Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki a gyerekét másfél évesen...

Aki a gyerekét másfél évesen bölcsibe adta írna tapasztalatokat, jótanácsokat a beszoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz érzelmileg? Amikor érte mentetek hogy fogadott? A beszoktatáson kívül egyéb hasznos tanácsot is elfogadok.

2013. júl. 24. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A lányom 14 hónaposan kezdte a bölcsit! Első nap mikor kezdtük a beszoktatást, már a gyerekekkel játszott, 2 órára ott is hagyhattam... A hét végén, már ott ebédelt és utolsó nap már ott is aludt! 1 hét alatt beszokott. Nekem nehezebb volt, talán furcsáltam, h ilyen könnyen ment, mert nem az a típusú gyerek volt, aki idegen helyen csak úgy elvan... de a gyerek sereg (6-an vannak egy csoportba) ámulatba ejtette! :) Talán annyi, ami rossz volt, h beszoktatás után 1 héttel nem kakilt, és nem akart bent a bölcsibe ebédelni (itthon pótolta), de ez 1 hétig tartott, mondták valószínűleg a változás miatt! Illetve, az első 1 hónapba nagyon nyűgös volt, ha velem volt, mondták ez is normális, mert hirtelen ugye nem velem van egész nap! De érdekes bent semmi baja nem volt, és apukájával sem, csak nekem nyünnyögött... :D Már 3 hónapja jár és reggel kelés után, mikor megitta a tejét, felöltöztetem és már hozza is a cipőjét, feladom és már puszit is küld apának és megy az ajtóhoz, h séta el böbö!!!! :)


Ne izgulj, minden jó lesz! Kicsinek könnyebben beszoknak! :)

2013. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi 22 hónaposan kezdjük majd novemberben, most 18 hós. Nem lesz könnyű, én is félek tőle. :( Még nem is beszél semmit, ez is zavar. Remélem addig sokat fog fejlődni. Mondjuk nem féltem őt mert van egy 4,5 éves nővére, úgyhogy meg tudja védeni magát (sőt!) meg megérteti magát. Szoktam is mondani, hogy Ő a bölcsik réme. :) De persze azért kicsi még, mellettem lenne még a helye úgy érzem, kis lelkifurdalásom is van emiatt de muszáj dolgoznom mert a gyesből nem fogunk kijönni meg amúgy is már lassan 5 éve itthon vagyok.
2013. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!