Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen egy bölcsőde? Mit...

Milyen egy bölcsőde? Mit csinálnak ott a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Mennyi idős kortól veszik be a gyerekeket? Ha van egy 2 évesem és egy 6 hónaposom, akiket be kellene adjak, akkor mit csinálnak ott velük? A 2 évest megbiliztetik, ha nem szobatiszta, de itthon már szoktunk bilire ülni? A picit hogy etetik, ha most kezdjük a hozzátáplálást? Megbeszélik az anyukával, hogy mikor mit táplálnak hozzá? A picit kiviszik levegőzni? Babakocsival, vagy hogy? Minden érdekel, mert életemben nem jártam bölcsődében, úgy gondolom, hogy minden ilyen pici gyerek külön törődést igényel, ezért nem tudom elképzelni, hogy tudnak egy bölcsiben külön foglalkozni velük. HA sír a 6 hónapos, felveszik vagy hagyják bömbölni?


A kérdés még csak elméleti, de foglalkoztat.



2012. máj. 10. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisfiam bolcsijebe ugy van, hogy baba korban ami egeszen 14 honapos korig van es 3 gyerekre 1 fenott van. 14 honapos kortol 2 eves korig van a tipego csoport es ebbe is 3 gyerekre 1 felnott van. Utanna van a 2-tol 3 eves csoport es ebbe 4 gyerekre van 1 felnott. Utanna a 3-tol 4 eves csoport jon amibe mar 6 gyerekre van 1 fenott. Plusz minden csoportba van 1 beugro aki pelusozasnal segit vagy osszeszedi az eteto szekeket, behozza a kajat, biliztet stb. Kisfiam 1 evesen kerult a baba csoportba es ott 11 gyerek volt es 4 fenott. Sirni nem igen hagyjak oket meg altatni sem eroltetik mert akkor az egyik felsirja a masikat es ez senkinek sem jo. Persze van olyan, hogy a babanak rossz napja van meg fogzik es sir de nem hagyjak orditani. Azert a bolcsis gondozok sem szivtelen allatok es azert vannak, hogy segisenek. Ahogy te is elvegzed a munkad ok is. Az etetest meg kell veluk beszelni. Sok kerdest fel fognak tenni. Nem-e alergias valamire, mit szeret es mit nem. Ha akarsz viszel te be kajat es tapszert esetleg lefejt anyatejet es ok odaadjak neki. Vannak etetesi idok amikor korbeteszik az eteto szekeket es a babak kapjak a kajat. Ha barmi kulonlegeset szeretnel akkor veluk kell megbeszelni. Nallunk reggel 8-10 es delben 12-kor volt es van etetesi ido. Te mondod meg, hogy tapszert, tejpepet, vagy gyumit adjanak-e nekik es, hogy a bolcsis menut kered vagy viszel otthonrol. En a bolcsis menut valasztottam mert nagyon valtozatos volt. Kisfiamnak 1 evesen nem volt foga igy 10-kor kaptak 2 fele gyumit es neki puresitettek. Az ebedet is puresitettek amig szoltam nekik hogy most mehet a darabos. Ha kered akkor a fozelekbe nem tesznek tejet, lisztet... Attol fugg hogyan szeretned. "Kivansagaidat" leirod egy papirra es odaadod nekik. Nallunk fel voltak a gyerekek pappirjai akasztva egy kituzo tablara a terembe igy tudtak mindig kinek mit lehet adni es mikor. Minden nap utan kaptunk egy jelentest, hogy mennyit evett, mikor, milyen jatekokkal jatszott, mennyi kakis vagy pisis pelusa volt. Kisfiam napi 6 orat volt ott es ezalatt 3-szor csereltek pelust. Igy azt mondom kb. 2 orankent csereltek neki tobbszor ha kakis volt. 2 eves kora ota 3 orankent csereltek neki amig szobatiszta nem lett. Szolt ha kaki volt es akkor azonnal csereltek. Volt egy mappa amibe vezettek a fejlodeset, fenykepeket ragasztottak... Zoldel jeloltek a fizikai fejlodeset, lilaval a szellemit, pirossal a kommunikacios kepesseget es meg volt 3 masik szin de hirtelen nem emlekeszem. Mindig odairtak, hogy mit kell tenni kovetkezo lepeskent es mire kell osztonozni. Ezt as mappat barmikor hazavihettuk es megnezhettuk. Ebbe kellett a szulonek beleirni ha otthon valami ujat csinalt vagy tanult, hgoy tudjanak rolla. Ha elkezdted a szobatisztasagot akkor tamogatnak. Elmondod, hogy hogyan keri a bilit. Mennyire vagytok elore haladva... Az en kisfiamnal ugy oldottam meg, hogy huztam ra bugyit es ratettem bugyipelust. Igy amikor pisilt a bugyi nedves lett es zavarta de viszont a pisi nem folyt ki mert bugyipelus volt a rendes bugyi felett. Igy pisiles utan mindig jott es mondta, hogy hideg es vegyuk le mert nem szereti. Szoltam a bolcsibe, hogy igy haladunk egyelore es bugyi van a pelus alatt es szeretnem ha ok is igy csinalnak. Vittem egy halom bugyit es odaadtam nekik. :) Aztan 2 nap utan rajott, hogy eloszor kell szolni es akkor nem lesz kellemetlen. Mikor mar parszor eloszor szolt akkor levettem a pelust a bugyirol es azota is rendben, nem tortent baleset. A bocsi tamogatott es ok is bugyit adtak a pelus ala az elejen. Nem volt semmi gond. A pisis bugyit meg betettek egy lezarhato zacsiba es en hazahoztam kimosni.

