Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei beszoktatás, nagyon...

Bölcsődei beszoktatás, nagyon megdöbbentem. Ez általános mindenhol?

Figyelt kérdés

Ma volt szülői, én úgy gondoltam, hogy a bölcsi szeptembertől kezdődik, mert felvették a lányom. Erre kiderült, hogy minden gyereket beosztottak, hogy ki mikor szokik be, egyszerre csak két új gyerek mehet. Ránk októberben kerül sor, de van aki december elején kezdhet csak!

Mindenkinek leesett az álla, persze gondolom voltak "csókosok", mert volt aki nagyon lapított.

Nekem már mennek kellene dolgozni, de hiába vették fel bölcsibe, még sem kezdhet.


Máshol is ez a rendszer, vagy csak nálunk ennyire kényelmesek a gondozónők?



2012. aug. 22. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenről még nem hallottam,talán meg kéne kérdezni a jegyzőt,vagy az önkormányzatot.
2012. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a gondozónők, hanem a gyerekek kényelmét szolgálja. Egy beszokó gyerek felfordítja a csoport életét, több figyelmet igényel a kisgyermek nevelő részéről, ráadásul ott vannak a szülei is. A mi bölcsődénkben az az elv: 1 csoportba egyszerre egy gyereket szoktatnak be. A beszoktatás folyamatosan megy, minél hamarabb túlessenek rajta, és visszazökkenjen minden a rendes kerékvágásba. A fiam szeptember 17-én kezd. összesen 8-an lesznek, 5-en újak, náluk októberre vége az egész hajcihőnek. Kifejezetten megkértek mindenkit, hogy ne húzzák sokáig a gyerekek miatt. A december eleji beszoktatás nekem kicsit túl későn van. Sokan lesznek újak a bölcsiben, vagy a szülők kérték így?
2012. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a rendszer. 12 gyerek van 1 csoportban,2 gyerek mehet egyszerre beszokni, mindenkire 1 hét van. 6 hét alatt be szokott mindenki, tavaly mi voltunk az utolsók, október elején kezdtük. Nálunk is be volt osztva ki mikor mehet.
2012. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy nálunk alap esetben két hét a beszoktatás, ha a szülő kéri történhet 1 hét alatt is, de a nevelők nem javasolták.
2012. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk oviban is minden héten 4 gyerek mehet beszokni, 2 hétfőn, 2 szerdán. És a beszoktatás szeptember második felében kezdődik.
2012. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ez volt, szeptembertol felvettek a gyereket, es utolso elottikent november vegen kezdett, az utana levo meg mar decemberben.
2012. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Dehogy kérték a szülők, mondom, minden szülőt tejesen váratlanul ért, hogy nem kezdhetnek a gyerekek. Mindenki azért íratta be, mert kényszerhelyzetben van, nem azért, hogy még otthon legyünk.

Azt mondták, ha valakinek túl késő az időpont, a szülők cserélgessenek egymás között ha tudnak, de ők nem tudnak mit tenni. 2 gondozónő van összesen 15 gyerekre, van köztük régi gyerek, van köztük új, és fejenként egy újat vállalnak 2 hetente. Sőt, hely sincs nagyon, mert van olyan régi gyerek a csoportban, akit csak decemberben vesz át az ovi, addig foglalja a helyet.:(

Azt mondták a gondozónők, hogy ez bizony minden évben ugyanilyen meglepetést okoz a szülőknek, de beiratkozásnál senki nem mondott erről egy szót sem.

Fel kellett volna hívniuk a figyelmet, hogy várhatóan akár év végén kezdhet csak a gyerek, számítsunk rá. Ez korrekt lett volna, de nem 2 héttel közölni szeptember előtt!

A gyerek lázban ég, hogy megy bölcsibe, most mit mondjak neki és a munkahelyemen? Bocs, tévedtem pár hónapot, még ne várjatok!

2012. aug. 22. 21:01
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igazad van, ez sztem jogszerűtlen. Ha ez is náluk a "rend", ezt még beiratkozáskor el kellett volna mondaniuk! Hogy gondolják, hogy az utolsó pillanatban közlik?? Főleg bölcsiseknél... Amikor javarészt olyan gyerekeket adnak be, ahol a szülők dolgozni mennek... Én semmiképp nem hagynám annyiban.
2012. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt. 2 hét a beszoktatás, 14 gyerekre 2 gondozó jutott, így hetente 2 gyerek mehetett. Azért, hogy megfelelően tudjanak az újakkal foglalkozni. Első héten csak délelőtt volt a fiam, második héttől aludt ott. Viszont figyelembe vették, hogy ki mikor áll ténylegesen munkába. Így mi is októberben kezdtünk.
2012. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ez a szokás,mondjuk nekem szerencsém volt,mert az elején kezdtük a beszoktatást.
2012. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!