesen ment bölcsibe, mert oviba nem vették be. Addig alig beszélt, pár szava, szókezdeménye volt csak. Miután bekerült egyik napról a másikra beindult a beszédje, mondatokban beszél, versel stb, be sem áll a szája. Rettentően válogatós, mondhatni fényevő gyerek volt, mióta bölcsis, sokkal több mindenre nyitott, sokkal több mindent megeszik, olyanokat, amiket addig soha nem fogadott el. Nem traumatizálta. Az elején kicsit nehezen vált el tőlünk reggelente, de amint kiléptünk az ajtón abbahagyta a sírást és játszott. Most már szalad be a csoportba és ölelgeti a nevelőket.

Hogy felveszik-e a te gyereked az attól függ, mennyien vannak, van-e szabad hely. Időben be kell íratni, mert itt dugig van az összes bölcsi.

2023. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy árt. Ezt csak azok találják ki akik otthon akarnak ülni. A bölcsi hasznos és fontos a szocializáció miatt.
2023. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#6 Én is úgy gondolom , meg látom a gyereken amúgy hogy én már nem vagyok úgy mond elég neki ,szeretne folyamatosan gyerek társaságot de nem mindig tudok ismerősökkel találkozni . Őszintén nekem meg már nagyon hiányzik az , hogy ne csak a házimunka plusz gyerek legyen a feladatom , még úgy is hogy nem olyan munkát találtam amiről álmodoztam de vissza rázkodni a munka világában tökéletes.Nekem ez a kicsivel több mint 2 év itthon le amortizált.
2023. márc. 18. 14:34
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban már simán mehet a bölcsibe, ha szeretnél dolgozni, semmi rosszat nem teszel ezzel a gyerekednek, ne legyen bűntudatod miatta!
2023. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor hajrá.
2023. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
15%
"hogy én már nem vagyok úgy mond elég neki" - tipikus béna kifogás arra, amikor valaki unja már a gyerekét és azt akarja hogy végre mások szórakoztassák 🤣
2023. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!