Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Reggeli indulás bölcsibe?

Reggeli indulás bölcsibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nálatok hogy zajlik a reggeli bölcsibe való indulás?

Mi nemsokára kezdjük, és egyre többet agyalok azon hogyan fogunk reggel 8-ra beérni.

Az út kb. 20 perc, 10 perc villamos és 10 perc séta. De mivel magaspadlós a villamos, babakocsi nélkül megyünk, illetve reggel biztos hogy ölben fogom vinni a kisfiamat.

Eddig olyan 1/2 7-3/4 7 körül kelt, ami jó is lenne, nem akarom nagyon fél 7 előtt kelteni. Reggel még szopizik egy kicsit.

De negyed 8-kor indulnunk kell.

Nálatok hogy működik? Hogy tudtok Ti is elkészülni a gyermektől? Kicsit káosznak látom még ezt a reggeli indulást.


2023. ápr. 11. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom értelmezni, mit szeretnél. Komolyan éljünk helyetted?
2023. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Ha felkelted fél 7-kor, szopizik, felöltözteted, negyed 8-ig simán el tudtok indulni. Max. készítesz valami úti nasit neki, ha hozzá van szokva a korai reggelihez.
2023. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felkelsz hamarabb mint a gyerek, öltözöl, smink, bármi, és utána kelted, abban a fél órában már csak őt kell intézni... Vagy mire gondolsz?
2023. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Készíts elő ruhát előtte való nap, hogy ne akkor keljen kapkodni. Te felkelhetsz korábban ha kényelmesen akarsz készülődni, de gondolom az apja is ott van a gyereknek. Ha nincs akkor felkelsz, letusolsz vagy amit szoktál, felkelted/felkel a gyereked, szopizik egyet, felöltözteted megiszol közben egy kávét ha tudsz, idegbajt kapsz 3x, és mehettek.
2023. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggelizni szeretnél, akkor max te felkelsz előbb (én mindig a munkahelyemen reggeliztem), a ruhákat előző este kikészíted, fel is öltözhetsz, mire ő felkel. Nem tudom mennyi ideig szopizik, nálunk amire bölcsibe ment, már elhagyta, 10 perc alatt megitta a tejcsit cumisüvegből. Nekünk kb 45 perc volt, ha busszal kellett menni, az elején még kényelmesebb volt a sport babakocsiban felemelni a buszra, később gyalog jött. Amikor már megvolt a beszoktatás és rendesen fél 8-ra mentem dolgozni, a férjemmel mentünk autóval, a rutin kb ugyanaz maradhatott. Annyi a különbség, hogy nálunk fél 7 előtt kelt valamivel magától.
2023. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fél 6-kor kelek, összekészülök (öltözés, smink, haj), nyugiban reggelizek-kávézok, megcsinálom a kis reggelijét. Ha nem kel magától (van, hogy felkel a zajokra, panelban lakunk), akkor legkésőbb fél 7-kor keltem, jó eséllyel már én készen vagyok, ha nem, akkor meg játszik valamit mellettem, amíg befejezem pl. a sminkemet. Utána megeszi a reggelijét az ölemben, közben könyvet nézegetünk, ébredezik. Aztán öltözködés, peluscsere, amíg elpakolok 1-2 dolgot, addig kis játék, aztán indulunk 7.25-kor, hozzánk közel van a bölcsi, sétálunk. Ha egy 10 percnél nagyobb sétatávra lenne, babakocsival vinném, nálunk ott lehet hagyni a bölcsiben, a lányommal képtelenség célirányosan menni hosszabb ideig, és cipelni meg nem bírom. Esetleg egy könnyű esernyőkocsit lehet, hogy a ti helyetekben beszereznék, amit picire összecsuksz, és fel tudsz vele és a fiaddal szállni a villamosra.
2023. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden este előkészítek minden ruhát, cuccot. Reggel fél órával korábban kelek, elkészítem magam és utána keltem őket. Így általában minden működőképes, mert akkor már csak a gyerekek dolgaival kell törődni.

A tömegközlekedéshez nekem a háti csatos hordozó segít sokat, mi magas buszokkal kell hogy menjünk, sose tudni hogy mikor alacsony padlós.. Így viszont kis helyen is elférünk és nem is szaladgál.

Annyi, hogy nálunk otthon nincs nagy reggeli, mert mindkettő kap bent a menzán. Így azzal nem megy el sok idő. Kubu pürét vagy ilyesmit esznek max indulás előtt.

2023. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el gyakorolni, hogy hozzászokjon a rutinhoz.
2023. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt felkelunk, amíg jatszik egyedül elkeszulok, elkeszitem őt és megyünk, ennyi :D
2023. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a háti hordozó a kulcs vész esetén. Lehet benne fésülködni, enni, fogat mosni, pisilni... tusolni meg öltözni mondjuk nem. Plusz a villamosra is fel tudsz benne szállni, és nem fog az 5 perc séta 25 percig tartani.
2023. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!