Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges a bölcsi vagy elég...

Szükséges a bölcsi vagy elég ha oviba adom csak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez a két évesen beadom bölcsibe nem a barátom 😔 Szlovákiából jöttem Magyarországra férjhez,ide született a kislányunk aki másfél éves. Ott kint 3év az anyasági(környezetemben ehezz is szoktam) és nekem ez a két év kevés. Hosszú évekig vártunk rá, imádok minden napot vele még ha sokszor nemis egyszerű. És persze a cég se venne vissza kismama műszakba három műszakot sehogy sem tudnék vállalni.párom jól keres bőven fél millió felett. Itt nemis az anyagi része ami foglalkoztat(nevetséges fizetést kaptam még a 150 ezer se volt meg) hanem, hogy kihagyunk-e valamit,szüksége van a fejlődése szempontjából? Okos kislány és nagyon barátságos az idős néniket kifejezetten nagyon szereti 😊
2023. ápr. 23. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szükséges? Semmit nem veszít egy gyerek, aki nem jár bölcsibe.
2023. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém is szeptemberben kezdi, nem hiszem hogy bármiről lemarad. Megyünk gyerekközösségbe, nagyon szereti és igen szociális. Én 4,5 évesen kezdtem az ovit, semmiféle gondom nem volt sem az iskolában, sem később.
2023. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
90%
Kihagyható, a gyerek nem veszít vele semmit, ha csak ovival kezdi a közösséget. Főleg ha néha viszed gyerekek közé is de igazából ebben a 2-2,5 éves korban is csak egymás mellett játszanak a gyerekek, nem együtt, szóval ennyi hátrány sem érheti még..
2023. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
82%

A gyerek 3 éves koráig gyesen lehet az anya.

Milyen 2 évről beszélsz?

2023. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Csak a játszin egy két anyuka úgy nézett rám mint az ufóra ezért is gondoltam rákérdek. Védőnőnk se erőlteti, igazából decemberi a kislányunk és mielőtt betöltené a három évet, szeptemberben ha minden rendben és felveszik akkor kezdhetné az ovit vagyis nagyon jó lenne elméletileg és ahogy az infót kaptam beadhatjuk akkor 😊
2023. ápr. 23. 21:54
 6/63 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy 3éves koráig , de itt a bölcsi fontosságára gondoltam(de ha az anyagi oldalát nézem hát a harmadik évben kapott összegből nem nagyon tudnánk megélni!)
2023. ápr. 23. 21:58
 7/63 Derjaderja ***** válasza:
0%
Nem veszít semmit a bölcsivel 2 év alatt, de az nem merült fel hogy szeptemberben add a bölcsibe? Csak 2024.09. Hóban lesz óviköteles
2023. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges a bölcsi
2023. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 Derjaderja ***** válasza:
13%

Az én fiam is decemberi, 2 éves és bölcsis. De csak 2024 szeptemberében lesz óviköteles.

Megkerdeztem az óvónőt hogy lenne-e esély januárban (már 3 évesen) átvétetni mert a 2 gyerek messze jár egymástól.

Nagyon határozottan azt mondta, hogy ez túl korai lenne a gyereknek, picik még az óvisok közé, ő látja hogy darabja be őket a rendszer.

Pedig a fiam bölcsis is és nagyon vagány is, ismerik őt.

A lányom 3 év 8 hósan került óviba és még ő is nagyon pici q 6-7 évesek közé (vegyes csoport iskolából visszatartottakkal).

Szerintem gondold meg, hogy ha már ennyit otthon vagy vele és a gyes úgysem pénz, akkor még egy fél èvet vársz.


Korábban volt ez itt már téma (2,5-3,5 évesek óvija) és volt aki pozitívan írta le, én csak a saját és az óvónők vèleményét írom, aki szerint inkább induljak a gyerekekkel fél 7kor és ne tudják visszamenni rendesen dolgozni, mert még így is a bölcsi a jobb a kicsinek.

2023. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 Derjaderja ***** válasza:
26%

Amúgy a bölcsiben: nálunk 8 gyerekre van 2 óvónő és 1 dadus. Nagy nyugalom van, mindenben segítenek nekik. Mindenki pici és gyàmoltalan és szépen fejlődnek együtt.


Az óviban ott van 20-25 gyerek, nàlunk a 2/3 egy fejjel nagyobb mint a lányom. Elvàras az önálló öltözes (kiv. Egy nehéz cipzár v ilyesmi), önálló étkezés, önálló mosdóhasználat mindenestül. Az udvaron hangos nagy fiúhordák rohangásznak. Cukik de nagyok.


Összetett foglalkozások vannak amiket pl az én lányom nem ért. Látszik q videókon hogy azt se tudja merre van előre. Nem szeret járni, nincs barátja. Nincs a közelében sem kezúgyességben az ottani dolgoknak.


Miközben részletes óvónők értékelés szerint mindene jó, vidám, lelkes minden készsége kornak megfelelő. Szóval csak a kor a baj. Pedig ő 4 éves.

2023. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!