Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi/ki szolgálja a gyerekek...

Mi/ki szolgálja a gyerekek érdekét ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a gyermekem, amikor megszületik a kistestvére. Úgy terveztem, 3 éves koráig itthon marad mellettem, de időközben azt láttam rajta, hogy kevés neki a napi 2 séta a környéken és az itthoni játékok,imádja a gyerektársaságot, nyitott, érdeklődő, újdonságokat örömmel veszi. Kerestünk egy magánbölcsit (államiba nem veszik fel), ahol 3 fél napra szerettem volna otthagyni úgy, hogy a délutáni alvást már itthon alussza a kiságyában. A gondozónő 5 fél napot kért, mert szerinte 3fél naptól összezavarodik. Most volt hely, most vittem, első nap beszokott, kéri hogy menjünk, 3. nap villával evett, itthon ez még nem ment,az ottani gyerektársaságot szereti.

A közlekedés bölcsihez autóval 5p, tömegközlekedéssel sétával együtt 22p, gyalog kb 30p zöldövezeti lakótelep mellett.

Nyilván ez nekem azzal jár hogy ugyanezt visszafelé is meg kell tennem reggel, majd délre érte menni ugyanígy és haza vele megint.

Tél végén, tavasz elején születik a másik gyermekem, nincs segítségem a városban (férjem 7re jár dolgozni), arra gondoltam hogy fenti dolgokat testvérbabakocsival, hordozókendővel, vagy autóval intézném, így jutna a kicsire 2,5 vagy 3órám itthon, a nagy pedig játszana, reggelizne és ebédelne ott, aludna itthon, délután velünk lenne. Egyébként is levegőztetném a kicsit délelőtt, tehát valamilyen sétát beiktatnék ha csak ő lenne vagy a nagy itthon lenne.

Tegnap este kaptam egy elég durva kritikát a férjem édesanyjától hogy hogy tehetem ezt meg a gyerekeimmel, húzgálni a kicsit hóban, fagyban, miért nem tudom lekötni a nagy energiáit itthon és inkább vinném heti kétszer játszóházba, ő ha tehette volna mindig csak a földön játszott volna a gyermekével, de rákényszerült hogy 6!!! hós korában adja be bölcsibe. Másik gyereke nincs, tehát kétgyerekes léthez nem tud hozzászólni. Szóval burkoltan kimondta h szranya vagyok. És luxus ez az összeg erre hogy még húzgáljam szegény csecsemőt is és itthon sem tudok lenni normálisan.

Próbáltam érvelni, de úgy tűnik nincs kivel. Annyit mondtam hogy ha nem jön be a logisztika, még mindig tudunk változtatni, kivenni a nagyot vagy átcserélni az 5 fél napot 3 egészre és akkor a férjem megy érte de én szeretném ha velem/velünk lenne már délutántól, amikor felébred.

Olyan kivitelezhetetlen dolog egy nőnek 2 gyerekkel menedzselni egy ilyet? Én látok anyukákat több gyerekkel a buszokon vagy tandembabakocsikat a sétálóutcákon és a nagy imád ott lenni, itthon meg ha feljövünk a sétából rögtön nyaggat hogy anya menjünk sétálni. Úgy gondolom mindenki számára ez így optimális lesz, szeretném a kicsinek is megadni azt az élményt hogy csak neki szentelem azt a kis figyelmet. Még egy dolog, a bölcsiben legalább 5en vagyunk így pocakos anyukák, ők is azt mondják, azért adták be mert igényli a kisgyerekük. Tudom hogy van aki jobban szeret az anyukájával otthon, de van olyan akinek ez kevés egy ponton túl. És boldog ha oda mehet.


Írjatok bátran pro és kontra. köszönöm!



2012. okt. 27. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy "szranya"!!! Ezt gyorsan felejtsd el és anyóssal ne törődj!

Te tudod, mi a jó a gyermeke(i)dnek! Szerintem, nyugodtan csináld így, ahogy írtad. Aztán majd meglátod, hogyan alakul a helyzet.

Az én gyerkőcöm 14 hónapos, megőrül már most a gyermekekért. Szerintem, én is "kevés" leszek neki hamarosan, pláne 1 év múlva...

2012. okt. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek igényli, szeret járni, te pedig meg tudod oldani mint időben, mind pénzben, akkor vidd. A ferjedet véleménye számítson, ne az anyose meg vadidegeneke. Amíg nem az anyóstol kéred rá a pénzt, nincs hozza koze
2012. okt. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vagy rossz anya. Nekem is nagy lelkiismeretfurdalásom volt, hogy 2 évesen bölcsibe adom a gyerekem, mert annyi rosszat mondtak (nagyszülők, munkatársak, barátnők, fórumozók), hogy mindig beteg lesz és lelkileg majd hogy megviseli... De szerencsére nagyon szereti, örömmel megy, sokat fejlődött (elkezdett rendesen enni és beszélni) és még egyszer sem volt beteg, sőt a gondozónők is nagyon szimpatikusak. Ha most lenne még egy gyerekem (egyelőre tervben), már biztos nem venném ki. A tiédnek is a kisebbel kell majd osztoznia a figyelmedért otthon - így jól fog jönni neki is, neked is a fél nap.

A közlekedésnél pedig tuti lesz macera, de beletanultok majd :)

2012. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem baromi nehéz lesz ha mindennap viszed a nagyot elég lesz 3 nap.

Ha fél óra lesz az út(felmész visszajössz egy óra) mire hazaérsz megszoptatod a kicsit tisztába teszed stb. talán főzöl valamit már indulhatsz is vissza...

A kicsi fáradt lesz mikor már mentek mert aludna, a nagy már fáradt mert már aludna.

Én egy évig ezt csináltam csak az én fiam oviba járt már a kicsit meg húzgáltam érte.

Szóval szerintem vagy 3 félnap vagy 3 teljes nap a bölcsiben apa segítségével.

Persze ezt majd élesben kell kitapasztalnod!!!

2012. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól gondolod, hogy kell a 2 évesnek a közösség. Neki nem megfelelő program, hogy nézi anya hogy szoptatja, pelenkázza a kicsit. Ha megteheted vidd.


Azt, hogy anyósod így gondolkodik egyébként érthető. Engem az anyukám 7 hónaposan adott böcsibe. Nem részletezem miért, de tényleg ez volt az egyetlen lehetőség. Neki ezért a mai napig (32 éves vagyok) lelkiismeretfurdalása van. Nem kellene, mert mindig is jó volt a kapcsolatunk, nekem pedig csak hasznomra vált a bölcsi. Ennek ellenére Ő napi szinten emlegeti ezt. Ok nélkül bántó megjegyzéseket tesz másokra, aki megtehették, hogy otthon maradtak a gyerekükkel. Egyszerűen így vezeti le, hogy fáj neki, hogy Ő nem lehetett velem otthon. Mivel Ő így érez, ezért nekem is mindig azt mondja, hogy ameddig lehet maradjak itthon. Lehet, hogy anyósod is csak jót akar.

Ha amúgy jó a viszony, ezért nem érdemes elrontani. Mondd meg neki, hogy megpróbáljátok, mert szerinted ez jó lesz a nagynak, a kicsinek is jót tesz a séta. Ha nem megy, akkor bármikor abbahagyhatjátok. Ezzel talán leszerelheted. Arra nem tudok válaszolni, hogy a Te részedről mennyire lesz ez kivitelezhető egy kicsi babával.

2012. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!