Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Belemegy a tejbe a glutén? Ha...

Belemegy a tejbe a glutén? Ha pl.glutenerzekeny a kisbabám és én eszek kenyeret és gluténtartalmú ételeket,majd szopizik tőlem, akkor kijöhet rajta a glutén allergia?

Figyelt kérdés

2023. máj. 11. 04:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejben elenyésző a glutén mennyisége, szoptatott babánál gyakorlatilag nem megállapítható glutén érzékenység. Hozzátáplálást követően alakulhat ki, de ott is az a jellemző hogy 3-4 éves korban lesznek igazából tünetek.
2023. máj. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
A glutént nem tudom biztosra, de nálunk többek között tejfehérje érzékeny a 2 éves gyerek, így amíg szoptatom addig én is diétázom azokra az összetevőkre amiket ő nem bír. Ezt két orvos is megerősítette, hogy így kell. Ez alapján szerintem bármilyen ételről van szó, nem eheti a szoptató anyuka sem. Az orvosotok mit mond?
2023. máj. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A tejfehérje inkább szokott gondot okozni. A gluténról én is azt olvastam, hogy elvileg nem megy át, de mivel a gyakorlatban amúgysem túl egészséges a legtöbb glutén tartalmú étel, ezért még jót is teszel vele magadnak, ha kipróbálod, hogy nem eszed.
2023. máj. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!