Foglakozasok is vannak. Pl hetfonkent tancos-ugralos foglakozas, sokat vannak kint a bolcsi duvaran. Szoktak kerteszkedni. Mindenkinek van egy autogumiba kialakitott kis viragos kertje amit gondoz meg ontozget. Szoktak kekszet gyurni meg kivagni es ha megsult akkor a szakacs visszahozza ok meg feldiszitik. Van meseolvasas, diavetites. Sokat enekelnek, mondokaznak. A kisebbeknek van fott rizs foglalkozas. Amikor fott rizst kulombozo szinure festenek a babak meg gyurogatjak kedvukre. Szoktak kulombozo zseletinokat fozni es ekkel is szoktak jatszani. Nagyon elvezik. Szoktak kezzel-labbal festeni. Matricazni. Felfujhato medencebe szoktak kis vizet meg habfurdot engedni es mindenfele gumi tengeri allattal szoktak ismerkedni. Epitenek, labdaznak. Van amikor ilyen alagutakat allitanak fel es maszkalnak. Szoktak piknik napokat tartani amikor otthonrol visz mindneki kis finomsagot es kiulnek a kertbe kajalni. Szoktak szulo-gyerek delutanok lenni amikor megismerkedsz a tobbi szulovel. Ezek nagyon jok szoktak lenni es latod, hogy hogyan jatszanak a gyerekek egyut. Hirtelen ennyi jut eszembe. Viszont a betegsegekkel az elejen sajnos nem egyszeru. Nekunk fel ev kellett amig megerosodott az immunrendszere. Addig eleg sokat volt beteg a fiam. :( Tudom, hogy nem jokedvedben es csak vegso megoldaskent valasztod a picinek a bolcsit ezert nem itelkezem es tanacsot sem adok mert tudom jol atgondotatok a lehetosegeket csak keszulj fel a betegsegekre. Esetleg C vitamint vagy valami immunrendszer erositot probalj meg neki adni mar honapokkal e kezdes elott ha erre kerul megis a sor.

2012. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes válaszodat, nagyon sokat tanultam belőle:)
2012. máj. 10. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi magánba járunk, mert 1 óra után mind a ketten sírva jöttünk ki az államiból. Alig volt 1-2 játék, de azt is elvették folyamatosan tőle, a gyerekek nem hallgattak a gondozójukra. Ez a mostani nagyon jó, eszik-alszik, amit itthon nem. Tényleg foglalkoznak velük. Majd 3 hónapja járunk, de olyan sokat fejlődött már és szeret járni, sosem sír.

Szerintem a személyes tapasztalat a fontos. Menj el és nézdd meg a bölcsit, akár több alkalommal is. Van ahol vannak nyílt napok. Én ahogy bementem a magánba, olyan volt, mint itthon nálunk, azonnal ment a játékokhoz a kisfiam, látszott hogy tetszik neki is a hely és persze a gondozók hozzáállása, stílusa is már. Bár ezek után tartok majd az ovitól, azt már nem magánt szeretnénk. Én 1 év alatt nem adnám bölcsibe, bár a szükség máshogy hozhatja.

2012. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!