Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek van káros hatása...

Szerintetek van káros hatása a környezet véleményének a gyerek fejlődésére?

Figyelt kérdés

Képzeld el azt a helyzetet, amiben te már nem tartod korainak visszamenni dolgozni.


Nem azért mert anyagilag vissza kell menni vagy mert vezető vagy vagy bármi hasonló, hanem mert a gyerekvállalás előtt szeretted a munkádat és eljutottál arra a pontra, hogy a gyerek pelusának kicserélése helyett arra vágynál, hogy valami mást csinálj.


Megnézted a tanulmányokat és arra jutottál, hogy aszerint nem fog a gyereked további előnyre szert tenni, ha tovább maradsz otthon, semmi hátránya nem származik belőle, ha visszamész dolgozni.


Kinek mi ez a pont, ha neked a gyerek 12 éves kora, akkor képzeld légyszí ezt a pontot magad elé.


Viszont a környezeted ezzel nem ért egyet, és folyamatosan nyomja neki, hogy milyen szörnyű dolga van.


Nagyon félek, hogy ez lesz a gyerekkel, mert engem is mindenki le akar beszélni arról, hogy visszamenjek, főleg a férjem családja, akik, ha tehetnék soha többet nem dolgoznának.


Szóval a kérdésem az, hogy vajon a gyereknek lehet abból baja, hogy mindenki ezt nyomja neki? Érdemesebb lenne kiköltözni külföldre, hogy ne hallgassa ő is azt, hogy “rossz anyja van”. Teljesen el vagyok bizonytalanodva, hogy vajon nem lesz-e ez a mentalitás ragályos.


Ugyanakkor tudom, hogy anyum is visszament dolgozni (csak ott aki nagyszülő ezzel nem értett egyet, ő önként szakította meg a kapcsolatot pár évre, mert borderlines volt és mindig voltak ilyen időszakai). Nekem viszont a gyerek életébe a párom családja részt vesz elég aktívan. Csak nem akarom, hogy sérüljön emiatt. Ti otthon maradnátok a fent vázolt pontnál tovább? (Még egyszer, ha már nem akartok és úgy gondoljátok, hogy a gyereknek nem származik belőle előnye azt leszámítva, hogy a rokonoktól nem hallja, hogy mennyire rossz gyerekkora volt).


2023. márc. 26. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Igen gyorsan állj a sarkadra és közöld a kedves családdal, hogy semmi közük a ti döntésetekhez, amit a ferjeddel meghoztatok. A ti életetek, fogadják el a döntésének, ha nem tetszik, akkor is.

Nem vagyok híve a korai munkábaállásnak, de akkor sem szólhatnak bele ilyenbe. Ha egyszer is ilyet mondanának a gyerekemnek, hogy emiatt szar anya vagyok, soha többé nem kellene a gyerekemnek semmit mondaniuk, mert többet nem látnák az biztos. És ezt is megmondanám nekik.

Soha nem lehet olyan szituáció, ahol a szülőt aláássák a gyerek szemében.

2023. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az semmilyen formában nem jó, hogy amíg te dolgozol gondolom ők vigyáznának a gyerekre, és ha közbe azt hallaná, hogy azért vagy itt mert anya szarik rád, meg ilyenek ez nagyon káros lenne a kapcsolatotokra
2023. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
A szóban forgó kedves család eltart és támogat titeket anyagilag, hogy ilyen bátran ajánlgatják az otthon maradást? Én anyósom egyszer hozta fel, hogy mivel most kezdte az ovit a gyerek, elkapja az összes vírust, itthon fog kellenem maradni vele. Kérdeztem, hogy hát dolgozni pedig kell, vagy szeretne eltartani minket?! A válasz: igaz -igaz, igazad van....😅🤣🤣🤣
2023. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: mármint értem, hogy a történetben nincs pénzre szükség, na de egy idő után mindenkinek kell dolgozni. Ez az élet rendje.
2023. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően te a rólad alkotott kép sérülésétől tartasz.(legalábbis én ezt olvasom ki a soraidból) Kérdés pld, hogy mekkora a gyerek, mert az én tapasztalatom az, hogy elsősorban inkább a babák, kisebb gyerekek anyukáját piszkálják így.Ha már bölcsis, ovis akkor azért itthon is az a természetes ,hogy a nő visszaáll a munkába, mert egy keresettel(hacsak nem baromi sok) kevesen vannak meg a mai világban.


Amúgy semmi köze senkinek ahhoz, hogy te mikor mész vissza.A párod családjának sem és ezt nyugodtan, higgadtan lehet közölni velük is.Ahogy azt is, hogy ha nem hagyják abba a gyerek előtti szidalmazásod, akkor megszakítjátok velük a kapcsolatot(persze ha mondjuk aktív segítők volnának a gyerekfelügyeletben míg te dolgozol,akkor az úgy szívás), illetve a férjed is kiállhat érted, mert elvileg ez úgyis közös döntésetek volt, vállalja fel és állítsa le a családját.

2023. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

"Megnézted a tanulmányokat és arra jutottál..."


Én itt elakadtam.

Komolyan van olyan nő, aki egy ilyen kérdés kapcsán tanulmányokat nézegetne és azok alapján döntené el, mit tegyen???

2023. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3-4 A férjem többet keres, mint anyósom és apósom együtt, szóval szerintük csak “nem kellene a pénzt hajkurásznunk”. Összehasonlításként viszont anyum, apum, a tesóim meg jópár ismerősünk többet keres, mint a férjem.


Ráadásul nagyon jó kislányunk van, nagyon sokan segítenek, a férjem mindig is kivette a részét a háztartásból (home-officeból dolgozik), anyum munkahelyén havi 6000 forint a menü, úgyhogy nem főzök, és minden automatizálva van. Minden nap van 3-6 óra (amúgy mindig is nagyon keveset aludtam, szóval a férjem és a gyerek előtt fenn vagyok reggel), amikor senki nincs itthon vagy alszik a gyerek, nekem meg “nincs mit csinálnom” és őszintén unom a Netflixet.

2023. márc. 26. 22:39
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Menj vissza dolgozni, először részmumkaidőbe csak. Mond el, hogy neked erre szükséged van. Nem csak a gyerek érdeke számít, hanem az anyáé is. Gyereket add közösségbe, ne terheld anyósékat vele, így nem piszkálhatnak ezzel.
2023. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Kisgyerekes anyuka azért menne vissza dolgozni, mert már unja otthon a Netflixet.


Neeee, ennyire ne told túl a sztorit!

Különben szépen kidolgozott trollkérdés, én eddig a pontig el is hittem, hogy igaz.

2023. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#6 Statisztikus vagyok…


#8 Köszi! Ilyesmit gondoltam én is. Mondjuk én inkább valakit felfogadnék itthonra, nem adnám be oviba. Abból lenne igazi kiakadás, ha nem is tudná mondjuk apósom (maszekol) elvinni délelőtt is sétálni ha ráér és szép az idő (bármikor dolgozhat, úgyhogy szép időben kirándul), vagy anyósom nem jöhetne pénteken közösen ebédelni.

2023. márc. 27. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!