Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Adnád egész napos bölcsibe a...

Adnád egész napos bölcsibe a gyereked 20 hónaposan ha te otthon vagy az újszülöttel/csecsemővel ráadásul pont akkor kezdve mikor a kicsi megszületett?

Figyelt kérdés
Röviden igen vagy nem és egy indoklást ha kérhetek. Köszönöm!

2012. okt. 10. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a testvérféltékenység melegágya lenne. Úgy érezné, hogy lepasszolod, mert ő már nem kell, mert van egy új kis jövevény.
2012. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ráadásul rengeteg bacit hazahordana, amire a picinek biztos nem lenne szüksége.
2012. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem adnám!! Egyrészt a testvérféltékenység: Anya engem lepasszol,mert ez a kis gyökér megérkezett- nem így,de kb ezt gondolhatja a majdnem 2 éves!

A másik meg az,hogy ne azért szüljön valaki gyereket,hogy megszabaduljon a nagyobbtól,akinek ilyenkor is annyira nagy szüksége van az anyukájára,mint kicsinek,ilyenkor van kialakulóban a szobatisztaság is.

Ha valaki nem érzi úgy,hogy elbír 2 gyerkőccel,az ne is szüljön 1-nél többet!!

Nekem 2 év és 3 hónap van a két nagyom közt,és annyira könnyű volt Velük!! Eszem ágában sem volt lepasszolni egyiket sem,pedig a 2. gyerkőcöt 2 hónapos koráig óránként kellett etetni éjjel-nappal! Mellette a házimunkát is csináltam,boltba jártam... Tök jól elvoltam,imádtam!! Egy pillanatra sem bántam meg a 2 év korkülönbséget!

A két kicsi közt elvileg 17 hónap lenne (de nem lesz annyi).Nem fogom lepasszolni az én kid Fecsegőmet!! :-)


Szerintem nem is Anya,aki "csak úgy" képes lepasszolni 1 majd 2 éves gyermeket! Más,ha annyira anyagi gond van,hogy muszáj visszamennie dolgozni az anyukának! De egy újszülött nem lehet indok!


Üdv: 3 lányos,23hkm

2012. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Van egy olyan érzésem, hogy a kérdés alanya nem a kérdező, hanem egy ismerőse. Egyébként nem.
2012. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, nem bírnám 2 kicsivel ezért nem is lesz kicsi korkülönbség. Ha mégis úgy alakul, akkor sem adnám be mert:

- féltékenység

- betegségek hazahozatala

- szobatisztaság

2012. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm várom még a válaszokat! és ha állítólag nagyon igényli a közösséget? És kell neki a közösség?
2012. okt. 10. 09:36
 7/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: még csak 1 éves a lányom, szóval nincs tapasztalatom 20 hónaposról :-)

De azt tapasztalom a lányomnál, hogy szeret gyerekek között lenni, viszont nem játszik még velük. Simán el tudom képzelni, hogy 8 hónap múlva ennél többre lesz igénye. Azt viszont nem hiszem, hogy ez heti 5x8 órát jelent majd. Esetleg délelőttre vinném 3x egy héten, ha lenne ilyen opció :-) De ebben az esetben sem rögtön a szülés után, hanem 2-3 hónappal később. De ebben az esetben is felmerül a hazahozott betegségek problémája :-(

2012. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem. Testvérféltékenység és a betegségek miatt főleg.
2012. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 hónapos még nem igényli a közösséget, legalábbis semmiképp sem úgy, hogy az anyjától távol van napi 8 órában. Létezik játszótér, játszóház, babás foglalkozások, esetleg be lehet adni heti kétszer 4 órára egy családi napközibe. De merő kényelmi szempontból egész napos bölcsibe NEM!
2012. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egész napra semmiképp.

Heti párszor délelőttre igen,de csak ha szeret ott lenni.

De ha nem,akkor csak 3 évesen oviba.

2012. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!