Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis beszoktatás és munkába...

Bölcsis beszoktatás és munkába állás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam áprilisban kezdte a bölcsit.

Azonban sajnos nem bírja jól az immunrendszere most találkozik sok újdonsággal, így sajnos sokat beteg.

Gyakorlatilag nem is szokott be rendesen, mert pár nap bentlét után másfél hetet töltünk itthon.

Azonban az a gond, hogy nekem júniustól dolgozni kell(direkt 2 hónapot hagytunk a bölcsire előtte, így vettem ki a szabikat, de sajnos úgy tűnik nem lesz elég)

Egyre inkább aggaszt, mit fogok csinálni ha addig nem szokik be.

Az lenne a kérdésem, hogy mit csinált, aki ilyen helyzetben volt? Dolgozni kellett menni, de a gyermek még nem szokott be rendesen?


2023. máj. 14. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz... Mi mást tudnál csinálni?
2023. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz
2023. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Férjed nem tud kivenni szabit? Vagy ő is elmehet táppénzre eleinte.
2023. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Az első 1 év minden gyerekemnél a betegségekről szólt. Ha nem itt akkor az óvodában fogja össze szedni őket.
2023. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha menni kell, hát menni kell, akkor beszoktatottnak tekinted és kész. Nem akkor fogja látni először a bölcsődét, menni fog.

Ha meg akkor is beteg, akkor ha van rá mód, osszátok el a táppénzt a férjeddel és a nagyszülőkkel egymás között.

2023. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem gondoltad, hogy ez lesz? Ugye nem teljes állásba mész vissza?


Egyébként lassan vége a nevelési évnek, vagy nyáron az ügyeletbe fogod járatni?

2023. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 babyboom567 ***** válasza:
73%
És most jön a nyári leállás, meg az összevont csoportok.
2023. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi novemberben kezdtük és azóta is csak szívás van.

Második gyerek, azt hittem erősebb lesz, hiszen a nagyobbik mindent haza hozott az oviból, de nem, teljesen mindegy.

Felváltva vagyunk táppénzen és aszerint osztjuk be, hogy épp melyikünknek van olyan feladata, hogy nélkülözhetetlen a munkahelyén. Közben pedig készülünk a beszélgetésre a főnökkel, mert folyamatosan rezeg a léc alattunk. Férjem is kapott már figyelmeztetést.

Legutóbb 2 hónapig kellett itthon lennünk, mert 2 hét betegség után 4 napra újra beteg lett 2 hétre. Na azt a fizetést nem kívánom senkinek…. Én a mai napig nem kaptam meg a táppénz értékét, mert kiderült a hivatal 2 hónapot ül rajta 😂

Édesanyám és nagymamám azzal vigasztalnak, hogy iskoláig ki kell húzni valahogy, a munkahely csak munkahely, legrosszabb esetben lesz másik később. 5-6 éves korra már kialakul az immunrendszer, onnantól már tud normálisan dolgozni az ember. (Megjegyzés: nagyszülők dolgoznak nálunk és messze vannak, emiatt nincs segítségünk.)

2023. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

"Férjem is kapott már figyelmeztetést.'

. Munkahelyet is jól kell választani...

2023. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
9: Nem ismered a hátterünket, a szakmánkat és hogy hol élünk. Kérlek ne általánosíts.
2023. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!